Polub i wygraj! Wyniki konkursu!

"Zapomniani bogowie. Słowiańska opowieść" to książka Jarosława Prusińskiego, która oprócz wrażeń wywołanych ciekawą fabułą, pozwala także zadać wiele pytań dotyczących naszej historii. Zapraszam na wyniki konkursu!
Waszym zadaniem było polubienie dwóch stron na facebooku - autora oraz mojej, a także:

Napisać, dlaczego to właśnie Ty masz otrzymać książkę.


Oto zwycięska odpowiedź:


Blanka10 maja 2017 10:08
Lubię obydwie strony jako Bl Anka
Odpowiedź:
Zapach palonych gałązek brzozowych, szelest drewnianych paciorków, ciepło rozgrzewanych kamieni nad paleniskiem, czczenie drzew jako duszy zmarłych i stawiane kurchanów, to atmosfera, w której uwielbiam się zanurzyć... Szanuję pamięć przodków, tych bliskich i odległych, nieznanych, bardzo fascynują mnie ich wierzenia i wszelka literatura na ten temat. Wiele przesądów i obrzędów ma swoje korzenie w naszych pradawnych wierzeniach, a odkrywanie ich źródła wzbogaca naszą tożsamość. Wyszło trochę patetycznie, ale słowiańskie magiczne i tajemnicze dzieje zawsze skłaniają mnie do refleksji na temat tego, ile w nas współczesnych tkwi nieświadomej pamieci tamtych czasów.

Pozdrawiam serdecznie
Blanka (Bl Anka)

Aktualizacja!

Zwyciężczyni nie podała mi danych do wysyłki książki, więc nagrodę otrzymuje osoba, której odpowiedź podobała mi się równie mocno:

martucha18014 maja 2017 13:53
Lubię obydwie strony jako Marta Korycka
Odpowiedź: Jestem Polką i Słowianką, ale mieszkam na dawnych ziemiach pruskiego plemienia Bartów. Niestety, słowiańskich bogów znam tylko z powieści Józefa Ignacego Kraszewskiego „Stara baśń” i jest to wiedza dość pobieżna… Ale co ciekawe, w ekranizacji „Starej baśni” pojawia się posąg pruskiej baby, której pierwowzorem jest baba znaleziona koło zamku krzyżackiego w mej wsi, a obecnie stojąca na dziedzińcu olsztyńskiego zamku. Kto, jak nie ja, powinien otrzymać „Zapomnianych Bogów”?

Gratuluję! Czekam trzy dni na Twój adres do wysyłki książki!

15 komentarzy:

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger