Ryszard Ćwirlej w łódzkim Empiku!


Twórca nowego gatunku literackiego – kryminału neomilicyjnego powraca. Ryszard Ćwirlej po raz kolejny potwierdza swój kunszt. „Tylko umarli wiedzą” (Wydawnictwo Czwarta Strona) to druga część serii o komisarzu Fischerze, który podbił serca fanów pełnokrwistej akcji. Autor spotka się z czytelnikami 9 lutego w salonie Empik Manufaktura w Łodzi.


Kto nie umarł, ten nie wie

Ryszard Ćwirlej to niekwestionowany mistrz kryminałów z historią w tle. Tym razem na warsztat bierze Europę z pierwszej połowy XX wieku. Do swojej fabuły wplata Hitlera, komunistów oraz brutalne morderstwa. Autor znalazł własny, bardzo interesujący patent na tworzenie tego gatunku. Nie podąża za modą, wybiera trudne tematy i uderza we wciąż żywe wspomnienia rzeczywistości ekonomicznego kryzysu czy napięć politycznych.

Ryszard Ćwirlej – dziennikarz i wykładowca akademicki, twórca nowego gatunku literackiego  – kryminału neomilicyjnego. Trzykrotnie nominowany do Nagrody Wielkiego Kalibru. Zdobywca statuetki Kryminalnej Piły dla najlepszej miejskiej powieści kryminalnej.

9 lutego, godz. 18:00
Empik Manufaktura
Łódź, ul. Karskiego 5


Wybiera się ktoś z was na to spotkanie?

5 komentarzy:

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger