Autor "Szatańskich wersetów" oraz autor "13 powodów" w Warszawie

Salman Rushdie to bez wątpienia jeden z najważniejszych światowych pisarzy. Autor głośnych „Szatańskich wersetów” przyjedzie do Warszawy z okazji premiery najnowszej powieści – „Złoty dom Goldenów” (Dom Wydawniczy Rebis). Jest to współczesna amerykańska epopeja rozgrywająca się na tle niedawnych i aktualnych wydarzeń społeczno-politycznych. Już 27 listopada w Teatrze Powszechnym Rushdie zmierzy się z pytaniami publiczności. Organizatorami spotkania są Empik oraz Dom Wydawniczy Rebis we współpracy z Teatrem Powszechnym.


27 listopada, godzina 19.00
Teatr Powszechny 
ul. Zamoyskiego 20, Warszawa 

„Złoty dom Goldenów” rozpoczyna się w dniu inauguracji prezydentury Baracka Obamy – w Nowym Jorku osiedla się tajemniczy cudzoziemiec, miliarder Neron Golden. Razem z osobliwym imieniem, nieokreślonym akcentem i aurą niebezpieczeństwa przywozi ze sobą trzech dorosłych synów, ale ani jednej żony lub kochanki. Przewodnikiem po imperium Goldenów, powoli wikłającym się w sieć rodzinnych intryg, sekretów i zbrodni, jest młody filmowiec, ich sąsiad, któremu zbliżenie do ekscentrycznej rodziny pozwala stać się mężczyzną. Tymczasem kampanię prezydencką rozpoczyna pewien bezwzględnie ambitny, narcystyczny arogant z makijażem i farbowanymi włosami, postać jakby wyjęta z komiksu. 

Salman Rushdie – brytyjski pisarz i eseista indyjskiego pochodzenia, laureat Nagrody Bookera za książkę „Dzieci północy”. Twórca kontrowersyjnych „Szatańskich wersetów”. Ajotallah Ruhollah Chomeini obłożył autora fatwą nakazującą zabicie pisarza. W 2008 roku „The Times” ogłosił Rushdiego jednym z najwybitniejszych pisarzy brytyjskich doby powojennej.
28 listopada, godzina 18.00
Empik Junior
ul. Marszałkowska 116/122, Warszawa 

„13 powodów” od dziewięciu lat utrzymuje się na liście bestsellerów „New York Times'a”. Netflix zrealizował głośny 13-odcinkowy serial o tym samym tytule, który wywołał na świecie debatę na temat problemów młodzieży w erze smartfonów. Autor powieści, Jay Asher wraca do fanów z love story „Światło” (Dom Wydawniczy Rebis), o której opowie 28 listopada w salonie Empik Junior w Warszawie.

Sierra prowadzi podwójne życie, a jego rytm wyznaczają święta Bożego Narodzenia. Jedno to życie w Oregonie, przy plantacji drzewek choinkowych, którą prowadzi jej rodzina. Drugie to życie świąteczne, kiedy przychodzi czas ich sprzedaży i wszyscy przenoszą się na miesiąc do Kalifornii. Gdy podczas jednej ze świątecznych podróży poznaje Caleba, wszystko się zmienia. Calebowi daleko do idealnego chłopaka. Kiedyś popełnił ogromny błąd, którego cenę wciąż płaci. Sierra potrafi w nim jednak zobaczyć coś więcej niż jego przeszłość i jest gotowa zrobić wszystko, by pomóc mu odzyskać wiarę w siebie. Bohaterowie „Światła” odkrywają coś, co może przezwyciężyć nieporozumienia, podejrzliwość i niechęć, które narastają wokół nich: prawdziwą miłość.

Jay Asher – autor piętnastu książek, w tym, bestsellera „13 powodów”. Nagrodzony m.in. przez International Reading Association i YALSA w kategorii literatura dla młodzieży. 


Wybieracie się na jakieś spotkanie?

17 komentarzy:

 1. Wonderful post daring, so nice and interesting! Lovely!
  Like it so much! Have a nice weekend! Follow u!

  New post is on my blog.
  Visit me, Maleficent

  OdpowiedzUsuń
 2. Do stolicy nie mam daleko, ale niestety, trzeba iść do pracy :/

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie mieszkam w Polsce obecnie, więc nie wybieram się na tego typu spotkania.

  OdpowiedzUsuń
 4. Poszłabym na autora Szatańskich wersetów. Ale mieszkam na końcu świata.

  OdpowiedzUsuń
 5. chciałabym, ale niestety mi nie po drodze :(

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie moje rejony, ale czekam na relacje ze spotkań!

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie moje rejony, ale czekam na relacje ze spotkań!

  OdpowiedzUsuń
 8. Nigdy nie byłam na takim spotkaniu.

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie wybieram się. Nieco za daleko.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ta książka jest pięknie wydana! Wyglądałaby pięknie na polce z „Dżentelmenem w Moskwie”. Na spotkania autorskie raczej nie chodze, więc Przyznam szczerze, że i tym razem nie wybieram się :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger