Wydawnictwo MG proponuje do czytania w styczniu

Przed nami już niedługo kolejny, 2017 rok na początku którego Wydawnictwo MG przygotowało dla czytelników dwa tytuły: "Dobrawa pisze CV" Janiny Lesiak oraz pierwszą cześć "Hrabiego Monte Christo" Aleksandra Dumasa. Obie te książki znajdą się na rynku już 11 stycznia.

Genialne dzieło Dumasa to wciąż niedościgniony pierwowzór opowieści o wielkiej intrydze, sile zemsty, potędze przyjaźni i triumfie człowieka w walce o honor.

Dzieje niezwykłych losów oficera marynarki, Edmunda Dantesa, poznajemy w momencie wpłynięcia do Marsylii trójmasztowca „Faraon”, na którym objął on, po śmierci dowódcy, stanowisko kapitana. Wydaje się, że przed młodym człowiekiem rozpościera się teraz pasmo sukcesów, szczególnie że czeka też na niego ukochana Mercedes, z którą wkrótce ma wziąć ślub. Niestety, tuż przed swoją śmiercią dowódca poprosił Edmunda, by ten dostarczył do Paryża pewne dokumenty, które podczas rejsu zostały zabrane z Elby, gdzie uwięziony był Napoleon. Ten fakt pomaga zazdrosnym o jego sukcesy ludziom napisać donos, w którego wyniku Edmund trafia na lata do więzienia w twierdzy If. Okrucieństwo wyrządzone Dantesowi przez tych, których miał za przyjaciół, odebrało mu miłość, wolność i naiwną radość życia. Mroczne lochy twierdzy If zabiły łatwowiernego młodzieńca, ale jednocześnie uformowały człowieka świadomego i uwolniły wielkiego konstruktora misternego planu oddania sprawiedliwości tak wobec wrogów, jak i przyjaciół, wedle ich zasług i przewinień. Hrabia Monte Christo wyrusza zatem szlakiem zemsty z portu Marsylia…A dla tych, którzy zachwycili się prozą Janiny Lesiak, wydawnictwo proponuje kolejną jej powieść:

Dobrawa pisze CV, Janina Lesiak
Dobrawa Przemyślidka jest utkana jak patchwork. Z kawałków rozmaitych tkanin –  delikatnych, miękkich, bogatych i zwyczajnych, prostych, nawet szorstkich... Rozmaite desenie i faktury tworzą portret kobiety niepospolitej i tajemniczej, więc autorka ma nadzieję, że jej kolejna bohaterka zasłuży na zainteresowanie i sympatię czytelników.

Z perspektywy tysiąclecia nic nie jest oczywiste, więc opowieść o Dobrawie nie jest kroniką ani powieścią historyczną, tylko próbą przybliżenia postaci, o której wiadomo tak niewiele, chociaż tak wiele jej zawdzięczamy.

Autorka mówi: kiedy pozbieramy fakty, przyłożymy je do siebie, pozszywamy i dopasujemy, dojdziemy do wniosku, że tak być mogło... Więc spróbujmy przeczytać to CV pisane po to, aby przedstawić siebie i znaleźć miejsce w pamięci tych, którzy zechcą się nad nim pochylić. Dobrawa Przemyślidka zaprasza do swojego świata...


Skusicie się w styczniu na jakąś z tych książek?

20 komentarzy:

 1. Właśnie skończyłam czytać tę o Dobranie, całkiem przyjemna lektura :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Do mnie chyba nie przemawia ta książka, aczkolwiek lubie Twoje wpisy bo dzięki Tobie mam xxx pozycji książek do przeczytania :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Na obie!
  Odświeżenie klasyka z taką okładką wygląda zachęcająco, a książka o Dobrawie mogłaby być ciekawą lekturą :D

  OdpowiedzUsuń
 4. To nie do końca moje klimaty, ale nie mówię "nie" :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Spore mam zaległości w czytaniu

  OdpowiedzUsuń
 6. myślę że może być ciekawa propozycja

  OdpowiedzUsuń
 7. "Hrabia..." jest na mojej liście książek do przeczytania, więc może w końcu się skuszę na zakup tej pozycji. Ale dopiero jak będę w Polsce ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Niestety żadna z powyższych pozycji nie wzbudziła mojego zainteresowania.

  OdpowiedzUsuń
 9. Wydawnictwo niestety wydaje powieści, które nie trafiają w mój gust :(

  OdpowiedzUsuń
 10. Pierwsza bardzo mnie zainteresowała, szkoda, że nie będzie całość w jednym wydaniu, bo film uwielbiam.

  OdpowiedzUsuń
 11. Hrabia Monte Christo! Z pewnością będzie moja, uwielbiam tę historię!

  OdpowiedzUsuń
 12. Może skuszę się na jakiś z tych tytułów :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Niestety nie są to pozycje dla mnie .

  OdpowiedzUsuń
 14. Mój mąż uwielbia film Hrabia Monte Christo. :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Na Hrabiego miałam już dawno ochotę :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Hrabiego dawno temu czytałam :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Jakie urocze okładki, zwłaszcza ta Dobrawa z chrupkiem (bo to chyba chrupek, prawda?). ;D

  OdpowiedzUsuń
 18. Niestety nie dla mnie. Chociaż może kiedyś zmienię zdanie :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger