Wydawnictwo Zysk i S-ka proponuje do czytania

W wydawnictwie Zysk i S-ka w ostatnich tygodniach pojawiło się wiele nowości. Zebrałam dla was je wszystkie, abyście mogli zobaczyć, czy jakiś tytuł szczególnie was zainteresuje.Uwertura
Adrianna Rozbicka

Gdy kurtyna opada, a zaczyna się życie…
U progu świetnie zapowiadającej się kariery tanecznej Alicja ulega tragicznej w  skutkach kontuzji. Diagnoza: już nigdy nie będzie tańczyć.
Ale oto kilka lat później, gdy wszystko zdaje się sprzysięgać przeciwko niej, podejmuje próbę powrotu na scenę – zatańczenia w  rewii. Poznaje Mateusza – wokalistę geja, Pierre’a – francuskiego choreografa, i  muzyka – utalentowanego kompozytora: mężczyzn, którzy odzwierciedlają wszystko, przed czym ucieka. Jednak prawdziwym problemem okazuje się Iza, producentka przedstawienia, która nie cofnie się przed niczym, aby osiągnąć swój cel. Czy niezwykły talent, niepowtarzalna uroda i wrażliwość Alicji wystarczą, by pokonać mnożące się przeciwności?
Uwertura to powieść wielowątkowa, osadzona w barwnym, ale i bezwzględnym świecie artystów estradowych. To lektura nie tylko dla miłośników tańca i teatru, ale dla tych wszystkich, którzy nie podjęli jeszcze decyzji, czy żyć tak, jak wypada, czy tak, jak tego rzeczywiście pragną. Być może odnajdą odpowiedź za maską sztucznego uśmiechu
i makijażu, gdy kurtyna wreszcie opadnie...


W rytmie passady
Anna Dąbrowska

„Zapomnij o całym świecie, zapomnij, że stoję za twoimi plecami. Daj się ponieść muzyce. Otwórz się na ten rytm…”
Julita, uczennica warszawskiego liceum, w niczym nie przypomina typowej nastolatki. Nie chodzi na imprezy ani na randki, nie spotyka się z przyjaciółmi. Żyje w cieniu wydarzenia z przeszłości, które nie pozwala jej zachowywać się tak jak klasowe koleżanki. Pewnego dnia otrzymuje propozycję, która może jej pomóc przełamać strach. Jedyne, co musi zrobić, to zatańczyć w konkursie kizomby.
Marcel jest tancerzem i instruktorem, który zaraża swoją pasją innych w szkole tańców latynoamerykańskich. Jego życie ulega całkowitej przemianie, kiedy dowiaduje się o chorobie matki. Światełkiem w tunelu okazuje się konkurs tańca, w którym mężczyzna postanawia wystartować. Wygraną chciałby przeznaczyć na pomoc matce. Dwoje obcych sobie ludzi zaczyna łączyć jedno pragnienie, chociaż każde z nich postrzega zwycięstwo w zupełnie innym wymiarze. Wydaje się, że Julitę i Marcela dzieli przepaść, której nie można pokonać, a jednak… W tańcu i miłości wszystko może się zdarzyć.Zatrzymać gwiazdy
Katie Khan

Zagubieni w  bezkresie kosmicznej przestrzeni, mając powietrza tylko na półtorej godziny, para zakochanych wspomina historię swej miłości na Ziemi Carys i Maxowi zostało tylko półtorej godziny powietrza. Spadają przez pustą przestrzeń kosmosu, nie mając nic prócz siebie wzajem. Szukając więc w sobie oparcia, wspominają świat, który za sobą zostawili. Świat, którego reguł nigdy tak naprawdę nie potrafili uznać, który nigdy nie był ich domem, do którego jednak za wszelką cenę chcą wrócić, ponieważ jest jedyną szansą na uratowanie ich miłości… W następstwie wojennego kataklizmu, który spustoszył Stany Zjednoczone i Bliski Wschód, w Europie zapanował utopijny ustrój społeczny oparty na tzw. Rotacji, która przewiduje, że co trzy lata obowiązkowo wszyscy obywatele zmieniają miejsce zamieszkania, przenosząc się do innych wielokulturowych społeczności, gdzie żyją życiem skupionym wyłącznie wokół własnych, indywidualnych celów. W tym raju Max spotyka Carys i natychmiast budzi się w nim uczucie. Szybko zdaje sobie sprawę, że oto jest dziewczyna, z którą chciałby stworzyć poważny związek, na który jednak nie pozwalają prawa nowego świata…

„Dramatyczna, frapująca intelektualnie love story spod pióra odważnej debiutantki. Być może to nazbyt banalne, ale jak nigdzie pasuje tu określenie «nieziemska»”. 
Matt Haig, autor bestsellerów "Ludzie. Powieść dla Ziemian" i "Chłopiec zwany Gwiazdką"

„Zatrzymać gwiazdy” to nowe spojrzenie na ponadczasową historię zakazanej miłości. Max i Carys to kolejne wcielenia Romea i Julii. Utopijna przyszłość, w której ludzkość skupia się na kulcie jednostki zamienia się dla nich z raju w więzienie. Bohaterów poznajemy w nietypowej scenerii pustki kosmosu. Za półtorej godziny skończy im się powietrze, czeka ich śmierć. Podczas rozpaczliwych prób ocalenia siebie i swojej miłości wspominają wydarzenia, które ich połączyły. Nie mogłam oderwać się od tej powieści, od samego początku kibicowałam bohaterom. Polecam tę książkę wszystkim, którzy czekają na miłość, właśnie jej doświadczają bądź ją utracili. „Zatrzymać gwiazdy” na długo pozostanie w Waszej pamięci.
Katarzyna Berenika Miszczuk, autorka bestsellerowej książki „Szeptucha”, najlepszej powieści fantastycznej 2016 roku w plebiscycie portalu Lubimyczytać.pl

Calamity
Brandon Sanderson

Gdy Calamity rozświetliła niebo, zrodzili się Epicy. Od tamtej pamiętnej nocy życie Davida jest nierozerwalnie związane z ich zbrodniami Stalowe Serce zabił jego ojca. Pożar skradł mu serce. A teraz Regalia zamieniła jego najlepszego sprzymierzeńca w groźnego wroga.
David znał tajemnicę Profesora i zatrzymał ją dla siebie nawet wtedy, gdy Profesor z trudem panował nad swoją mocą Epika. Jednak starcie ze Znikającym w  Babilarze przeważyło szalę. Były przywódca Mścicieli przeszedł na drugą stronę. Zapadł w mroczną otchłań zła szerzonego przez Epików na całym świecie, z której - jak powszechnie sądzono - nie ma powrotu. Jednak wszyscy się mylą. Odkupienie jest możliwe nawet dla Epików, czego dowiodła Megan. Nie wszyscy są straceni. Nie całkowicie. A Dawid jest na tyle szalony, aby stawić czoło najpotężniejszemu z elity Epików, aby ocalić przyjaciela. Albo zginąć…

“Nieodparcie frapujące i z wybuchowym zakończeniem”.
James Dashner, autor bestsellerowego cyklu Więzień labiryntu

“Następny sukces Sandersona… Jest po prostu błyskotliwym pisarzem. Kropka”.
Patrick Rothfuss, autor bestsellera  Imię wiatru


OSTATNI TOM BESTSELLEROWEJ TRYLOGII ZAPOCZĄTKOWANEJ STALOWYM SERCEM I KONTYNUOWANEJ W POWIEŚCI POŻAR

Tuaregowie i caterpillary
Witold Michałowski

Praca przy budowie wielkiego rurociągu naftowego w Nigerii to nie tylko morderczy wysiłek, ale także egzotyczna przygoda. Witold Michałowski opowiada o swojej pracy, o spotkaniach, przyjaźniach i konfliktach z ludźmi, o dramatycznych nieraz perypetiach.

Belfer
Katerina Diamond


Bolesna. Porywająca. Makabryczna.
Myślisz, że wiesz komu ufasz? Myślisz, że potrafisz odróżnić dobro od zła? Mylisz się…
Ciało dyrektora ekskluzywnej szkoły w Devon zostaje znalezione powieszone w auli. Kilka godzin wcześniej nauczyciel otrzymał paczkę i jedynie on potrafił zrozumieć milczące przesłanie, jakie z sobą niosła. Brzmiało ono: koniec. Gdy Exeter nęka fala przerażających morderstw, detektywi Imogen Grey i Adrian Miles muszą rozwiązać tę zagadkę, aby znowu zapewnić miastu bezpieczeństwo. Kiedy jednak zagłębiają się w pajęczynę korupcji, kłamstwa i wymuszenia, z każdym krokiem zbliżają się do ponurych tajemnic w samym sercu ich społeczności. A kiedy poznają motywy zabójcy, czy rzeczywiście będą chcieli go powstrzymać?

„Skomplikowana fabuła, która nie pozwala odetchnąć czytelnikowi. Olśniewająca książka, którą czyta się jednym tchem, jednak nie należy zaglądać do niej przed snem, jeżeli macie słabe nerwy!” .
THE SUN

„Świetna historia opowiedziana w oryginalnym stylu. Narodziła się nowa królowa kryminału”.
HEAT 
Czarodzieje koni
Krzysztof Czarnota

O miłości do koni i o talencie, którego nie wolno zmarnować.
Można odnaleźć wiele opisów przypadków koni trudnych, kompletnie nieobliczalnych i  bardzo niebezpiecznych. Konie te kopały, gryzły, stawały dęba, ponosiły, zrywały najsilniejsze nawet pęta. Czy istniał na nie jakiś sposób? Kozacka legenda mówi o ludziach potrafiących w niewytłumaczalny sposób okiełznać konie. Zaczęto na nich mówić czarodzieje. Kozacy wierzyli, że ludzie ci dostali od Boga szczególny dar. Czy to możliwe, aby rozumienie i czucie koni kozackiego atamana było takie samo jak metody treningowe Polaka mieszkającego na wschodnich rubieżach na początku XXI wieku? Przypadek, zrządzenie losu, a może zakodowana w łańcuchach DNA pamięć?


Emigracja ambicji
Edyta Hołdyńska  

Młodzi, wykształceni i bez pieniędzy. To skoncentrowany obraz młodego pokolenia emigrantów. Tak zwanej nowej emigracji, która, co prawda może raz na miesiąc wrócić do Polski, bo połączenia lotnicze są tańsze i  bardziej dostępne niż przed laty, ale wcale nie chce. Wyjechali z kraju, bo nie było tu dla nich nadziei na godny byt, na dobrze płatną pracę i  rozwój zawodowy. Niejednokrotnie musieli schować swoje ambicje do kieszeni, zakasać rękawy i zamiast karierą, zająć się harówką. Pracą w obcym kraju, gdzie upokorzenie i odmienne traktowanie przez rodzimych mieszkańców Zachodu zawsze kiedyś dawało o sobie znać. Jedni z tego powodu wrócili, inni mimo wszystko zostali, prawdopodobnie na zawsze. Wszyscy bezpowrotnie się zmienili.

Warto poznać prawdziwe historie ludzi, którzy emigrację poznali od podszewki. Ludzi, którzy zawsze będą tęsknić. Na obczyźnie – za domem, w Polsce – za możliwościami wielkiego świata.

KARO i szalone wyzwania
Anna Makowska


Karolina, dla znajomych KARO, chodzi do V klasy. Ma zawsze dużo energii i wciąż nowe pomysły. Niestety, rzadko realizuje je do końca. W zasadzie to chyba jeszcze żadnego nie skończyła. ALE MA TO W PLANACH.
Karo i szalone wyzwania - to humorystyczna opowieść, która pędzi od andrzejek do mikołajek szybciej niż rollercoaster. Po drodze pojawiają się psy, koty, afera na lodowisku, występ przed kamerami i zagadka kryminalna.
Czy Karo wyjdzie cało z tego zamieszania?

36 forteli. Chińska sztuka podstępu, układania planów i skutecznego działania
Piotr Plebaniak


Bodaj najlepsze momenty sienkiewiczowskiej trylogii to opisy forteli obmyślanych przez imć Zagłobę. Dzięki znajomości ludzkiej psychiki z łatwością zwodził przeciwnika i realizował swoje cele, a także zdobywał szacunek swoich towarzyszy.
W tej książce znajdują się opowieści o czynach ludzi takich jak Zagłoba, o wybitnych dowódcach formatu Lawrence’a z Arabii i mężach stanu jak słynny chiński strateg Zhuge Liang, ale też postaciach fikcyjnych, takich jak dowódca „Czerwonego Października”.

Książkę 36 forteli polecam w  szczególności żołnierzom sił i  służb specjalnych, które z założenia realizują swoje misje w  nieprzewidywalnym środowisku wysokiego ryzyka. Taktykom i  strategom odpowiedzialnym za odnajdywanie dróg wyjścia z beznadziejnych sytuacji, ale i  ku przestrodze w  obliczu pozornie słabego i  przez to lekceważonego przeciwnika.
— generał Roman Polko, były dowódca jednostki GROM, autor m.in. książki RozGROMić konkurencję

Geopolityka to gra o władzę, a tym samym o przyszłość świata. Plan, rachuby i podstęp decydują o życiu i śmierci, o sukcesie lub klęsce. Tradycje prowadzenia zmagań, definiowania wojny są często zasadniczo różne w  kręgu oddziaływania cywilizacji zachodniej i  chińskiej. 36 forteli i  traktat Sztuka wojny słynnego stratega chińskiej starożytności są dla Chińczyków równorzędnym przejawem tego, co my określamy mądrością Wschodu. A opracowanie Piotra Plebaniaka to  znakomity międzykulturowy, okraszony dziesiątkami anegdot podręcznik psychologii konfliktu, w którym chiński dorobek opisany jest językiem współczesnej psychologii. Gorąco polecam.
— dr Jacek Bartosiak,  ekspert geopolityk, autor książki Pacyfik o Eurazja. O wojnie

Demon
Łukasz Henel

Demoniczny zbrodniarz i eksperymenty okultystyczne. Jan Piołun, cierpiący na nieuleczalną chorobę chirurg z Poznania wyjeżdża w  Góry Sowie do cieszącego się złą sławą schroniska na Wilczycy. Nie zdaje sobie sprawy, że jego przyjazd wywoła lawinę dramatycznych zdarzeń oraz przebudzi nadnaturalne siły.  Tymczasem w okolicy dochodzi do makabrycznych zbrodni oraz tajemniczych zdarzeń. Policjant Dominik Lamberg coraz wyraźniej dostrzega paranormalny kontekst sprawy i wespół z miejscowym góralem rozpoczyna prywatne śledztwo. Czy uda się rozwikłać sekret schroniska na Wilczycy i powstrzymać zło?Dziennik Chloe Snow. Licealna masakra
Emma Chastain

Pełen ciepła i humoru dziennik nastoletniej Bridget Jones.
Sympatyczna licealistka prowadzi kronikę swoich przeżyć podczas przeprawy pełnej wzlotów i  upadków przez życie rodzinne, przyjaźń, szkołę i miłosne perypetie, a z każdej strony jej dziennika bije ciepło i humor. Nazywam się Chloe Snow i moje życie to porażka. Mama twierdzi, że od pamiętania smutniejsze jest tylko zapominanie, więc będę zapisywać w tym dzienniku wszystko, co mnie spotka. Dzięki temu w wieku dziewięćdziesięciu lat przypomnę sobie tę dziwaczną, okropną i ekscytującą jazdę przez liceum.

„Dziennik Chloe Snow dociera znacznie dalej poza fajność plus strachy świeżo upieczonej licealistki, choć jednego i drugiego mamy tu aż w nadmiarze. Ale Chloe Snow nie tylko rozbawia pocieszną błyskotliwością - ona sprawia, że człowiek czuje ścisk w sercu i roni wzruszone łzy ze szczęścia, że przeżył."
Lauren Myracle, autorka bestsellera "3maj się"


Powrót Almanzora
Marcin Wolski

Porwanie prezydenta Rosji z komnat na Wawelu kończy się jedynie połowicznym sukcesem. Porwany okazuje się sobowtórem Władymira Pobiedina. Zanim dosięgną go macki GRU, podzieli się z porywaczami swoją wiedzą na temat planu „Samodzierżcy”, który ma zmienić przyszłość cywilizacji Zachodu. Los Europy, na której rubieżach narasta muzułmańska fala, wydaje się przesądzony.
Na szczęście czuwa inżynier Igor Rykow i jego drużyna znana z powieści 7.27 do Smoleńska i Dzień zapłaty, których przeciwnikami okażą się klony hitlerowskich przywódców. Czasu, by uratować świat, pozostało naprawdę niewiele…

Jan Grzegorczyk
Święty i błazen. Jego droga do świętości

"Święty i błazen" to niepowtarzalna, szczera rozmowa tego niezwykłego zakonnika z Janem Grzegorczykiem, przetykana wypowiedziami świadków jego życia. Do wydania sprzed trzech lat autor dodał kilkadziesiąt stron opisujących ostatnie miesiące życia i śmierć o. Góry,a także wybór nieznanych wcześniej fotografii.

Konfederacja barska tom 1
Władysław Konopczyński

Konfederacja barska tom 2
Władysław Konopczyński


Konfederacja barska (1768-1772) była zbrojnym związkiem szlachty utworzonym w Barze na Podolu pod hasłem obrony wiary katolickiej i  wolności. Szlachta sprzeciwiała się polityce Stanisława Augusta Poniatowskiego i mieszaniu się Rosji w sprawy wewnętrzne Polski, a za cel postawiła sobie wprowadzenie na tron Wettynów. W końcówce konfederackich bojów nastąpił pierwszy rozbiór Polski, podpisany przez ostatniego króla Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Konfederacja należy do najbardziej kontrowersyjnych wydarzeń w  historii Polski, a  ocena ruchu nie jest jednoznaczna. Romantyczni twórcy opiewali antyrosyjską postawę konfederatów i  podkreślali ich patriotyczne zasługi. W okresie pozytywizmu przeciwnie – zryw ten potępiano z powodu zaściankowości i  braku tolerancji religijnej.

Publikacja Władysława Konopczyńskiego, ujawniająca skomplikowaną sieć intryg politycznych, intencje obcych dworów i  postępującą zależność Stanisława Augusta od Rosji, została wydana w kraju po raz pierwszy w latach 1936-1938. Autor uważał ją za dzieło swojego życia.


Poznawanie pacjenta w psychoterapii ericksonowskiej
Krzysztof Klajs


Pierwsze polskie syntetyczne i wielowymiarowe ujęcie psychoterapii ericksonowskiej Krzysztof Klajs, doświadczony psychoterapeuta, w przejrzysty sposób prowadzi czytelnika poprzez istotne aspekty diagnozy w podejściu ericksonowskim, której podstawowym celem jest znalezienie indywidualnej ścieżki powrotu do zdrowia bądź odzyskanie przez pacjenta wewnętrznej równowagi.
Co czyni tę książkę wyjątkową na rynku polskim:

* Zawiera liczne przykłady z sesji terapeutycznych i  historie pacjentów opatrzone  komentarzami i  refleksjami autora.

* Odsłania sposób myślenia terapeuty w nurcie ericksonowskim – na czym się koncentruje i jakie  znaczenia nadaje temu, co widzi, słyszy i czuje.

* Przedstawia w  sposób zwięzły metody pracy z pacjentem m.in. wykorzystanie zjawisk transowych, rozpoznawaniem systemów rodzinnych, rozwijanie hipotez diagnostycznych.

* Zwraca uwagę, że nie tylko pacjent, ale i  terapeuta jest indywidualnością, z właściwą sobie niepowtarzalną wrażliwością diagnostyczną; pomocą w  rozwijaniu tej wrażliwości może być niniejsza książka.


Krzysztof Klajs „jest po stronie pacjenta”: nie klasyfikuje go, nie zamyka w  suchych diagnozach, lecz dąży do zrozumienia jego przeżyć oraz do znalezienia dróg pomocy. W tym podejściu zmiana nie jest osiągana poprzez tropienie deficytów i urazów, lecz – już od pierwszego spotkania z pacjentem – poprzez docieranie do zasobów. Perspektywa indywidualna przeplata się tutaj z perspektywą systemową.

Książka jest napisana  przez doświadczonego i  wnikliwego praktyka, a  liczne przykłady czynią podróż w  świat psychoterapii przygodą wręcz fascynującą tak dla początkujących, jak i dla doświadczonych terapeutów.
prof. Bogdan de Barbaro 


Chaszcze MK. OPR./TW. OPR
Jan Grzegorczyk

Stanisław Madej pięćdziesięcioletni kawaler, miał kiedyś szanse zostać pisarzem. Jednak po swoim debiutanckim tomiku otrzymał list z druzgoczącą krytyką jego książki. Zawarta była w nim groźba, że jeśli jeszcze raz ośmieli coś opublikować zazna publicznego linczu. Bohater „Chaszczy” kurczy się, zajmując się przez lata jedynie redagowaniem i tłumaczeniem tekstów. Pędzi życie jakby w kominiarce.
Po śmierci matki, kupuje stary domek w  puszczy i  oddaje się nowej pasji – ornitologii. Pewnego dnia, polując obiektywem swego aparatu na wilgę, w  koronie drzewa zamiast ptaka, odnajduje wisielca. To makabryczne znalezisko sprawia że po raz pierwszy od lat wystukuje w  komputerze swoje własne zdanie, a  nie tłumaczenie:

„Dlaczego człowiek wspina się na drzewo, pod niebo i skacze do piekła?”
To pytanie natury kryminalno-filozoficznej  powoduje, że z ornitologa staje się detektywem.

Od Euro Do mundialu. Prawda o reprezentacji
Roman Kołtoń

Cała prawda o drużynie Adama Nawałki.

Pokolenie Błaszczykowskiego, Lewandowskiego i  Piszczka już straciło dwa mundiale - w  RPA w  2010 roku i  w Brazylii w  2014. Nie zdołało również zapewnić sukcesu w  finałach EURO 2012, choć byliśmy gospodarzami. W końcu finały EURO 2016 przyniosły radość kibicom Biało-Czerwonych, ale to turniej paradoksów - RL9 jechał do Francji, aby przyćmić gigantów światowej piłki, Cristiano Ronaldo i  Messiego. Jednak „Lewy” wrócił do Polski w cieniu Pazdana, Błaszczykowskiego i Fabiańskiego!

Za kulisy EURO 2016 i  walki o Mundial 2018 zagląda Roman Kołtoń, reporter Polsatu Sport, który towarzyszy kadrze od dwudziestu pięciu lat. Książka opisuje zmagania boiskowe, ale i  tło. Ile Real oferował „Lewemu” i dlaczego zatrzymał go Bayern? Menedżer Kucharski gra przeciwko Bońkowi i o co w tym chodzi? Dlaczego nie znamy miary z Janem Pawłem II i z Lewandowskim? Dlaczego Błaszczykowski – choć przeszedł samego siebie we Francji - nie strzelił decydującego karnego?  „Czasem piłkarze się zapomną” - w piciu,  i co powinien z tym zrobić Nawałka? Dlaczego transfer Kapustki z Cracovii do Leicester jest tak ważny dla małych klubów?

Jessica Sorensen
Przyszłość Violet i Luke'a

Po odkryciu powiązania matki Luke'a z morderstwem rodziców Violet para nie widywała się przez kilka miesięcy. Kiedy Luke wpada w kłopoty, grając w pokera z niewłaściwymi ludźmi, razem ruszają do Vegas, by zdobyć pieniądze na jego dług. Violet jednak jest rozdarta - jej życie staje się lepsze, kiedy w pobliżu jest Luke i zaczyna się zastanawiać, czy powrót do Prestona nie był błędem. Wszystko zaczyna się układać, ale jeden telefon od detektywa z najnowszymi wiadomościami o Mirze Price i rozwiązaniem zagadki gróźb w SMS-ach sprawia, że Violet zaczyna się zastanawiać, kim naprawdę byli jej rodzice i czy będzie w stanie jeszcze komukolwiek zaufać...

Powiem ci, kim jesteś
Danuta Pytlak

Podczas wyjazdu integracyjnego Adam, nowy pracownik stołecznego banku, wchodzi w ostry konflikt z jednym z kolegów, Hubertem. Nie przeczuwa nawet, jakie będą tego konsekwencje, jak głęboko to wydarzenie wpłynie na jego życie prywatne i uczuciowe. W pracy poznaje Asię i po kilku tygodniach luźnej znajomości zostają parą. Wydaje się, że są dla siebie stworzeni. Tymczasem narasta spór z Hubertem, który rozpoczyna perfidną nagonkę na dziewczynę Adama.

Pojawienie się w zespole nowego pracownika od początku budzi wiele emocji. Układy i układziki, kolesiostwo i molestowanie – to rzeczywistość, z którą muszą się zmierzyć bohaterowie powieści. Czy tym, którym zależy na uczciwości i wzajemnej współpracy, uda się zmienić dotychczasowe zasady gry? Czy w takim środowisku prawdziwe uczucie ma szansę przetrwać?

Skłam ze mną
Sabine Durrant 

Parę drobnych kłamstewek jeszcze nikomu nie zaszkodziło. Prawda?

Paul ma plan. Wizję lepszej przyszłości, którą ma zamiar zrealizować.
Jeśli wymaga to ukrycia czy wyolbrzymienia kilku detali, nic nie szkodzi. Ale gdy wprasza się na rodzinne wakacje w Grecji…

...wpada w pułapkę napięć i emocji, których nie rozumie.
W końcu zaczyna do niego docierać, że niezależnie od najbardziej choćby bolesnej prawdy najwięcej szkód wyrządza kłamstwo...

Tylko że kiedy zaczyna to rozumieć, jest już za późno...
Zawrotne tempo. Klaustrofobiczny klimat. Niepokojące wydarzenia. Książka, od której nie można się oderwać.


Zgromadzenie cieni
V.E. Schwab

Upłynęły cztery miesiące, odkąd w ręce Kella wpadł czarny kamień. Cztery miesiące, odkąd przecięły się ścieżki antariego i dziewczyny z Szarego Londynu, Delilah Bard. Cztery miesiące, odkąd książę Rhy został ranny, Kell i Lila pokonali rządzące Białym Londynem bliźniaki Dane, a kamień wraz z umierającym Hollandem wrzucili w otchłań Londynu Czarnego. Pod wieloma względami sytuacja prawie wróciła do normalności, chociaż... Rhy spoważniał, a Kella dręczą wyrzuty sumienia. Antari nie przemyca już przedmiotów między światami – jest nerwowy, nawiedzany przez sny z udziałem złowieszczej magii, skupiony na myślach o Lili, która zniknęła mu z oczu w porcie, tak jak zawsze tego pragnęła. Tymczasem w Czerwonym Londynie trwają przygotowania do Igrzysk Żywiołów, spektakularnego i kosztownego międzynarodowego turnieju – mającego na celu rozrywkę i zachowanie dobrych stosunków z sąsiednimi mocarstwami. Na zawody przybędzie wielu gości, a wśród nich starzy przyjaciele na pewnym statku pirackim.

Jednakże, podczas gdy wszyscy w Czerwonym Londynie skupiają się na czekających ich emocjach sportowych i towarzyszących igrzyskom przyjęciach, w innym Londynie rozkwita życie, a ci, którzy mieli rzekomo odejść na zawsze, powracają. Jak cień, który znika w nocy, lecz pojawia się znów kolejnego dnia, tak odżywać zdaje się Czarny Londyn. Tyle że magia wymaga równowagi, więc by odrodził się Czarny Londyn, inne miasto musi upaść...

„Bogate szczegóły rozświetlają każdy wymiar niezwykłego miasta zalanego magią, a skomplikowane postacie okazują się intrygującymi osobowościami. W tej barwnej scenerii toczy się trzymająca w napięciu akcja... Schwab już nam każe czekać na dalszy ciąg”.
„Entertainment Weekly”

„Schwab jest fantastyczną pisarką, toteż akcja tej powieści płynie szybko: to świat, w który łatwo się zanurzyć, a cztery Londyny, które mamy szansę odwiedzić, stanowią ucztę dla zmysłów: są żywe, interesujące i szczegółowo pokazane. Zmyślone światy prezentują się imponująco i już choćby z tego względu warto sięgnąć po tę książkę.
„io9”

„Jest tu wszystko: magia i romans, przygoda i intryga, podstęp i oszustwo, a także trochę tajemnic ze świata piratów... Ta powieść przyciągnie zarówno dorosłych czytelników fantasy, jak i tych młodszych, lubujących się w gatunku young adult”.

„Booklist
Renata Kochan
Kreatywne dzieci. 21 przepisów na twórcze popołudnie

To wyjątkowa książka dla wszystkich tych, którzy chcą rozwijać w dziecku kreatywność i ciekawość świata oraz pomóc mu wsłuchać się w swoje emocje i nauczyć budować dobre relacje z innymi. "Kreatywne dzieci" Renaty Kochan to skarbnica pomysłów, jak poprzez zabawę wspomóc rozwój dziecka, a także odkrywać jego zdolności. To propozycja skierowana do wszystkich rodziców, opiekunów i nauczycieli, nie wymaga przy tym drogich czy wymyślnych materiałów. Wszystkie niezbędne elementy każdy z nas znajdzie u siebie w domu. Jedyne, czego potrzeba, to dobre chęci i otwarta głowa.

Pomysły na zabawy plastyczne zebrane w tej książce łączą wiele dziedzin. Wspólne działanie i rozmowa staną się też – mam taką nadzieję – dobrą zabawą. Zachęcam do indywidualnego rozwijania zawartych w książce pomysłów. Wsłuchajmy się w dzieci -  Ze wstępu Autorki


Skusicie się na jakąś książkę? Jest w czym wybierać!

27 komentarzy:

 1. To o koniach brzmi bardzo ciekawie, ale reszta tak sobie. Myślę, że powinni trochę inaczej zacząć książki dobierać... Świetnym przykładem byłoby wydawnictwo Noir sur Blanc.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A i nie dałam znać, ale usunęłam starego bloga i teraz mam nowego - jak widać po profilu :).

   Usuń
 2. O rety... Tyle propozycji, że trudno się na coś zdecydować!
  Obstawiam dwie książki (będę polować) - "Belfer" i "Kreatywne dzieci". Dziękuję za polecenie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Znalazłam sporo propozycji dla siebie, ale na razie czytam "Misery" Kinga. :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Muszę przyznać, że ostatnio to czytam tylko książki naukowe i kulinarne z racji zawodu i zaintersowań. Ale w wakacje muszę to zmienić!

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo różnorodne propozycje, z pewnością znajdzie się tutaj coś dla każdego :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Sporo tego. Mnie najbardziej ciekawi "Skłam ze mną".

  OdpowiedzUsuń
 7. Zatrzymaç gwiazdy to może być coś dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. W rytmie passady już mamy w bibliotece, ale Uwertura też zapowiada się ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 9. W rytmie passady już mamy w bibliotece, ale Uwertura też zapowiada się ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 10. "W rytmie passady" już za mną i muszę przyznać, że autorka po raz kolejny stanęła na wysokości zadania. Piękna historia miłości, a zakończenie...szokujące! Teraz jeszcze czaję się na "Uwerturę", "Belfra", "Demona" i może "Calamity", chociaż "Przyszłość Violet i Luke'a" również mnie kusi, jednak najpierw chciałabym poznać wcześniejsze tomy :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Polecam gorąco ,,W rytmie passady''. Przecudowna powieść!

  OdpowiedzUsuń
 12. 3 książki mnie szczerze zainteresowały :)

  OdpowiedzUsuń
 13. "Belfer" wydaje mi się w sam raz dla mnie:)

  OdpowiedzUsuń
 14. hm jakoś nic mojej uwagi nie przykuło

  OdpowiedzUsuń
 15. Kiedyś współpracowałam z Wydawnictwem ZYSK i S-ka, ale przyznam, że od pewnego czasu nie widzę tam dla siebie interesujących propozycji ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Świetny spis książek,kilka tytułów sobie z niego upatrzyłam :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Dużo ciekawych zapowiedzi ;)

  OdpowiedzUsuń
 18. O ja już mam kilka swoich faworytów :)
  np Przyszłość Violet i Luke'a, ale też Skłam ze mną

  OdpowiedzUsuń
 19. Chętnie przeczytam "W rytmie passady" i "KARO i szalone wyzwania". Zapisałam oba tytuły na listę do przeczytania.

  OdpowiedzUsuń
 20. "Powiem ci, kim jesteś" wydaje się ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Ciekawi mnie Belfer i Skłam ze mną

  OdpowiedzUsuń
 22. Ciekawa jestem nowego Romea i i Juli gdyż jestem ciekawa czy autor podoła i wprowadzi coś nowego.

  OdpowiedzUsuń
 23. "Uwertura" czytałam i polecam.

  OdpowiedzUsuń
 24. Sporo fajnych nowości. Najbardziej ,,Belefer" chciałabym przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger