Teoria spisku - wyniki konkursu!

S. M. Borowiecky ufundowała dla was dwa egzemplarze książki "Ani żadnej rzeczy". Zapraszam na wyniki konkursu z teoriami spiskowymi w jakie wierzycie.
Pytanie konkursowe brzmiało:

W jaką teorię spisku wierzysz i dlaczego?

Oto dwie, zwycięskie odpowiedzi:


anilach78 maja 2017 21:28
Wierzę w teorie spiskowe dotyczące koncernów farmaceutyczych.
1. Koncerny pracują nad nowymi szczepami bakterii i wirusami, które co jakiś czas rozpowszechniają. Wtedy mogą wprowadzać nowe leki i szczepionki. Tak napędzają rynek farmaceutyczny. Jest choroba - jest zapotrzebowanie.
2. Koncerny opłacają lekarzy i "specjalistów" żeby ci wynajdowali nowe "choroby". To, co dawniej wyleczyłaby zmiana diety i trochę ruchu, dzisiaj zastepuje "magiczna tabletka" na wszystko - na nadwagę, na zgagę, brak energii, przemęczenie.
3. Zdecydowaną większość reklam zajmują reklamy preparatów medycznych i suplementów diety.
4. W niektorych krajach (np. Kuba) są dostępne skuteczne szczepionki przeciwnowotworowe, ale koncerny walczą, żeby tylko jej nie rozpowszechnić. Koszty każdej chemioterapii idą w setki tysięcy złotych. To zmniejszyłoby ich dochody.
5. Są alternatywne i tańsze metody leczenia nowotworów, ale lobby farmaceutyczne nie dopuszcza do ich rozpowszechnienia.
Biorąc pod uwagę jak lobby farmaceutyczne blokowało skuteczne leki na AIDS i nowotwory, jak zezwalało na używanie metali ciężkich w szczepionkach, nie wierzę, że robią cokolwiek dobrego dla ludzi. Wszystko to biznes. Krwawy i brutalny.

karola2 maja 2017 00:18
Osobiście wierzę w teorię spiskową mówiącą o tym, iż w Stanach Zjednoczonych umyślnie dopuszczono przez laboratorium i pod okiem CIA do rozprzestrzenienia choroby HIV powodującej AIDS. Rząd był świadom tego, że największym ryzykiem zarażenia się objęci byli homoseksualiści oraz osoby ubogie co było idealnym wyeliminowaniem ich "po cichu". Ta sama teoria mówi też, że choroba została stworzona również po to, aby zmniejszyć populację ludzi w Afryce tak, żeby USA mogło całkowicie zdominować kontynent. Ta teoria spiskowa mocno dała mi do myślenia i po ludziach jestem w stanie spodziewac się wszystkiego.

Gratuluję! Czekam na wasze adresy trzy dni!

14 komentarzy:

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger