O tym, jak poznałam Krystynę Mirek w łódzkim Empiku!
21 maja 2016 r. w ramach Międzynarodowego Festiwalu Literatury Apostrof, organizowanego przez Empik, w łódzkiej Manufakturze pojawiła się Krystyna Mirek - autorka kilkunastu książek, które polskie czytelniczki po prostu kochają. Nie mogło mnie zabraknąć na tym spotkaniu.

Przybycie autorki było ściśle związane z premierą jej najnowszej książki pt. "Większy kawałek nieba". Spotkanie poprowadziła Ela Piotrowska. Krystyna Mirek zdradziła nam, że do Łodzi ma wielki sentyment, gdyż jej pierwsze spotkanie autorskie odbyło się właśnie w tym mieście. Autorka opowiedziała nam także śmieszną anegdotę dotyczącą tego "pierwszego razu".

Najnowsza książka Krystyny Mirek to według pisarki powieść w głównej mierze o życiu w zawieszeniu, bowiem autorka obserwuje cały czas wokół siebie wielu ludzi, którzy żyją "na chwilę". Chwilę, która czasami trwa nawet kilkanaście lat. Autorka poprzez swoją prozę chciała podkreślić, że można wpaść w taką właśnie pułapkę, ale można się również z niej wydostać. Krystyna Mirek w swojej powieści poruszyła także problem braku samodzielności u dzieci, które nie potrafią sobie samemu poradzić w wielu kwestiach. I jak podkreśliła - silne matki tworzą słabe dzieci.

Według autorki literatura obyczajowa porusza obecnie wiele współczesnych problemów i czytelnicy chcą zwyczajnie takie książki czytać, gdyż odnajdują na ich kartach, część własnego życia.

Ela Piotrowska pytała Krystynę Mirek o bohaterów jej najnowszej książki - Wiktora, Igę, Natalię i pozostałych. Autorka starała się wytłumaczyć, dlaczego stworzyła tak skomplikowane kreacje nawiązując również do tego, że według niej - my kobiety coraz częściej udajemy. Stylizujemy się na mądre, piękne i silne - chcemy być bowiem perfekcyjne w każdym calu. Według autorki kobieta powinna się rozwijać, ale nie można się w tym wszystkim zatracić. I o tym właśnie jest również "Większy kawałek nieba". 

Szczęście to według Krystyny Mirek pewna sztuka, którą każdy z nas może opanować. Nie jest ono zależne od stanu majątkowego, a autorka coś o tym wie, bowiem sama w wieku dwudziestu kilku lat zachorowała. Doświadczenie to naznaczyło pisarkę i dzięki temu, nie zmarnowała swojego życia. Autorka na spotkaniu często podkreślała, iż codzienność, która nas otacza, jest bardzo cenna i musimy o tym pamiętać. 

Krystyna Mirek nie jest już nauczycielką, tylko pełnoetatową pisarką, ma bardzo zorganizowany plan dnia, a sztuka koncentracji to jej sekret. Autorka nie żałuje, że debiutowała tak późno, czyli w wieku 40 lat. Według niej wszystko jest po coś i fascynuje ją to, że często to właśnie przypadek decyduje o naszym losie. 

Na spotkaniu został poruszony także temat blogosfery książkowej i cieszę się, że autorka ma tak pochlebne zdanie o recenzentach czytelnikach.


Czas podpisywania książek i rozmowy z autorką, która mnie rozpoznała.

Pamiątkowe zdjęcie.


Najnowsza powieść Krystyny Mirek.

Dedykacja - do kolekcji :)

Krystyna Mirek to bardzo rozgadana osoba, która, jak mam wrażenie, mogłaby opowiadać o sobie godzinami. Ze spotkania z autorką zapamiętałam trzy główne myśli, jakie pragnęła nam przekazać - warto walczyć o marzenia i nie odkładać ich na później, warto celebrować chwile oraz warto wierzyć, że szczęście jest w nas. Niesamowita kobieta, niesamowite książki - tyle i aż tyle.

A już niebawem poznacie moje refleksje i wrażenia po przeczytaniu "Większego kawałka nieba".

30 komentarzy:

 1. Jeszcze nic nie czytalam tej autorki, musze troszke zapoznac sie w temacie:) wspaniale sa takie spotkania, no i dedykacja do tego, to sama radosc:) Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zazdroszczę Ci bardzo,bo ja również chciałabym z całym swoich sił poznać autorkę,ale póki co niestety jest to niemożliwe... Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mądre słowa pani Krystyny na temat kobiet i codziennego życia. Takie czasy, ze człek dąży do perfekcji i tak naprawdę po drodze siebie gubi. Serdeczności!

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię rozgadane osoby :) Myślę, że organizacja Apostrofu była na naprawdę wysokim poziomie, wiele znanych nazwisk, ciekawa debaty i spotkania. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Muszę kiedyś sięgnąć po książki tej autorki :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie czytałam żadnej książki tej autorki, więc koniecznie będę musiała nadrobić zaległości.
  Pozdrawiam :)
  http://zapoczytalna.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytałam wszystkie, oprócz najnowszej. Z chęcią bym się wybrała na łódzkie spotkanie, gdybym wiedziała o nim wcześniej.

  OdpowiedzUsuń
 8. no proszę, jesteś rozpoznawalna przez autorów:))

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie poznałam jeszcze żadnej książki tej autorki, ale wszystko przede mną :-)

  OdpowiedzUsuń
 10. Zazdroszczę spotkania z Krystyną Mirek. To szalenie sympatyczna osoba i marzę, by poznać ją w realu.

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo lubię takie empikowe spotkania :)

  OdpowiedzUsuń
 12. ile masz już tych znajomości książkowych:D

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja dopiero zaczynam przygodę z książkami tej autorki, ale mam nadzieję, że mi się spodobają :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Gratuluję zawartej znajomości :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Twoje podsumowanie spotkania- pięknie to napisałaś :) Twórczość autorki mam w planach-koniecznie muszę ja poznać:)

  OdpowiedzUsuń
 16. Nie ma to jak spotkania autorskie:)

  OdpowiedzUsuń
 17. Świetna relacja, bo chyba tak można nazwać ten wspis :) Uwielbiam spotkania autorski, bo zawsze można się na nich dowiedzieć ciekawych rzeczy. To tak, jakby otwierał się przed czytelnikiem zupełnie nowy świat, który już poznał w książce. Prawdopodobnie kiedyś przeczytam najnowszą książkę tej autorki :)
  Pozdrawiam cieplutko

  OdpowiedzUsuń
 18. Bardzo mnie zainteersowalaś tą książką muszę po nią sięgnąć.

  OdpowiedzUsuń
 19. To musiało być wspaniałe spotkanie :). Czytałam najnowszą książkę autorki i bardzo mi się podobała :).

  OdpowiedzUsuń
 20. Świetna relacja i muszę Ci powiedzieć,że bardzo zainteresowałaś mnie książką,którą zapewne w najbliższym czasie przeczytam. :)

  http://stylistfashioon.blogspot.com/2016/05/szorty-z-wysokim-stanem.html

  OdpowiedzUsuń
 21. Kojarzę autorkę, ale nie miałam jeszcze okazji, żeby przeczytać jej książkę :(
  Na pewno w najbliższym czasie postaram się to nadrobić :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Pewnie czułaś się wyjątkowo kiedy autorka Cię rozpoznała. Zazdroszczę :) Piękne wspomnienia. Pewnie zapamiętasz to spotkanie na długi czas :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Zazdroszczę Ci tych spotkań :)

  OdpowiedzUsuń
 24. Bardzo chcę przeczytać jej najnowszą powieść.

  OdpowiedzUsuń
 25. Cudowne są te trzy główne myśli jakie zapamiętałaś ze spotkania z autorką. W 100% się z nimi zgadzam. Ogromnym szacunkiem darzę osoby, które wynoszą tak wiele pozytywnych aspektów z czasami przykrych i ciężkich doświadczeń życiowych.

  OdpowiedzUsuń
 26. "Autorka na spotkaniu często podkreślała, iż codzienność, która nas otacza, jest bardzo cenna i musimy o tym pamiętać." Zgadzam się w 100 %~!

  OdpowiedzUsuń
 27. Bardzo ciekawa relacja ze spotkania. Ja chodziłam na spotkania w Warszawie, było kogo zobaczyć :) Muszę przyznać, że Empikowi nieźle wyszedł ten Apostrof, organizacyjnie rewelacja :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger