"Imię Pani" Krzysztofa Koziołka pod patronatem medialnym Subiektywnie o książkach
23 listopada w księgarniach pojawi się nowa książka Krzysztofa Koziołka. Tym razem autor uraczy swoich czytelników kryminałem retro pt. "Imię Pani", który zostanie wydany pod moim patronatem medialnym. To trzynasta powieść w dorobku autora.

Jest 18 grudnia 1934 roku. Komisarz kryminalny Gustav Dewart wypoczywa w Grüssau (Krzeszowie), korzystając z gościny opata benedyktynów. Urlop ma mu pomóc w odzyskaniu sił nadwątlonych rodzinnym dramatem, ale pobyt wśród mnichów zaczyna go męczyć.

Żeby nie robić przykrości opatowi, policjant bierze udział w Dniu Światła, corocznej mszy odprawianej na pamiątkę odnalezienia cudownej ikony Matki Bożej Łaskawej ukrytej przed husytami i odzyskanej w nadprzyrodzonych okolicznościach po 196 latach. Niemal zaraz po nabożeństwie jeden z mnichów zostaje znaleziony martwy w klasztornej toalecie. Kiedy opat prosi swego gościa o dyskretną pomoc, ten traktuje to jako uśmiech losu i odskocznię od monotonii.

Jednak wkrótce mury opactwa stają się świadkami kolejnych zagadkowych zgonów. Gdy miejscowa policja uznaje je za nieszczęśliwe wypadki, Dewart postanawia przeprowadzić własne śledztwo. Nie zdaje sobie przy tym sprawy, że wkrótce przyjdzie mu zmierzyć się nie tylko z tajemniczym sprawcą, ale i własnymi lękami, przed którymi stara się uciec.


Polecam wam zajrzeć na stronę książki - http://imiepani.pl


Uroczysta premiera książki odbędzie się o godz. 18.00 w czwartek 23 listopada w Mauzoleum Piastów świdnicko-jaworskich bazyliki w Krzeszowie koło Kamiennej Góry, czyli tam, gdzie dzieje się jedna ze scen powieści. A już na dniach poznacie moją przedpremierową recenzję.

27 komentarzy:

 1. Great post darling, so nice and interesting.
  Like it so much. Have a nice day!

  Follow you! Visit my blog and follow if you want!
  Visit me, Maleficent

  OdpowiedzUsuń
 2. Dawno już nie czytałam kryminału retro, więc może skuszę się na ten. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Takie kryminały mają swój klimat :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię książki z wątkiem religijnym, a klimat retro dodaje jeszcze smaczku. Zapisałam tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 5. sounds interesting! Anyway, just saying hello all the way from the Philippines! I hope you can drop by my blog too and follow if you like. Have a wonderful day! :)

  xoxo, rae
  http://www.raellarina.net/

  OdpowiedzUsuń
 6. Przyzam szczerze nie czytałam jeszcze żadnej książki z tego gatunku i jestem mocno zainteresowana.

  OdpowiedzUsuń
 7. Autor dziś do mnie napisał, więc z radością przeczytam tę książkę. Prawdę mówiąc, zaintrygowało mnie opactwo, kryminał itd.

  OdpowiedzUsuń
 8. Do tej pory nie czytałam żadnej książki tego autora. Szczerze, to nawet o nim nie słyszałam.. Ale chyba czas nadrobić zaległości :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Another interesting book, would like to read. Great review .
  https://clickbystyle.blogspot.in/

  OdpowiedzUsuń
 10. zapowiada się bardzo dobrze:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Gratuluję patronatu! Przyznam szczerze, że mam chrapkę na tę książkę ;). Czytałam o niej wcześniej a zainteresowała mnie, gdyż wcześniej czytałam "Będę Cię szukał, aż Cię odnajdę" tego autora i jestem zachwycona. Ostatnio czytam kryminały, ale nie retro. Choć w zasadzie przede wszystkim Christie, a ona umiejscawiała akcję w okresie po II wojnie światowej. Pewnie to nie to samo. Chętnie się przekonam czytając "Imię Pani".

  OdpowiedzUsuń
 12. Gratuluję patronatu! Książka zapowiada się ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 13. Gratuluję kolejnego patronatu i czekam na Twoją opinię :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Ale mnie dawno u Ciebie nie było! :) Gratuluję patronatu. Ciekawa jestem Twojej recenzji. :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Gratuluję patronatu. Nie będę szczególnie zabiegać o tę książkę bo mam na koncie nieudane spotkanie z kryminałem retro. Jednak powieści całkowicie nie skreślam.

  OdpowiedzUsuń
 16. Kryminał retro i opactwo... już mi się podoba! Gratuluję patronatu.
  A i piękny dzień na premierę :) Bardzo piękny!

  OdpowiedzUsuń
 17. Książka zapowiada się bardzo klimatycznie i ciekawie :). Być może kiedyś się na nią skuszę. Na chwilę obecną gratuluję patronatu!

  Pozdrawiam, ifeelonlyapathy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 18. Bardzo ciekawa pozycja, chętnie się z nią zapoznam :)

  OdpowiedzUsuń
 19. To może być naprawdę ciekawa przygoda!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger