"Piętno Pielgrzyma. Naznaczona" - książka pełna mądrych cytatów

Drugi tom cyklu Janusza Lasgórskiego pt. "Piętno Pielgrzyma. Naznaczona" to książka, w której czytelnik znajdzie mnóstwo dających do myślenia cytatów, odnoszących się do naszej obecnej rzeczywistości. Chciałabym abyście poznali kilka z nich, czyli te, które zrobiły na mnie największe wrażenie.
"Czy racjonalne oznacza wyzute z emocji, z uczuć wyższych?"."Czy powodem kolejnych katastrof nie jest mimo wszystko celowa, bierna postawa rządzących, ich obawa przed podludźmi, przed upodlonymi istotami tego samego gatunku...?"."Notoryczna komunikacja  z otoczeniem okrada nas z intymności, niszczy marzenia i tęsknoty".


"Nieraz trzeba się wycofać, emocje włożyć do kieszeni i poświęcić teraz, by ratować jutro..."."Ludzie korzystający z zalet własnego umysłu z wolna wymierają, a ich miejsce zajmują tłumy marionetek. Te nowoczesne, powszechnie wielbione pajacyki są jednak ułomne, bo bezwolne, bo miejsce ich rozumu zajmuje wiara w szablony, statystyki, opinie niekwestionowanych autorytetów, dogmaty i pozbawiona strachu pewność siebie".


"Według przewrotnego ludzkiego pojęcia, jedynie bycie nieszczęśliwym poszerza obszar umysłowego poznania i podobno jest fascynujące".


"Przetrwać i coś zmienić to trudniejsze zadanie, niż zostać męczennikiem".
Który cytat utkwił wam w pamięci? Zarówno pierwszy, jak i drugi tom cyklu Janusza Lasgórskieo kupicie w dobrej cenie na stronie Wydawnictwa JAVIKO

16 komentarzy:

 1. Ja chyba wolałabym coś lżejszego, nie skłaniającego do refleksji.

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam takie wartościowe książki, skłaniające do refleksji, pełne ciekawych cytatów. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Cytaty mnie przekonały do zapoznania się z tym tytułem. No i oczywiście sposobność do refleksji.:)
  kocieczytanie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Ostatni cytat jest bardzo motywujący :-) Chętnie przeczytam całą książkę :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Rzeczywiście mądre i zmuszające do refleksji cytaty. Przekonują do zapoznania się z twórczością autora :)

  OdpowiedzUsuń
 6. "Nieraz trzeba się wycofać, emocje włożyć do kieszeni i poświęcić teraz, by ratować jutro...".. Ten bardzo mi się podoba.

  OdpowiedzUsuń
 7. Można popaść w zadumę nad przeznaczeniem tych cytatów. CIEKAWE bardzo..

  OdpowiedzUsuń
 8. Książki zdecydowanie nie dla mnie :D
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie :*

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo zachęcające do lektury cytaty! Pierwszy raz słyszę o książce, a te "próbki" to naprawdę mocny materiał do refleksji. Ten "Nieraz trzeba się wycofać, emocje włożyć do kieszeni i poświęcić teraz, by ratować jutro..." jest idealny obecnie dla mnie. ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Książka raczej nie dla mnie, ale podoba mi się cytat o ludziach korzystających z zalet umysłu, który powinien być przestrogą.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger