"Miłość do trawy" Michała Krupy już niebawem w księgarniach pod patronatem medialnym Subiektywnie o książkach!


15 maja w księgarniach pojawi się nowa powieść Michała Krupy pt. Miłość do trawy". Po raz kolejny mam przyjemność patronować medialnie książce autora.

Powieść „Miłość do trawy” Michała Krupy zabiera czytelnika w świat spowity legendami, dawnymi wierzeniami oraz pogańskimi zwyczajami. Groteskowo, akcja powieści osadzona we współczesnych czytelnikowi czasach uzmysławia, że bohaterzy, to odmieńcy, lub jak sami o sobie mówią – „inni” od pozostałych ludzi. Można raczej powiedzieć, że są ludźmi wyjątkowymi oraz wybranymi. To właśnie między innymi „inność” głównego bohatera Krzysztofa powoduje, że przepełniony strachem o własne życie i swojej dziewczyny, wyrusza w podróż, w której pragnie znaleźć odpowiedzi na nurtujące go pytania dotyczące ludzkiej egzystencji oraz własnego przeznaczenia. Dodatkowo akcja powieści nie jest osadzona w żadnym nazwanym mieście, co potęguje tajemniczość wydarzeń dziejących się w książce. Jednak, jak podkreśla jedna z bohaterek książki – nazwy to wytwór człowieka, a żeby być naprawdę wolną osobą, należy wyzbyć się wszelakiego nazewnictwa. Monika, dziewczyna głównego bohatera, choć nie bezpośrednio, lecz w zupełnie niewytłumaczalny dla zwykłych ludzi sposób, próbuje prowadzić Krzysztofa przez ten jakże przedziwny świat przyrody. Czy jej się to udaje?
Michał Krupa — pisarz młodego pokolenia, patrzący na świat z lekko przymrużonymi oczami. Pacyfista z wyboru, barbarzyńca z przekonań. W swoich książkach łączy w jedno przeciwności, dzieli to, czego teoretycznie podzielić się nie da. W charakterystycznym dla siebie stylu rozprawia się z tematami tabu oraz polskimi przywarami narodowymi. Przerysowana brutalność połączona z czarnym humorem stały się mocnymi i stałymi elementami jego twórczości.

Już niebawem poznacie moją recenzję tej książki. Będzie także konkurs. Zainteresował was ten tytuł?

14 komentarzy:

 1. Gratuluję patronatu! Bardzo chętnie sama przeczytam tę książkę :)

  Pozdrawiam serdecznie i czekam na Twoją recenzję :)

  OdpowiedzUsuń
 2. O, gratuluję :)
  Może skuszę się na tę książkę ?;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję. Akurat czekam na tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluję. Ciekawie zapowiada się.

  OdpowiedzUsuń
 5. uuu legendy podania brzmi zacnie;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratulacje:)
  Czekam na Twoją opinię:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Chętnie bym ją poznała :) Czekam na recenzję i konkurs :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Książka intryguje opisem i czaruje okładką, być może się skuszę. Gratuluję patronatu :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Gratulacje patronatu. Książka wydaje się bardzo ciekawa, opis zachęca :)
  Marta

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger