Pedro Almodóvar i Oni - KONKURS


Dzięki uprzejmości Anny Sikorskiej autorki książki "Hiszpania w filmach Pedra Almodóvara" mam dzisiaj prawdziwą gratkę dla wszystkich wielbicieli tego hiszpańskiego reżysera. Nietuzinkowa, jedyna w swoim rodzaju książka autorki może stać się perełką w waszej biblioteczce. Zapraszam na konkurs.Zasady konkursu: 
·      W konkursie mogą wziąć udział wszyscy, bez wyjątku.
·      Konkurs trwa od dzisiaj do 13 maja 2016 r., do północy.
·      Aby wziąć udział w konkursie, należy wykonać poniższe zadanie konkursowe:

 Który bohater z obszernej filmografii Pedra Almodóvara jest dla Ciebie postacią niezapomnianą i dlaczego?

·     Swoją odpowiedź należy zostawić pod tym postem, jako komentarz wraz ze swoim adresem e-mail.
·    Będzie mi miło, jeśli zamieścicie baner konkursowy na swoich stronach, nie jest to jednak warunek konieczny.
·    Wśród odpowiedzi, jakie pozostawicie pod ogłoszeniem, wraz z autorką wybierzemy jedną, która najbardziej się nam spodoba.
·  Wyniki zostaną ogłoszone w ciągu trzech dni od zakończenia konkursu. Zwycięzcę powiadomię e-mailowo o wygranej. Prawdziwi wielbiciele filmów Pedra Almodóvara nie będę mieć kłopotów z odpowiedzią. Do dzieła!

13 komentarzy:

 1. Powodzenia. Baner potem zamieszczę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Filmy Almodovara lubię:)
  powodzenia :****

  OdpowiedzUsuń
 3. Życzę powodzenia osobom biorącym udział w konkursie. Niestety nie oglądałam żadnego z jego filmów, więc o ulubionych bohaterach nie byłabym w stanie nic napisać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. NATURALNIE: Robert Ledgard ze "Skóra, w której żyję". Do tej pory mam dreszcze na samą myśl... Facet który mści się za swoją córkę! i to w tak wyszukany sposób że zakrawa to o szaleństwo... ! Niezapomniana rola!

  OdpowiedzUsuń
 5. Niestety nie znam filmów Almodovara....

  OdpowiedzUsuń
 6. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 7. W filmach Almodovara nie nie ma postaci z definicji dobrych lub złych. Ciężko opowiedzieć się w stu procentach po stronie któregoś z nich. W wyborze niezapomnianej postaci pomaga mi trochę aktorka która wciela się w jej postać. Lena, bohaterka "Przerwane objęcia", próbująca uwolnić się z toksycznego związku, ale wybierająca do tego niebezpieczne metody. Jest egoistką ponieważ wykorzystuje miłość Ernesto, nie można jednak nazwać jej czarnym charakterem. W filmie Lena to świadoma swojej nieprzeciętnej urody kobieta, chcąca się wzbogacić i zrobić karierę. Jest w stanie poświecić siebie dla powstającego filmu. Penelope Cruz idealnie wpasowuje się w tę pełną emocji kobietę. Dla mnie to idealna obsada niezapomnianej postaci.

  OdpowiedzUsuń
 8. Uwielbiam filmy Almodovara. Widziałam prawie wszystkie, ale największym sentymentem darzę film "Wszystko mojej matce" a w nim bohaterkę Manuelę, która straciła syna i od tego momentu jej życie zupełnie się zmieniło. Rzuciła pracę, by wyruszyć na poszukiwania ojca swojego dziecka, który okazał się być przemienioną w kobietę prostytutką. Film ma dla mnie wiele znaczeń i wiąże się z wieloma wspomnieniami - po raz pierwszy oglądałam go w języku Almodovara na lektoracie z języka hiszpańskiego i od tamtej pory lubię do niego wracać. A od kiedy sama jestem matką film zyskał zupełnie inny wymiar. I choć w życiu nie zdarzyło mi się nic tak strasznego jak utrata dziecka, to losy Manueli zawsze przypominają mi, że życie pisze swoje własne scenariusze i nie możemy przewidzieć jak potoczą się losy nas samych i naszych bliskich. Manuela po stracie własnego dziecka i w rezultacie różnych okoliczności otworzyła swoje serce i zaopiekowała się kobietą, która również jak ona kiedyś, związała się z tym samym mężczyzną i zaopiekowała się ich dzieckiem. Manuela jest dla mnie przykładem prawdziwej silnej kobiety, potrafiącej poradzić sobie w różnych sytuacjach życiowych, mającej otwarte serce i chęć poszukiwania prawdy. Uwielbiam przemycane obrazy Hiszpanii w filmach Almodovara, odwiedziłam wiele hiszpańskich miast i lubię odszukiwać je w jego filmach. W filmie "Wszystko o mojej matce" pociągają mnie też inni bohaterowie - Huma Rojo, Lola, siostra Rosa - grane przez ulubione aktorki Almodovara, ale Manuela ma w sobie niesamowitą bliską mi siłę kobiety.
  Banerek o konkursie jest na moim blogu: cytrulina.blogspot.com a mój mail to: mon.gawrys@gmail.com
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger