Nowości w wydawnictwie Zysk i S-ka
W wydawnictwie Zysk i S-ka pojawiły się nowości wydawnicze. Zapraszam was do ich przeglądu.
Powiem ci, kim jesteś 
Danuta Pytlak

Zmień zasady gry. Podczas wyjazdu integracyjnego Adam, nowy pracownik stołecznego banku, wchodzi w ostry konflikt z jednym z kolegów, Hubertem. Nie przeczuwa nawet, jakie będą tego konsekwencje, jak głęboko to wydarzenie wpłynie na jego życie prywatne i  uczuciowe. W pracy poznaje Asię i  po kilku tygodniach luźnej znajomości zostają parą. Wydaje się, że są dla siebie stworzeni. Tymczasem narasta spór z Hubertem, który rozpoczyna perfidną nagonkę na dziewczynę Adama. Pojawienie się w  zespole nowego pracownika od początku budzi wiele emocji. Układy i  układziki, kolesiostwo i molestowanie – to rzeczywistość, z którą muszą się zmierzyć bohaterowie powieści. Czy tym, którym zależy na uczciwości i  wzajemnej współpracy, uda się zmienić dotychczasowe zasady gry? Czy w  takim środowisku prawdziwe uczucie ma szansę przetrwać?

Książka Danuty Pytlak „Powiem ci, kim jesteś” zawiera w sobie wszystko, czego czytelnik powinien oczekiwać od dobrej powieści. Kilku wyrazistych bohaterów i wartka akcja sprawią, że nie oderwiecie się, zanim nie przeczytacie całej książki. Autorka doskonale pokazuje, że droga do kariery nie zawsze jest usłana różami, ale warto pamiętać o tym, co jest naprawdę ważne w życiu. Co jednak zrobić, jeśli współpracownicy przekraczają granice, których przekraczać nie należy? Czy warto postawić wszystko na jedną kartę i walczyć o swoje?
Karolina Magdziarz
dlaLejdis.pl

Połówka żółtego słońca
Chimamanda Ngozi Adichie

Miłość, polityka i okrucieństwa wojny we wstrząsającej powieści zdobywczyni Orange Prize.

Lata 60. XX wieku. Kiedy etniczna mniejszość Igbo zakłada swe własne państwo, wybucha wojna domowa. W ogarniętym konfliktem kraju krzyżują się losy służącego Ugwu, pięknej Olanny, która porzuciła dostatnie życie w  Lagos, aby zamieszkać ze swym ukochanym oraz Richarda, radykalnego Anglika, oczarowanego enigmatyczną siostrą bliźniaczką Olanny. Ogarnięci wstrząsającymi okropieństwami wojny starają się przetrwać w  świecie konfliktów klasowych, religijnych, rasowych i ekonomicznych. Choć pisarkę inspirowała podobna rzeczywistość jak jej rodaka Bena Okriego, odrzuca ona magiczny realizm na rzecz bardziej naturalistycznych środków wyrazu. Na tle burzliwych wydarzeń politycznych zgłębia problemy odpowiedzialności moralnej, spuścizny epoki kolonializmu, lojalności wobec własnej grupy etnicznej i rodziny oraz ich wpływ na relacje międzyludzkie. Z myślą o międzynarodowej publiczności przedstawia nawet najdrobniejsze szczegóły z życia w Nigerii, czego efektem jest pasjonująca i szczera do bólu lektura.

Skłam ze mną
Sabine Durrant

Zawrotne tempo. Klaustrofobiczny klimat. Niepokojące wydarzenia.
Książka, od której nie można się oderwać.
Parę drobnych kłamstewek jeszcze nikomu nie zaszkodziło. Prawda?
Paul ma plan. Wizję lepszej przyszłości, którą ma zamiar zrealizować.
Jeśli wymaga to ukrycia czy wyolbrzymienia kilku detali, nic nie szkodzi.
Ale gdy wprasza się na rodzinne wakacje w Grecji…
...wpada w pułapkę napięć i emocji, których nie rozumie.
W końcu zaczyna do niego docierać, że niezależnie od najbardziej choćby bolesnej prawdy najwięcej szkód wyrządza kłamstwo...
Tylko że kiedy zaczyna to rozumieć,  jest już za późno...
„Niesamowita powieść!”
„Daily Mail”
„Mordercze zwroty akcji”
„Woman & Home”
„Thriller idealny: inteligentny, z klasą i szokujący. Całość pochłonęłam w jeden dzień”.
Erin Kelly, autorka bestsellera Broadchurch


Lucie Di Angeli-Ilovan
 Zapisane w gwiazdach

Wcześniejsze losy bohaterów znakomitej powieści Żniwo gniewu

W swojej kolejnej książce Lucy Di Angeli-Ilovan wraca do historii rodziny Góreckich na Kresach Wschodnich, opisując wcześniejsze dzieje dwóch sióstr, Kaszmiry i Maruszki, oraz ich młodszego brata Józefa. Ukazuje ich młodość, pierwsze miłości, życiowe wybory, aż po tragiczne  lata drugiej wojny światowej, tułaczkę i wywózki na Sybir.Płomienna korona OPR. MK.
Elżbieta CherezińskaKsiążę Władysław powrócił z banicji i  Kraków odtworzył przed nim swe bramy. Ale Królestwo wciąż jest podzielone, w Starszej Polsce władają książęta Głogowa, w Czechach trwają zawirowania tronowe, a na północy Krzyżacy zaczynają swą grę o Pomorze. Grę, która rozpętała gdańskie piekło.

Władysław znów musi walczyć z wrogami, którzy naciskają na niego ze zbyt wielu stron. Pokonać potężnego biskupa Muskatę, co zbuntował Małą Polskę przeciw prawowitemu władcy. I nagle, dzięki uporowi Małego Księcia, wszystkie pasma porażek zaczynają zamieniać się w  drogi wiodące do celu – Odrodzonego Królestwa. Czy siła Władysława płynie tylko z jego charakteru, czy też dodaje mu jej miecz króla banity? Miecz, którego niezwykła historia wpleciona jest w dzieje Polski.

W trzecim i  ostatnim tomie trylogii „Odrodzone Królestwo” Elżbieta Cherezińska pokazuje znanych nam bohaterów – Władysława Łokietka i  jego żonę Jadwigę, która wyrasta na Wawelską Panią, arcybiskupa Świnkę i jego następców, biskupa Muskatę i Rikissę, która ponownie zasiada na czeskim tronie. Kobiety Starej Krwi i Starcy Siwobrodzi wplątują się w  wojnę, losy renegata templariuszy zaś, Kunona, niebezpiecznie splatają się z losem Królestwa. Płatni zabójcy, Guntersberg, Hunia i karzeł Grunhagen, znów nie próżnują. W finale niewidzialna korona zamienia się w prawdziwą, na skroniach nieugiętego księcia, Władysława Łokietka.

 Ryszard, z Bożej łaski...
Sharon Kay.Penman

Fascynujące zwieńczenie trylogii o Ryszardzie III, ostatnim angielskim władcy z linii Yorków, królu, który - jak się po latach okazuje – niesłusznie przeszedł do historii jako krwiożerczy potwór, a w rzeczywistości był władcą niezwykle sprawnym, odważnym i wrażliwym.

W tej błyskotliwie napisanej powieści, stanowiącej umiejętne połączenie historii i  fikcji, Ryszard III, wbrew powtarzanemu od wieków stereotypowi, jawi się jako znakomity i inteligentny władca, którego miejsce w historii jako mordercy dwóch swoich poprzedników na tronie: szalonego Henryka VI, jego syna, księcia Edwarda Westminstera, a także swoich dwóch bratanków oraz inne zarzucane mu drobniejsze występki, jak zmuszenie Anny Neville do poślubienia go, a  następnie zamordowanie jej, bo stała się przeszkodą w  ożenku władcy z własną bratanicą, zawdzięcza  czarnemu PR ze strony współczesnych wrogów oraz późniejszych kronikarzy tamtych burzliwych czasów, w tym samego Szekspira. Urodzony w niebezpiecznych czasach spisków i zdrad, wychowany latach bratobójczej wojny zwanej Wojną Dwóch Róż, Ryszard dorastał się w  cieniu swojego charyzmatycznego brata, króla Edwarda IV. Lojalny wobec swoich przyjaciół i namiętnie zakochany w jednej kobiecie, która została mu odmówiona, staje się utalentowanym graczem w świecie dworskich intryg. W końcu, uznawany dziś za ostatniego wojownika na tronie angielskim, staje na polu bitwy pod Bosworth przeciwko odwiecznym wrogom Yorków – Lancasterom, pod dowództwem Henryka Tudora…

"Ci, którzy znają postać Ryszarda III z Szekspira, znajdą w  powieści Sharon Kay Penman obraz angielskiego monarchy całkowicie kontrastujący z tym utrwalonym przez słynnego dramaturga. Ryszard jest tu nieomal romantycznym bohaterem, pełnym dylematów, który idealnie nadaje się raczej do naszych współczesnych standardów niż wyobrażeń na temat pełnego okrucieństwa i  mściwości władcy późnośredniowiecznej Anglii. I właśnie ta psychologiczna wiarygodność, poparta latami wnikliwych badań nad historycznymi źródłami, czyni z powieści Penman fantastycznie ciekawą książkę”.
„The New York Times Book Review"


Patrzeć, jak świat płonie. Rok Trumpa, Brexitu i Dobrej Zmiany. Marcin Makowski w rozmowie z
Matthew Tyrmandem 
Marcin Makowski


W życiu, a  przede wszystkim w  polityce, mamy tendencję do uznawania rzeczy, które się wydarzyły, za nieuchronne. Perspektywa zmienia się wtedy, gdy przypomnimy sobie, jak niewiele dzieliło świat od wygranej Hillary Clinton nad Donaldem Trumpem czy od odrzucenia planu Brexitu. Jak nieoczywista była klęska wyborcza obozu Platformy Obywatelskiej i skala zwycięstwa Prawa i Sprawiedliwości.

Seria rozmów prowadzonych co tydzień przez ponad półtora roku pomiędzy Marcinem Makowskim a  Matthew Tyrmandem, synem legendarnego pisarza Leopolda Tyrmanda, pozwala przeżyć na nowo kluczowe dla polskiej i  zagranicznej polityki wydarzenia. Pomaga również zrozumieć, co doprowadziło do tego, że ciężar geopolityki przesunął się na stronę suwerenności narodowej, republikanizmu i prawicowości oraz dlaczego taki obrót spraw można nazwać punktem zwrotnym.
Zaskakująco wiele z przewidywań Tyrmanda sprawdziło się i  nadal się sprawdza. Na czym polega sekret dostrzegania wydarzeń, które umknęły oczom setek globalnych analityków? Odpowiedź znajdziecie w tej książce. Nie zawsze się zgadzamy, ale Matthew Tyrmand to autor bardzo interesujący, niekiedy frapujący. Wojownik pióra i nie tylko pióra. Mogę powiedzieć jedno: warto przeczytać. Nawet jeśli ktoś będzie zgrzytał zębami, co i mnie się zdarzyło, to jednak warto, bardzo warto.
Jarosław Kaczyński
Gehenna, czyli dzieje nieszczęśliwej miłości
Helena Mniszkówna

Poruszająca powieść jednej z najbardziej poczytnych polskich pisarek Młodziutka Andzia Tarłówna jest uroczą panienką, pełną dobroci i  ufności. Jej jedyną rodziną jest ojczym, który rządzi jej majątkiem i  w imię własnych niecnych celów odgradza ją od świata. Miłość do przystojnego panicza sprawia, że Andzia chce sama decydować o sobie. Los jednak nie jest łaskawy dla narzeczonych – bohaterka musi się zmierzyć ze smutkiem i boleścią. Zaczyna się spełniać posępna wróżba starej Cyganki…
Gehenna uznawana jest przez wielu krytyków za najlepszą powieść w dorobku Heleny Mniszkówny. Pogłębiony rysunek psychologiczny postaci, sensacyjno-romansowa akcja, tło obyczajowe składają się na intrygującą całość. Mniszkówna, opisując proces dojrzewania swojej bohaterki, ukazuje różne aspekty miłości. Nie tylko prowokuje do pytań, ale również zmusza do refleksji.


Przyszłość ma twoje imię
Elżbieta Rodzeń

Blanka właśnie wyprowadziła się od rodziców, zaczyna studia i pracę. Wciąż zmaga się z jednym wydarzeniem z przeszłości – kilka lat wcześniej padła ofiarą napadu i do dziś słabo radzi sobie z jego skutkami. Teraz szuka spokoju i zapomnienia. Poznanie Mateusza wprowadza zamieszanie w jej życie. Dziewczyna czuje się niezręcznie z powodu jego przeszłości, gdyż okazuje się, że spał on niemal z każdą dziewczyną z ich wspólnej pracy. Mateusz nie miał łatwego życia. Odkąd skończył piętnaście lat, musiał nieustannie walczyć o siebie, o swojego brata, o przetrwanie. Teraz ciężko pracuje, aby zasłużyć sobie na zaufanie Blanki. Czy zaskakujące fakty z ich życia pozwolą im spojrzeć z nadzieją w przyszłość?

To, o czym nie wiesz
JoAnn Chaney

Znakomicie napisany mroczny thriller o szalonym seryjnymi zabójcy i parze nietypowych detektywów. Detektyw z Denver, Paul Hoskins, nie był ofiarą seryjnego mordercy, Jacky Seever’a. Hoskinsowi udało się rozwiązać jego sprawę, ale nie umie on pozbyć się wewnętrznych poranień. Przed sprawą Seever’a był innym człowiekiem. Lepszym człowiekiem. Seever wydarł jednak lepszą część jego jestestwa. Sammie Peterson była asem reportażu, która zasłynęła dzięki historii o trzydziestu trzech ciałach znalezionych w zakamarkach domu Jacky Seever’a. Teraz bierze środki antydepresyjne  i pracuje, sprzedając kosmetyki. Seever został skazany i w więzieniu oczekuje na wykonanie wyroku. Minęło siedem lat i w mieście pojawia się nowy przybysz, naśladowca, którego zbrodnie przerażająco przypominają te popełnione przez Seever’a. Hoskins i Peterson ponownie zostają zaangażowani w śledztwo…
„Wspaniałe postacie, spektakularne dialogi, chwytliwa, przerażająca fabuła plus błyski humoru dla chwilowego oddechu. Ta książka ma wszystko to, co powinien mieć rasowy thriller. Trudno uwierzyć, że to debiutancka powieść Chaney".
Chris Pavone, autor bestsellerów Podróżnik i Wypadek

Puszczyk OPR. TW.
Jan Grzegorczyk

Stanisław Madej odnajduje w kościele zwłoki proboszcza. Nie może uwierzyć, że jego przyjaciel spadł z drabiny akurat w  wieczór, gdy wreszcie zdecydował się udostępnić mu pełen osobistych zapisków egzemplarz książki Tomasza a Kempis. Próbując rozwikłać zagadkę śmierci księdza, staje wobec pytań dotyczących własnego życia. Zaczyna wątpić, czy jego ucieczka z miasta i zamieszkanie w starym domku na skraju lasu miało sens.  Niespodziewanie do jego rąk trafia pamiątka rodzinna, obraz przedstawiający rozbitka na brzegu morza. Czy to stare płótno przyniesie mu jakieś przesłanie? Czy okaże się kluczem do prawdziwego szczęścia? Znakomita intryga kryminalna, przeplatająca się z wątkiem miłosnym, ubarwiona legendami i  pełnymi humoru scenkami z polskiej wsi, jest jak zawsze dla Grzegorczyka tylko pretekstem do zajrzenia w głąb ludzkiej duszy. Puszczyk to opowieść o tym, że nigdy nie jest za późno, aby zacząć na nowo i pokonać samego siebie. Wystarczy odważyć się każdego dnia pójść o jeden krok dalej, w puszczę.Skusicie się na jakąś książkę?

41 komentarzy:

 1. "To, o czym nie wiesz" zaciekawiła mnie najbardziej :) przecztam ją sobie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. czy planujesz recenzje ksiazki Klaudi Klary ?:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam już jedna z recenzji "Połówka żółtego słońca" i to na tę pozycję zwracam szczególną uwagę. Jednak pozostałe brzmią bardzo interesująco.

  OdpowiedzUsuń
 4. Chodzi za mną książka "Przyszłość ma twoje imię" chyba się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo chętnie przeczytałabym "Skłam ze mną". Lubię taki klimat książek. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. O matko, tyle nowości, aż sama nienwiem, na czym zatrzymać wzrok! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Pierwsza propozycja wpadła mi w oko :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Historyczne mnie ciekawią, ale obie to zakończenie trylogii...

  OdpowiedzUsuń
 9. Przyznam szczerze, że staram się na razie nie patrzeć na te wszystkie zapowiedzi, bo tyle książek na mnie czeka, że szok!

  OdpowiedzUsuń
 10. Kusi mnie "To, o czym nie wiesz" JoAnn Chaney. Przydałby się porządny thriller na letni wieczór :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Co sądzisz o debiucie Klaudi Klary?

  OdpowiedzUsuń
 12. Doba za krótka, "Powiem ci, kim jesteś" czeka na półce :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Oj kilka mam również na swojej liście. Najgorsze jest to, ze ta lista zastraszająco rośnie :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Skłam ze mną mi się podoba;D

  OdpowiedzUsuń
 15. To, o czym nie wiesz zapowiada się ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 16. Książka Cherezińskiej oraz ,,Połówka żółtego słońca" to książki, które mnie kuszą:)

  OdpowiedzUsuń
 17. O widzę tu kilka pozycji dla siebie, które zapisuję na liście do przeczytania

  OdpowiedzUsuń
 18. "Połówka żółtego słońca" chyba najbardziej mnie kusi :D

  OdpowiedzUsuń
 19. Pierwsza propozycja najbardziej mnie zaciekawiła.. :-)

  OdpowiedzUsuń
 20. Kuszą te nowości! Teraz aktualnie nie mam czasu, ale w wolnej chwili rozejrzę się za "To, o czym nie wiesz" Ten tytuł najbardziej mnie zainteresował.

  OdpowiedzUsuń
 21. ''Połówka żółtego serca'' zapowiada się ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Każda ma w sobie coś interesującego.

  OdpowiedzUsuń
 23. 'Skłam ze mną' i 'Przyszłość ma Twoje imię' to coś dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 24. To, o czym nie wiesz - ta pozycja najbardziej mnie zainteresowała :)

  OdpowiedzUsuń
 25. Raczej nie, bo mam zaległości czytelnicze.

  OdpowiedzUsuń
 26. tym razem nie widzę nic dla siebie

  OdpowiedzUsuń
 27. Jeżeli mam patrzeć po okładkach skusi mnie "Przyszłość ma twoje imię". Jeżeli o tytuł i treść to trzy ostatnie :)

  OdpowiedzUsuń
 28. Szczerze mówiąc, tak jak jakoś rzadko trafiają do mnie zapowiedzi wydawnicze, tak tym razem wyczuwam kilka pozycji dla mnie! :) "To o czym nie wiesz", "Patrzeć jak świat płonie", Cherezińska, "Skłam ze mną" brzmią ciekawie, podobnie jak pierwsza pozycja, która może być nieco toporna, ale temat mnie bardzo zainteresował!

  OdpowiedzUsuń
 29. Ze względu na środowisko bankowe pierwsza książka zaciekawiła mnie najbardziej :)

  OdpowiedzUsuń
 30. ''Przyszłość ma twoje imię'' uwielbiam. Cudna powieść!

  OdpowiedzUsuń
 31. Połówka żółtego słońca już czeka sobie na półce. Prawdziwa cegła - kocham takie książki :)

  OdpowiedzUsuń
 32. oj są tytuły na które skusilabym się

  OdpowiedzUsuń
 33. Kilka tytułów wpadło mi w oko :)

  OdpowiedzUsuń
 34. "Płomienna korona" to pozycja, na którą z chęcią się skuszę. Być może z racji zainteresowania Afryką, zajrzę również do "Połówki żółtego słońca. :)

  OdpowiedzUsuń
 35. Na pewno Cherezińska, tylko najpierw muszę poznać poprzednie tomu.
  A poza tym, "To, o czym nie wiesz" intryguje, nie powiem, że nie:)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger