Nowości wydawnictwa Psychoskok
W wydawnictwie Psychoskok pojawiły się dwie, interesujące nowości. Zobaczcie.

„Fałszywa Trójca” to pierwszorzędny debiut Marcina Buczyńskiego. Powieść jest napisana z wielką erudycją, doskonałą dbałością o szczegóły przedstawianych państw i zamieszkujących je społeczności, wspaniałą dynamiką akcji i dokładnie przemyślanymi intrygami. A gdy emocje powodują, że nasze wewnętrzne barometry chcą eksplodować, wtedy, dla chwilowego uspokojenia i równowagi, pojawiają się wątki miłosne.

Książka zabierze cię na wyprawę po wyjątkowym, barwnym świecie, rządzonym przez istoty wszelkich ras i wierzeń. Fani Eragona i Władcy Pierścieni odnajdą tu dobrze znaną, intrygującą atmosferę fantastyki i trzymające w napięciu zwroty akcji. Nie zabraknie miejsca na bohaterstwo, poświęcenie i walkę w imieniu bezbronnych. A wszystko to w klimacie potężnej magii, sięgającej aż ku domenie bogów.


„Wrota” to powieść jednego z najwybitniejszych pisarzy japońskich przełomu XIX i XX wieku Natsume Sōseki. Opisuje historię mężczyzny, który na własne życzenie boryka się z samotnością i demonami przeszłości.

Bohaterem „Wrót” jest przeciętny Japończyk, który całe dnie spędza w pracy, a wieczorami znajduje czas na – zdawałoby się na pierwszy rzut oka – banalne rozmowy z żoną. Gdyby nie lekkie pióro autora, gdyby nie łatwość, z jaką luźne literki zamienia on w niebanalnie brzmiące zdania – byłaby to zapewne lektura przeciętna, jedna z wielu… Tymczasem „Wrota” wciągają, fascynują, pulsują pełną gamą barw ludzkich emocji i namiętności oraz… głęboko skrywanej tajemnicy życia mężczyzny.
Autor przekładu polskiego: Paulina Wojnarowska


Zainteresowała was jakaś książka?

8 komentarzy:

 1. Obie książki mnie zaintrygowały, jednak najpierw sięgnęłabym po pierwszą z nich. Nie dość, że tematyka wydaje się być ciekawa, to jeszcze ma świetną okładkę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardziej pierwsza, ale na razie nie mam zamiaru jej kupować.

  OdpowiedzUsuń
 3. Książki zdecydowanie nie dla mnie. ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przyznaję, że zaczęłam czytać "Wrota", ale po kilkudziesięciu stronach odłożyłam na bok, gdyż straaaasznie mnie nudziła... :/ wrócę do niej, ale nie wiem kiedy :/

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger