Bogowie tanga - konkurs z wydawnictwem Albatros!


1 lutego swoją premierą w naszym kraju miała długo wyczekiwana książka Caroliny De Roberts pt. "Bogowie tanga". Z tej okazji wydawnictwo Albatros ufundowało dla czytelników mojego bloga jeden egzemplarz tej powieści. Zapraszam do wzięcia udziału w konkursie.

LIRYCZNA,  A ZARAZEM PRZENIKAJĄCA CZYTELNIKA NA WSKROŚ 
POWIEŚĆ O MŁODEJ KOBIECIE, KTÓREJ MIŁOŚĆ DO TANGA 
ZACZYNA SIĘ OD PIERWSZYCH USŁYSZANYCH DŹWIĘKÓW TEJ MUZYKI, 
A WKRÓTCE OPANOWUJE JĄ DOSZCZĘTNIE I ZMIENIA JEJ ŻYCIE
 
Luty 1913 roku. Siedemnastoletnia Leda, z małą walizką i zamkniętymi w futerale starymi skrzypcami ojca, opuszcza swoją rodzinną wioskę. Jedzie do świeżo poślubionego (na papierze) męża i nowego domu w Argentynie. Kiedy schodzi na ląd w Buenos Aires, odkrywa, że jej mąż został zamordowany, a na nią czeka życie w starej kamienicy, bez rodziny i przyjaciół, na skraju nędzy.

Prawie natychmiast po przybyciu do Buenos Aires Leda zostaje uwiedziona przez muzykę, którą nieustannie pulsuje miasto: zakochuje się w tangu, zrodzonym z głosów biednych imigrantów, skandalicznym tańcu z burdeli i owianych złą sławą kabaretów. Leda decyduje, że zrealizuje swoje odwieczne marzenie i zostanie mistrzynią gry na skrzypcach, choć wie, że nigdy nie będzie mogła występować jako kobieta. Obcina włosy, bandażuje piersi i staje się Dantem, młodym mężczyzną, który dołącza do grupy muzyków grających tango próbujących podbić salony socjety.

Stopniowo zaciera się granica między Ledą a Dantem, a pragnienia, które Leda do tej pory tłumiła, rozkwitają w niej na nowo, zagrażając nie tylko jej karierze muzycznej, ale i życiu.
Zasady konkursu: 
·      W konkursie mogą wziąć udział wszyscy, bez wyjątku.
·      Konkurs trwa od dzisiaj do 17 lutego 2017 r., do północy.
·      Aby wziąć udział w konkursie, należy wykonać poniższe zadanie konkursowe:

Napisz, dlaczego to właśnie Ty masz otrzymać tę książkę?

·    Swoją odpowiedź należy zostawić pod tym postem, jako komentarz. 
·    Wśród odpowiedzi, jakie pozostawicie pod ogłoszeniem, wybiorę jedną, która najbardziej mi się spodoba.
·   Wyniki zostaną ogłoszone w ciągu pięciu dni od zakończenia konkursu. Zwycięzca winien skontaktować się ze mną na podany adres e-mail: subiektywnie.o.ksiazkach@gmail.com w ciągu trzech dni.

UWAGA:
Możecie w ogłoszeniu podać swój adres e-mail, ale robicie to na własną odpowiedzialność, gdyż w ostatnim czasie wystąpiły przypadki wykorzystywania tychże adresów przez oszustów wyłudzających pieniądze. Pamiętajcie, nie wymagam uzupełniania żadnych formularzy ani podawania numeru telefonu. 


Do dzieła!

34 komentarze:

 1. Great post my dear
  A big hug

  OdpowiedzUsuń
 2. Przymierzam się do przeczytania tej powieści. Słyszałam o niej bardzo wiele dobrego, a ta czerwona okładka ze złoceniami - cudo! :) Na pewno po nią sięgnę, bo czeka już na półce. Powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
 3. Chciałabym otrzymać tę książkę, ponieważ uwielbiam intrygujące i niebanalne historie, a jestem przekonana, że właśnie taka jest historia Ledy - Dantego. Myślę, że jest to książka, która wyzwala z czytelnika cały wachlarz emocji i skrywa w sobie tajemnice, które bardzo chciałabym odkryć.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zazwyczaj nie biorę udziału w konkursach, bo nie mam w nich szczęścia. Ale tym razem się skuszę, ponieważ odwiedziłam dzisiaj dwie księgarnie, w poszukiwaniu tej książki :) Powiedziałam sobie - jeśli znajdę ją w sklepie stacjonarnym to kupię. Ale nie było nigdzie, jak na złość. A później wchodząc do Ciebie na blog zobaczyłam ten konkurs i pomyślałam, że to złośliwość losu, której się nie dam ;) Dlatego myślę, że ta książka powinna do mnie trafić :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dlaczego? Bo lubię czytać i tańczyć :), a poważnie to lubię klimaty Ameryki Południowej w literaturze i filmie, pociąga mnie ta kultura, całkowicie inna od europejskiej, temat intrygujący- chciałbym poznać tych bogobojnych tancerzy i tancerki (tutaj chyba 2 w jednym:).

  email: henry442@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 6. Dlaczego to ja mam otrzymać tę książkę? a dlaczego nie ;) Powodów jest kilka. Uwielbiam czytać książki. Nie tańczyłam tanga, jeszcze nigdy, a to taniec pełen emocji i ekspresji. Okładka książki jest prosta elegancka i intrygująca. Ponadto marzę by ją przeczytać, a marzenia są po to by je realizować. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Co mnie wyróżnia, dlaczego ja? Jestem Mavselina- nic Ci to nie mówi, prawda? No więc czytaj... Mavselina, czyli dziewczyna zafascynowana szeroko pojętą sztuką. Zakochana w Pretty Woman, co jest równoznaczne z miłością do tanga. Ponadto, uwielbiam poszerzać horyzonty. Historia przedstawiona w powieści, niezwykle mnie intryguje. Fikcyjne małżeństwo? Wątek kryminalny? Perypetie nastoletniej dziewczyny? Ta książka musi być naprawdę dobra. Pozdrawiam. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Powodzenia w konkursie wszystkich biorącym udział :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Dlaczego to właśnie ja? Taniec i książki to moje pasje! Staram się je łączyć pracując w bibliotece. Jeśli wygram tę książkę będzie świetnym pretekstem do zorganizowania fantastycznych zajęć w mojej pracy! Pomóżcie!

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo bym chciała przeczytać tą książkę ponieważ nie czytałam jeszcze nic z tego rodzaju.Opis bardzo mnie zafascynował.Bardzo jestem ciekawa zakończenia. Widać, że książka jest z wyższej półki. Czuję, że zakocham się w niej tylko proszę mi na to pozwolić ponieważ jestem uzależniona od czytania😉

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo bym chciała przeczytać tą książkę ponieważ nie czytałam jeszcze nic z tego rodzaju.Opis bardzo mnie zafascynował.Bardzo jestem ciekawa zakończenia. Widać, że książka jest z wyższej półki. Czuję, że zakocham się w niej tylko proszę mi na to pozwolić ponieważ jestem uzależniona od czytania😉

  OdpowiedzUsuń
 12. Pasje to coś co mnie pociąga. Odkryłem w sobie pasję pisania wierszy i cenię ludzi którzy odkrywają tą iskrę którą Bóg im dał i nie marnują czasu. O ciekawych ludziach i ich pasji warto czytać.

  Rafał Poniewierski
  magus76@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 13. Bo tak!

  saska.magda@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 14. W zeszłym roku o tej porze królowała "Dziewczyna z portretu" i choć realia inne, i powody do zmiany płci też, to bardzo mi się nasunęło porównanie.
  Chętnie przeczytam ;)
  klaudiaannacebula@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 15. Książkę dostać ja bym chciała,
  Dla mnie ona doskonała!
  Chociaż nogi dwie lewe do tańca posiadam,
  To na parkiecie swe kroki zawsze jakoś układam :)
  Ale wszystko człowieka interesować nie może,
  Stąd książki są w moim życiowym wyborze!
  Gatunki ja lubię wszystkie poznawać,
  Więc książka ta dla mnie się będzie nadawać!
  Niejeden wieczór bogowie tanga umilić mi mogą!
  Ale to głównie za Twoją zgodą!
  Do zbioru mojego skromnego idealnie książka wpasowana,
  Więc niechaj mi ona będzie oddana!
  A na dodatek wizualnie mi w oko bardzo wpadła!
  Okładka me serce również skradła!
  Po ujrzeniu jej o mało z wrażenia nie padłam!
  Może i zwykła, prosta, lecz w kolorze czerwieni!
  A kolor ten zawsze me serce rozpromieni!
  To odcień mój ukochany,
  Więc proszę by i w książce był mi podarowany!
  A książki tematyka mnie również urzeka!
  Więc same to plusy dla takiego jak ja człowieka!

  OdpowiedzUsuń
 16. Życzę wszystkim powodzenia! :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Chciałabym otrzymać tę książkę bo... No cóż, nie będę kryła, że jestem typową sroką okładkową :D Wydawnictwo Albotros zaszalało i wydało pięknie tę powieść :) Urzekła mnie ona tym bardziej , że sama gram na skrzypcach. Mieć taką książkę na półce to okazja do chwalenia się kolegom i koleżankom z zespołu góralskiego :D Oprócz tego bardzo zaciekawił i poruszył mnie opis książki. Ja również chcę zostać "mistrzynią" gry na skrzypcach po góralsku, ale nie wiem, czy potrafiłabym zachowywać się tak jak bohaterka....
  Pozdrawiam! Dolina Książek

  OdpowiedzUsuń
 18. A ja chciałabym otrzymać tę książkę, by chociaż o tańcu poczytać, bo z moimi ciężkimi ruchami i autentycznym brakiem słuchu muzycznego, nie mam co liczyć, że kiedykolwiek nauczę się tańczyć - tym bardziej tango! O.O

  nieidentyczna

  OdpowiedzUsuń
 19. Próbuję podać prawidłową odpowiedź, taką która trafi w samo sedno. Czy jestem samotna jak główna bohaterka? Zapewne po części tak. Czy jestem zakochana w muzyce? W całości tak. Czy umiem walczyć z przeciwnościami losu? Zapewne tak, chociaż może robię to zbyt nieudolnie. Czy ja poradziłabym sobie tak jak główna bohaterka? To wie tylko okrutny los. Ale chcę chociaż przez chwilę poczuć się nią. Na jedną magiczną chwilę.

  OdpowiedzUsuń
 20. Chciałabym przeczytać tę książkę, gdyż bardzo mnie zainteresowała. Sama kiedyś tańczyłam i muzyka była dla mnie wszystkim - chciałabym się przekonać czy mam coś wspólnego z bohaterką.
  Książka swoją premierę u nas miała 1 lutego czyli w dniu moich urodzin. Czy to przypadek?

  OdpowiedzUsuń
 21. Tango jest tak pasjonującym tańcem, że już na sam widok tego słowa, czuję emocje, które wyzwala. Ta muzyka, to tempo, ta walko i to uczucie... Jest tak przejmujące i piękne. Kocham tango, dlatego też książkę tę przeczytałabym jednym tchem. Chciałabym "przeżyć" ten taniec czytając tę książkę. Po to są książki, by pobudzać wyobraźnię i móc kreślić świat bohaterów w swojej głowie. Uwielbiam czytać, uwielbiam tango. Czy może być w takim razie coś przyjemniejszego niż połączenie tego razem, którego to wyrazem jest ta książka. Przeczytanie jej będzie dla mnie niezapomnianym doświadczeniem, jak widok każdego wspaniałego spektaklu, którym jest dla mnie tango. Jest to coś więcej niż taniec - to opowieść dwóch ciał. Powieść o tej opowieści wydaje się być wspaniałym pomysłem. I z pewnością jest. Bogiem tanga nie jestem, ale tango w sercu mi tańczy. ;-)

  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 22. LIRYCZNA, A ZARAZEM PRZENIKAJĄCA CZYTELNIKA NA WSKROŚ
  POWIEŚĆ O MŁODEJ KOBIECIE, KTÓREJ MIŁOŚĆ DO TANGA
  ZACZYNA SIĘ OD PIERWSZYCH USŁYSZANYCH DŹWIĘKÓW TEJ MUZYKI,
  A WKRÓTCE OPANOWUJE JĄ DOSZCZĘTNIE I ZMIENIA JEJ ŻYCIE...

  Przytoczony powyżej opis dzieła to nieoceniona zachęta. Co więcej książka ta stanowi idealne odzwierciedlenie mojego gustu. Bez wątpienia byłaby niezastąpionym elementem w mojej domowej biblioteczce.

  olusia012345@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 23. Tango to pasja, namiętność, bliskość. I to taka bliskość, w której wydaje się, iż na nic więcej w tej muzyce, a także tańcu nie ma miejsca. Ale jest. Na skrajne emocje. Na ogrom siły. Na spełnienie. I w zasadzie, tego wszystkiego teraz potrzebuję, stąd moje zgłoszenie.

  OdpowiedzUsuń
 24. gabrysiek96@gmail.com

  Przedstawiam zbiór cytatów i aforyzmów o książkach (oraz sprawach ściśle z nimi związanych). Mam nadzieję, że przekonają Cię one do tego, że to ja powinnam otrzymać tę nagrodę. Dlaczego? Bo:

  1. "Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła."
  2. "Dom bez książek jest jak plaża bez słońca."
  3. "Książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni."
  4. "Książki są jak towarzystwo, które sobie człowiek dobiera."
  5. "Ludzie mówią, że życie to jest to, ale ja wolę sobie poczytać."
  6. "Z książkami jest tak, jak z ludźmi: bardzo niewielu ma dla nas ogromne znaczenie. Reszta po prostu ginie w tłumie."
  7. "Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem."
  8. "Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca, uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach."
  9. "Czytanie jest dla umysłu tym, czym gimnastyka dla ciała."
  10. "Książka... - to dla wielu milionów czytelników dowiedzenie się prawdy o sobie,
  znalezienie wyrazu dla własnych tęsknot, pragnień, ideałów."
  11. "Telewizja to tylko zastępcza rozrywka dla mózgu, kto nie czyta, ten właściwie nie potrzebuje już głowy, nie mówiąc oczywiście o wyobraźni i fantazji."
  12. "Dobra książka to rodzaj alkoholu - też idzie do głowy."
  13. „Kiedy pierwszy raz czytam dobrą książkę, doświadczam uczucia, jakbym zyskał nowego przyjaciela.”
  14. „Wszystko, co we mnie dobre, zawdzięczam książce.”
  15. „Czytanie to najlepszy sposób uczenia się. Czytanie najlepszą nauką.”
  16. „Aby istnieli wielcy poeci, muszą być wielcy czytelnicy.”
  17. „Książka i możliwość czytania to jeden z największych cudów naszej cywilizacji.”
  18. „Kto czyta - żyje wielokrotnie, kto zaś z książkami obcować nie chce, na jeden żywot jest skazany.”
  19. „Ludzie przestają myśleć, gdy przestają czytać. Nic tak nie zabija czasu jak książka.”
  20. „Są książki, które się czyta. Są książki, które się pochłania. Są książki, które pochłaniają czytającego.”
  21. „Człowiek, który nie czyta książek nie ma żadnej przewagi nad tym, który nie potrafi czytać.”
  22. "Książki sprawiają, że opisywane w nich historie i wyrażone opinie stają się twoimi i po skończonej lekturze nie jesteś już tym samym człowiekiem, jakim byłeś, kiedy ją zaczynałeś. Bardzo inteligentni ludzie napisali niektóre z tych stron; i jeśli potrafisz czytać z pokorą, cierpliwością i chęcią uczenia się, nigdy się nie zawiedziesz. Nawet to, czego się nie rozumie, utkwi ci w jakimś zakamarku głowy i czeka, żeby kiedyś w przyszłości nabrać sensu i zmienić się w rzeczy piękne i pożyteczne."
  23. "Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów."
  24. "Kocham książkę dlatego, że wprowadza mnie w mój własny świat, że odkrywa we mnie bogactwa, których nie przeczuwałem."
  25. "Sztuka czytania jest niby nowym zmysłem, nieskończenie głębszym i rozleglejszym od wzroku."

  OdpowiedzUsuń
 25. Daleko mi do bycia bogiem, a mój temperament nie przypomina tanga. Jestem zwykłą szarą myszką, a namiętne "siedzenie w książkach" jest moją jedyną namiętnością. Nie mam ognistego temperamentu, nie rozpiera mnie energia, nie mam stu pomysłów na minutę. Nawet nie mogę napisać, że moje imię zaczyna się na literę T jak tango z prostego powodu - bo się nie zaczyna. Kocham muzykę, lecz gram na fortepianie, a nie na skrzypcach, a moja przygoda z tańcem skończyła się lata temu. Jednak charakter swój można modelować, a braki w umiejętnościach uzupełniać. Chciałabym odkryć w sobie pokłady emocji, których wcześniej nie znałam, spojrzeć na tango przez pryzmat miłości i fascynacji, jakimi darzyła je Leda. Pragnę się przekonać, czy mimo wielu różnic przypominam główną bohaterkę bardziej niż do tej pory sądziłam? Dlatego tak bardzo zależy mi na tej książce.

  OdpowiedzUsuń
 26. Dlaczego ja? Ponieważ dziś jest Światowy Dzień Kota! (tak, wiem co dzień jest jakiś „dzień”, jak nie Dzień Pocałunku, to chociaż Święto Sprzątania Biurka)tymczasem dzisiejsza data jest dla mnie wyjątkowa, bo mam ogromnego kota na punkcie książek :) i tak ja te czworonożne futrzaste zwierzęta uwielbiam chodzić własnymi ścieżkami. Potrafię na kilometr wyczuć podstęp, zwęszyć intrygę, wyczuć nosem czyje alibi jest fałszywe i oczywiście kto zabił. Dopada mnie wiele smaków i zapachów ukrytych gdzieś tam między stronami. Przemierzam kontynenty, morza i oceany, poznaję bogactwo kultury Orientu, wspinam się na szczyty, jestem w środku wydarzeń wojennych, pozostając przy tym niewidzialna… Zatroskana rodzina i przyjaciele martwią się, że coś ze mną jest nie tak… Nie, ja po prostu kocham książki: napajam się cudownym zapachem nowych kartek, czule je głaszczę, starannie układam i segreguję. Pomimo wielu moich literackich przygód, nigdy nie zostałam bogiem tanga. Nikt spośród moich bliskich nie chce ze mną chodzić do filharmonii. Ta książka to ostatnia szansa na zachowanie we mnie resztki melomana... Cóż może być coś doskonalszego, niż połączenie literatury, muzyki i sztuki? Nie wiem, czy książkę Caroliny De Roberts będę mogła bez wahania postawić obok „Muzy” czy „Miniaturzystki” Jessie Burton, ale zdecydowanie chcę się o tym przekonać. Tak więc zarówno ja, jak i mój kot (także Filuś, który będzie mógł bezkarnie wylegiwać się na moim łóżku, domagając się głaskania, a ja w tym czasie będę podśpiewywać: „Siedem książek z Albatrosa, tyś jedyna”) będziemy bardzo ukontentowani :)

  OdpowiedzUsuń
 27. Na powieść ,,Bogowie tanga'' od dawna poluję,
  niestety w księgarniach jej nie znajduję.
  O tym jak silne są kobiety zawsze wiedziałem,
  walczące z przeciwnościami losu wielokrotnie podziwiałem.
  Historia głównej bohaterki dech w piersiach zapiera,
  wieść o jej odwadze w najdalsze zakątki dociera.
  Książka jednocześnie dwie osoby by uszczęśliwiła,
  moja żona na wieść o niej z radości by podskoczyła.
  Ona również uwielbia opowieści o wydarzeniach, które losy świata zmieniają
  oraz bohaterów, którzy do zmian stereotypów się przyczyniają.
  Powieść moglibyśmy na zmianę czytać wieczorami,
  na bieżąco wymieniać się spostrzeżeniami.
  Kto wie może nawet poznamy tanga sekrety,
  z radością będziemy przemierzać wszystkie świata parkiety.
  Już widzę jak na półce pięknie wygląda,
  każdy gość z zachwytem na nią spogląda.
  Wierzę, że listonosz do naszych drzwi zawita,
  każdy z domowników z radością go przywita :)
  e-mail: mi61@wp.pl
  Pozdrawiam
  Michał

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger