Jesień w wydawnictwie Albatros, czyli będzie co czytać

Jesień to najlepszy czas na czytanie. W coraz dłuższe wieczory nie ma nic lepszego niż gorąca herbata, wygodna kanapa i... dobra książka. Wydawnictwo Albatros jak zwykle kieruje się swoim credo: najsławniejsi autorzy, najgłośniejsze książki, największe światowe bestsellery, dostarczając czytelnikom doskonałej lektury przez okrągły rok!

W tym roku wydawnictwo Albatros ma wielką gratkę dla miłośników powieści historycznych – do księgarń trafią długo wyczekiwane kontynuacje epickich cykli powieściowych: Słup ognia Kena Folletta i Dziedzice ziemi Ildefonso Falconesa, które przeniosą czytelników wiele wieków wstecz do Anglii i Hiszpanii. Będzie także okazja do wzruszeń, których dostarczy niezawodny jak zwykle Nicholas Sparks swoją najnowszą powieścią We dwoje. Przy okazji wrześniowej premiery filmu TO, warto wrócić do tego kultowego już horroru Stephena Kinga, uważanego za jeden z najstraszniejszych, jakie kiedykolwiek napisano. Jeszcze na pożegnanie wakacji powróci Peter May, autor pamiętnej trylogii Wyspa Lewis, tym razem z doskonałą powieścią Na gigancie – o przyjaźni, oczywiście z wątkiem kryminalnym. Albatros nie ustaje w dostarczaniu swoim czytelnikom mocnych wrażeń – kryminały i powieści sensacyjne to w końcu specjalność wydawnictwa. Pojawią się więc: Peter James (tegoroczny zwycięzca plebiscytu KSIĄŻKA ROKU Lubimy Czytać w kategorii: horror) z kolejnym tomem bestsellerowego cyklu kryminalnego z detektywem Royem Grace’em zatytułowanym W godzinie śmierci; Tana French z Ostatnim intruzem, zgodnie uznanym przez krytyków za jej najlepszą jak dotąd powieść; Tony Parsons z Klubem wisielców, finałowym tomem świetnej trylogii z detektywem Maxem Wolfe’em; Tess Gerritsen z Sekretem, którego nie zdradzę, najnowszą częścią przygód detektyw Jane Rizzoli i doktor Maury Isles; oraz Robert Dugoni z powieścią Jej ostatni oddech, drugą częścią serii detektywistycznej z Tracy Crosswhite. Wreszcie na Święta będziemy mieli wielką niespodziankę dla fanów Lee Childa – aż dwa tytuły: Jack Reacher. Adres nieznany i Jack Reacher. Zasady.Niewątpliwie będzie co czytać tej jesieni. A do tego spotkanie z Nicholasem Sparksem. Wybieracie się?

19 komentarzy:

 1. Chętnie poczytam Folletta, za Sparksem jakoś nie przepadam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam w planach "To", którym, rzecz jasna, zainteresowałam się tylko dlatego, że ma wyjść nowy film na jego podstawie - typowe! Nie przemyślałam tylko, jak wielką cegłą to jest, więc chyba przed premierą ekranizacji nie zdążę; ale spróbować warto.
  duch lasu

  OdpowiedzUsuń
 3. Na spotkanie ze Sparksem niestety nie dam rady się wybrać, ale jego najnowszą powieść zamierzam koniecznie przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czekam z niecierpliwością na książkę Lee Childa.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ooo, nowa książka Gerritsen'ki. Będzie trzeba się w nią zaopatrzyć.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie za bardzo rozumiem fenomen Kinga. Czytałam kilka jego powieści i mi się nie podobały :(
  Czekam z niecierpliwością na nową książkę Tess Gerritsen :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Żałuję, że nie dotrę na spotkanie ze Sparksem :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Na pewno przeczytam książkę "We dwoje" :) a co do spotkania to nie dam rady się wybrać :(

  OdpowiedzUsuń
 9. Na spotkaniu ze Sparksem na pewno będzie tłum. Niemniej chętnie się na nie wybiorę:)

  Marta

  OdpowiedzUsuń
 10. Wszystkie propozycje mają w sobie coś interesującego.

  OdpowiedzUsuń
 11. Klub wisielców i We dwoje na pewno przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja bym przeczytała 'Pudelko z guzikami Gwendy'.

  OdpowiedzUsuń
 13. Wiolu zgadzam się z Tobą, jesień to najlepsza pora do czytania. U mnie już dzisiaj pada i chętnie sobie coś poczytam. Bardzo mnie cieszy, że autor będzie w Krakowie.Może uda mi się zorganizować czas i dostać się na spotkanie.

  OdpowiedzUsuń
 14. Ostatni intruz mnie zainteresował.
  I oczywiście nowa książka Tess.

  OdpowiedzUsuń
 15. Na książkę Tess czekam najbardziej :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger