Nowości Zysk i S-ka Wydawnictwo

W wydawnictwie Zysk i S-ka pojawiły się nowości. Może jakiś tytuł was zainteresuje.
Niebo dla akrobaty
Jan Grzegorczyk

Format: 125 x 195 mm
Stron: 240
Okładka: miękka
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Wydanie: wyd. 2
ISBN: 978-83-65676-02-3
Premiera: 06.02.2017
Sugerowana cena det.: 29,90 zł


Opowieść o tym, jak stanąć wobec najtrudniejszych wyzwań i wygrać. Niebo dla akrobaty to historia kilkunastu postaci, połączonych wspólnym problemem: chorobą ich samych lub ich bliskich. Akrobaci to książka o sile charakteru, wierze, radości życia, przyjaźni i solidarności.

**********


Dzieje Polski opowiedziane dla młodzieży
Feliks Koneczny


Format: 140 x 205 mm
Stron: 464
Okładka: twarda
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Wydanie: wyd. 1
ISBN: 978-83-7785-976-6
Premiera: 06.02.2017
Sugerowana cena det.: 49,00 zł


Historia Polski Konecznego, opowiedziana przystępnym dla młodych ludzi językiem, zabiera nas w  niezwykle interesującą podróż po meandrach polskich dziejów. Ta opowieść jest wciąż żywa i  stanowi źródło różnorodnej wiedzy. Poznawanie przeszłości jest pasjonującym ćwiczeniem umysłu. Dzieje Polski opowiedziane dla młodzieży to nie tylko daty, liczby, nazwiska czy opis zmieniających się granic naszego kraju. Feliks Koneczny, opisując burzliwe dzieje ojczyzny, przekonuje, że historia Polski to nauka o zmianach, z którymi mierzył się nasz naród. Uczy, że ich znajomość to obowiązek i przywilej każdego, kto chce zwać się patriotą. Dzieła historyczne Konecznego mają olbrzymią wartość nie tylko poznawczą, ale i  wychowawczą. Kształtują bowiem ducha narodu, zachęcają do intensywnej pracy intelektualnej i  organizacyjnej na rzecz ojczyzny. (…) sama lektura opisu dziejów dokonanych przez krakowskiego historyka jest niewątpliwie wielką ucztą intelektualną, do której każdego, zwłaszcza młodego Czytelnika, warto zawsze zachęcać.
prof. dr hab. Ryszard Polak

**********


Skamieliny III RP
Jerzy Jachowicz

Format: 145 x 205 mm
Stron: 336
Okładka: miękka
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Wydanie: wyd. 1
ISBN: 978-83-65521-67-5
Premiera: 06.02.2017
Sugerowana cena det.: 39,90 zł

Skamieliny III RP to z pewnością książka niezwykła. Jerzy Jachowicz, jeden z najbardziej znanych dziennikarzy ostatniego ćwierćwiecza, uznawany za prekursora polskiego reportażu śledczego, tym razem wciela się w  rolę publicysty politycznego.
Autor piętnuje postawę swych bohaterów, owych „skamielin III RP”, za pomocą krótkiej, błyskotliwej analizy, nie stroniąc od subtelnej ironii i kpiny. Często też prowadzi z czytelnikiem grę, wplatając w narrację całkowicie fikcyjne teksty, dla których punktem wyjścia zawsze są fakty. Osiąga w tym tak wysoki stopień wiarygodności, że czasami jego redakcyjni koledzy serio pytają, jak udało mu się zdobyć tak poufne zarządzenie albo list. Prostota języka w  połączeniu z jego jasnością, precyzją opisu oraz rygorystyczną oszczędnością słowa nadaje publicystyce Jachowicza oryginalny koloryt, który powoduje, że przy całej swej lekkości i  lapidarności teksty te zapadają w pamięć. Większość felietonów publikowana była w tygodniku „wSieci” w latach 2013–2016 i w pierwszej edycji tygodnika „Uważam Rze”, kiedy kierował nim Paweł Lisicki w latach 2011–2012, kilka w „Gazecie Polskiej Codziennie”, część na portalach internetowych wPolityce.pl, SDP, Stefczyk.info oraz „Konserwatyści” Białystok. Ze swoim dorobkiem, w pełni uzasadniającym nazywanie go nestorem polskiego dziennikarstwa, mógłby Jerzy Jachowicz nie pisać już nic albo pozostać przy dziennikarstwie śledczym, którego jest mistrzem. A tymczasem zaryzykował formułę zupełnie nową - krótkich, kąśliwych felietonów, pełnych złośliwych bon motów, zręcznych parafraz i tego, co w felietonach lubimy najbardziej - personalnych wycieczek i złośliwości. Ze wspaniałym efektem, o czym każdy czytelnik tej książki się przekona.
Rafał Ziemkiewicz
Z czym kojarzy się Jerzy Jachowicz? Oczywiście z wnikliwymi materiałami śledczymi, z reportażami odkrywającymi ciemne strony polskiej polityki. Tymczasem Jurek, jak się okazuje, jest także zgryźliwym, złośliwym, sarkastycznym, uszczypliwym i  błyskotliwym felietonistą. Czyli takim, jaki felietonista powinien być. A przy tym wszystkim jest w  jego tekstach pobłażliwość i dobrotliwość, tak jak w samym Jurku. Pełnię talentów felietonistycznych Jachowicza, przyznaję ze wstydem, uświadomiłem sobie dopiero, czytając jego felietony w tym tomie. I wciąż się zastanawiam: czy Tusk naprawdę napisał do Jurka?…
Łukasz WarzechaW pisarskim czyśćcu
Sylwetki dwudziestowiecznych pisarzy 

Liczba stron: 376
Format: 155x235 mm
Oprawa twarda
Wydanie I 
Seria –––
Gatunek: biografie/pisarze
ISBN 978-83- 65676-61-0

Nie ma literatury polskiej bez Zbigniewa Herberta, ale i bez Wisławy Szymborskiej, bez Tadeusza Konwickiego i Marka Nowakowskiego, bez zapisującego w jej historii najnowsze rozdziały Jarosława Marka Rymkiewicza. O nich wszystkich i o wielu innych dwudziestowiecznych pisarzach polskich opowiada książka Krzysztofa Masłonia.
Każdy z bohaterów książki zmierzał własną drogą do pisarskiego nieba, niejednego jednak poprowadziła ona w odwrotnym kierunku. A, jak to zwykle bywa, dla większości metą okazał się półmetek – znaleźli się w literackim czyśćcu. Od Czytelników zależeć będzie, kiedy i czy w ogóle się z niego wydostaną.
Krzysztof Masłoń (ur. 1953) – publicysta, dziennikarz, krytyk literacki. Przez wiele lat związany z „Rzeczpospolitą” i „Magazynem Literackim Książki”, od 2012 roku także z tygodnikiem „Do Rzeczy”. Laureat branżowych nagród Ikara i PIK-owego Lauru oraz Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2005). Autor kilku książek, m.in. Lekcja historii najnowszej (2003), Żydzi, Sowieci i my (2005), Bananowy song. Moje lata 70. (2006), Puklerz Mohorta. Lektury kresowe(2014) oraz Od glorii do infamii. Sylwetki dwudziestowiecznych pisarzy (2015).

Jesteście zainteresowani przeczytanie jakiejś książki?

15 komentarzy:

 1. Tym razem nic dla mnie, ale z ciekawością sprawdzam zapowiedzi tego wydawnictwa, licząc na drugi tom Mroczniejszego odcienia magii. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. ... " W pisarskim czyśćcu. Sylwetki dwudziestowiecznych pisarzy" to coś dla mnie :-) ... dziękuję za podpowiedź :-) ...

  OdpowiedzUsuń
 3. "Dzieje Polski opowiedziane dla młodzieży" w jakimś stopniu mnie zainteresowały.

  OdpowiedzUsuń
 4. Niestety nic dla mnie . Jakby były tu kryminały to jak najbardziej :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Pozycja Jerzego Jachowicza wydaje mi się najbardziej intrygująca. Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Myślę, że "Skamieliny III RP" pana Jerzego Jachowicza mogą być dla mnie bardzo zaskakującą lekturą :)

  OdpowiedzUsuń
 7. "Dzieje Polski" i "Skamieliny III RP" - już ostrzę ząbki na te książki :)

  OdpowiedzUsuń
 8. "Niebo dla akrobaty" Pana Jana czytałam 10 lat temu, teraz wznowienie - polecam :). "W pisarskim czyśćcu" chętnie przeczytam.
  s-a

  OdpowiedzUsuń
 9. chyba to ostatnie mnie zaciekawiło:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ta książka Grzegorczyka żywo mnie interesuje

  OdpowiedzUsuń
 11. Każda z tych książek ma w sobie coś interesującego, ale pierwsza najbardziej mnie zainteresowała.

  OdpowiedzUsuń
 12. Ta ostatnia wpisuje się w moje zainteresowania.

  OdpowiedzUsuń
 13. Najbardziej zainteresowały mnie "Dzieje Polski...", które chętnie sprawiłabym córce. :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger