Wydawnictwo MG proponuje na jesień


W wydawnictwie MG pojawiły się nowości, które mogą was zainteresować. 

MG proponuje najnowszą książkę Piotra Kitrasiewicza Jego ekscelencja na herbatce z Göringiem.


Środowisko dyplomatyczne Berlina lat 30. XX wieku. Rosnący w potęgę hitleryzm, intrygi polityczne,pogłębiający się antysemityzm i bezkrwawe podboje Hitlera obserwujemy oczyma ambasadora RP Józefa Lipskiego, którego zadaniem jest budowanie jak najlepszych stosunków z włodarzami Trzeciej Rzeszy. Jednak po pewnym czasie Lipski zaczyna się orientować, że wierząc w deklaracje przyjaźni ze strony Hitlera, Göringa i Goebbelsa, uległ wielkiemu blefowi politycznych szakali.

W skomplikowane i niebezpieczne relacje zachodzące w życiu politycznym i kulturalnym brunatnych Niemiec uwikłani są również inni Polacy mieszkający w Berlinie, z Polą Negri i Janem Kiepurą na czele. Pasjonującą, opartą na faktach opowieść czyta się niczym sensacyjną, pełną narastającego napięcia historię, w której dobra wola i zdrowy rozum przegrywają z irracjonalnym złem.

Piotr Kitrasiewicz - poeta, dziennikarz, autor słuchowisk radiowych, krytyk literacki i teatralny. Ma na swoim koncie tomiki wierszy: Cień inkwizytora i Kochankowie, zbiór krótkich form dramaturgicznych Morderstwo w Senacie, szkice literackie: Sekrety pisarzy i Pisarze zapomniani oraz książkę popularnonaukową Rok 2012. Apokalipsa nadchodzi? Współpracował z radiem, pisząc słuchowiska dla „Trójki” (cykl „Teatrzyk Zielone Oko”) oraz Radia Bis (cykl „Sobotni Dreszczowiec”). 

Jego ekscelencja na herbatce z Göringiem będzie miała premierę 14 września.Katarzynę Zyskowską-Ignaciak znacie z wielu powieści. W wydawnictwie MG publikowano jej nostalgiczną trylogię Upalne lato…

Tym razem wydawnictwo chciałoby zaproponować powieść o polskich latach Marii Skłodowskiej i o jej pierwszej wielkiej miłości: Zanim. Opowieść o życiu Marii Skłodowskiej-Curie. Historia, która kończy się tam, gdzie wszystkie inne się zaczynają.

Emancypantka, emigrantka, sumienna studentka, obowiązkowa żona, matka dwóch córek, fatalna kucharka, patriotka, namiętna kochanka, skandalistka, pasjonatka tatrzańskich wędrówek i jazdy na rowerze, wybitny umysł, przyjaciółka Einsteina, laureatka dwóch Nagród Nobla, pierwsza kobieta profesor, obejmująca katedrę na Sorbonie, dla świata Francuzka, w sercu na zawsze pozostała Polką...

Paryskie losy Marii Skłodowskiej-Curie znają wszyscy, tymczasem opuszczając Warszawę miała ona dwadzieścia cztery lata. Jak zatem wyglądał polski epizod jej życia? Kim była, zanim poznał ją świat?
Jest styczeń 1886 roku, osiemnastoletnia Mania Skłodowska przyjeżdża do Szczuk, niewielkiej wsi na peryferiach zaboru rosyjskiego. Panienka, ze zubożałej nauczycielskiej rodziny marzy o studiach, lecz zamiast tego zmuszona jest zarabiać na życie jako guwernantka we dworze bogatego ziemianina, Juliusza Żórawskiego.
W scenografii pól i sielskiego dworu, w cieniu parkowych alejek oraz kominów cukrowni Krasiniec rozkwita płomienne uczucie młodej nauczycielki do syna właściciela majątku. Miłość pierwsza, burzliwa, płomienna. Miłość niemożliwa.

Powieść Zanim. Opowieść o życiu Marii Skłodowskiej-Curie. Historia, która kończy się tam, gdzie wszystkie inne się zaczynają będzie miała premierę 14 września.


MG zaprasza także na spotkanie autorskie z Agatą Tuszyńską.


Zainteresowała was jakaś książka? A może wybieracie się na spotkanie?

19 komentarzy:

 1. Zainteresowała mnie historia Marii Skłodowskiej-Curie. Faktycznie nigdy nie słyszałam niczego o jej młodości.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wydawnictwo MG proponuje różne ciekawe książki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie również, jak poprzedniczkę, najbardziej zaciekawiła ta o Marie Skłodowskiej. Czytałam wprawdzie pewne artykuły na temat jej młodości, ale cała książka to coś innego.

  OdpowiedzUsuń
 4. Niestety żadna z tych ksiazek nie wpadła mi w oko :(

  OdpowiedzUsuń
 5. Powieść o Marii Skłodowskiej-Curie po prostu musi trafić w moje ręce ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie znalazłam, niestety, nic dla siebie.
  Pozdrawiam! :)

  napolceiwsercu.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Polecę siostrze książkę Katarzyny Zyskowskiej-Ignaciak.

  OdpowiedzUsuń
 8. Warto odwiedzać ten blog :) Pewnie inaczej umknęłaby mi tak ciekawa pozycja, jak "Zanim". Bardzo chętnie przeczytam. Dziękuję za informację :)
  s-a

  OdpowiedzUsuń
 9. Moja reakcja na widok posta przed jego rozwinięciem: "O, Hitler!"
  Niestety żadna z książek nie jest w moim guście.

  OdpowiedzUsuń
 10. Goringa dziś dostałam i zabieram go w sobotę na herbatkę do sanatorium w Gołdapi.

  OdpowiedzUsuń
 11. Niestety nie znalazłam nic dla siebie.

  OdpowiedzUsuń
 12. To książki, które w przyszłości na pewno przeczytam. Ale na chwilę obecną odpuszczę je sobie.

  OdpowiedzUsuń
 13. zaciekawiła mnie druga książka. pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Wstrzymam się do pierwszych recenzji.

  OdpowiedzUsuń
 15. Tym razem nie znalazłam niczego dla siebie. ;/

  OdpowiedzUsuń
 16. Na "Zanim" ostrzę sobie pazurki.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger