A gdzie ona nie była!, czyli zaproszenie na spotkanie z Elżbietą Dzikowską
Życie Elżbiety Dzikowskiej jest podróżą. Znana twórczyni programu „Pieprz i wanilia” wydała nową książkę „Tam, gdzie byłam 2” (wyd. Bernardinum). O niezwykłych przygodach doświadczonych w Wenezueli, Kolumbii, Ekwadorze i Boliwii opowie już 13 maja na autorskim spotkaniu w salonie Empik Galeria Bałtycka.13 maja, godz. 18:00
Empik Galeria Bałtycka
Gdańsk, al. Grunwaldzka 41

Słynna podróżniczka, historyczka sztuki i sinolog twierdzi, że łączy w sobie pieprz z wanilią. Podobnie jak jej mąż Tony Halik, z którym odbyła podróże do setek miejsc i zrealizowała około 300 filmów dokumentalnych ze wszystkich zakątków świata. Najsłynniejsza polska podróżniczka prawie przez pół wieku była dziennikarką „Kontynentów”. O swoich przygodach opowiadała również słuchaczom radiowej Jedynki. Została odznaczona medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” i niewątpliwie jest skarbnicą wiedzy o najdalszych zakątkach globu.

„Tam, gdzie byłam 2” to książka nie tylko o podróżach po świecie, ale i tych bardzo prywatnych, życiowych. Elżbieta Dzikowska odsłania przed czytelnikami kulisy zawodowych perypetii. Opowieść o cywilizacjach prekolumbijskich, potomkach Inków i nieznanych zakątkach Kolumbii pozwala spojrzeć na świat oczami Polki, która Amerykę Łacińską odwiedziła aż kilkanaście razy. Prywatne wspomnienia mieszają się z szalonymi wyprawami i kinowymi zwrotami akcji.

Podczas piątkowego spotkania Elżbieta Dzikowska opowie o podróżach, w których realizuje się zawodowo i prywatnie. Wyprawy na krańce świata to niekończący się zbiór fascynujących historii.


Wybiera się ktoś z was na to spotkanie? Czytaliście książkę Elżbiety Dzikowskiej?

11 komentarzy:

 1. Nie czytałam, ale z tego co wiem, to jest dość znaną osobą i w sumie chyba warto porozglądać się za jej książkami i jej podróżami . ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. W Gdańsku będę kilka dni wcześniej, a szkoda, bo bym poszła.

  OdpowiedzUsuń
 3. Pani Dzikowska to niezwykła postać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo żałuję, że to tak daleko ode mnie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Własnie widziałam, to spotkanie na stronie:) Dzięki za polecenie !

  OdpowiedzUsuń
 6. kojarzę Panią, ale nigdy nic jej nie czytałam

  OdpowiedzUsuń
 7. Niestety nie kojarzę tej Pani :) Jakoś mnie nie ciągnie do jej lektury :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jestem pewna, że książka jak i spotkanie warte polecenia!

  OdpowiedzUsuń
 9. Czytałam pierwszą część, na pewno sięgnę też po drugą.

  OdpowiedzUsuń
 10. Jeżeli napisane ciekawie, to na pewno z przyjemnością będzie można pochłaniać kolejne strony:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Moim marzeniem jest spotkać kiedyś Dzikowską. 2 lata temu oczekiwałam jej we Wrocławiu, ale odwołała swój przyjazd z powodu choroby...

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger