Nowości Zysk i S-ka

W wydawnictwie Zysk i S-ka pojawiły się świeżutkie nowości wydawnicze. Zapraszam na ich przegląd.


Dziennik 1870 - 1879
Francis Kilvert

Stron: 444
Okładka: twarda z obwolutą
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Jacek Spólny
Wydanie: wyd. 1
Premiera: 22.02.2016
Sugerowana cena det.: 45,00 zł

Niezwykłe spojrzenie na życie angielskiej prowincji u schyłku XIX wieku Pastor Robert Francis Kilvert zaczął prowadzić swój sławny Dziennik 1 stycznia 1870 roku. Pierwszy zapis w  udostępnionej czytelnikom wersji nosi datę 18 stycznia - nie wiemy więc, czy i  jak uzasadniał rozpoczęcie prowadzenia dziennika akurat z początkiem owego roku. Na szczęście 3 listopada 1874 pisze: „Po co prowadzić taki obszerny dziennik? Nie umiem na to odpowiedzieć. Po pierwsze życie wydaje mi się czymś tak ciekawym i cudownym, że byłoby chyba żal nawet tak skromnego i monotonnego żywota, jak mój, gdyby przeszedł bez śladu czy zapisu, choćby takiego jak ten. Sądzę także, iż zapis ten może rozbawić i  zainteresować część potomnych”.
Kilvert miał prawdopodobnie na myśli rodzinę, a nie krąg czytelników, który w końcu objął cały świat. Dziennik Kilverta, po ukazaniu się w latach 1937-1940, uznano za równie istotny z socjologicznego punktu widzenia dokument zanikającego życia XIX-wiecznej wsi angielskiej, jak powieści Thomasa Hardy'ego, rówieśnika Kilverta. Z drugiej strony pod pewnymi względami zapiski Kilverta obalają powszechnie funkcjonujące stereotypy o czasach wiktoriańskich. Jak tu bowiem po lekturze tych pamiętników nadal powtarzać opinie o pruderyjności epoki, skoro wiejski pastor może bez widocznego skrępowania kąpać się nago na ogólnie dostępnej plaży…

**********


Jan Matejko wszystkim znany
Maria Szypowska

Stron: 512
Okładka: twarda z obwolutą
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Wydanie: wyd. 1 w tej edycji
Premiera: 22.02.2016
Sugerowana cena det.: 55,00 zł

Biografia Jana Matejki to barwna opowieść o wielkim malarzu, patriocie, wybitnym pedagogu i niestrudzonym obrońcy zabytków Krakowa. Jan Alojzy przyszedł na świat jako dziewiąte z jedenaściorga dzieci państwa Matejków, był chorowity i cierpiał na krótkowzroczność. „Ludzie twierdzili kiedyś tutaj w  Krakowie, że on żadnego nie ma talentu, że jako uczeń ze słabym wzrokiem nie będzie miał żadnej przyszłości”, a „owoczesna władza szkolna nawet radziła już wtedy ojcu Matejki, by swego syna nie kształcił w  artystycznym zawodzie, gdyż z braku zdolności nic z niego nigdy nie będzie...” – wspominał sekretarz artysty, Marian Gorzkowski.
A jednak jeszcze przed ukończeniem trzydziestu lat Jan Matejko zyskał międzynarodową sławę i uznanie, a krytyka francuska włączyła go do grona najwybitniejszych twórców malarstwa historycznego w  Europie. Jego wielką miłością była zawsze ojczyzna. Ukazując w  swych pracach dawną wielkość Rzeczypospolitej i  chwałę jej oręża, pragnął wskrzesić wiarę w  jej odrodzenie, kształtować serca i  umysły Polaków. Uznawany jest za jednego z najwyżej cenionych malarzy w  historii sztuki polskiej, twórcę narodowej szkoły malarstwa historycznego. Pozostawił ogromną spuściznę artystyczną, obejmującą ponad trzysta dzieł olejnych: portretów, obrazów o treści historycznej, religijnej, alegorycznej, oraz kilkaset rysunków i szkiców. Maria Szypowska, sięgając do licznych dokumentów i  wspomnień, z czułością odmalowuje portret artysty i człowieka. 


**********

Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela. 50 opowiastek z ekonomią w tle (plus jedna)
Grzegorz Kasdepke

Stron: 228
Okładka: twarda
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Wydanie: wyd. 1
Premiera: 22.02.2016
Sugerowana cena det.: 49,00 zł

Ekonomia dla dzieci – lekko, łatwo i zrozumiale – w zabawnych ilustracjach i opowiadaniach Czy podaż i  popyt to bliźniaki, a  fiskus to imię dla psa? Wszystko stanie się jasne po przekroczeniu bram ekonomicznego zoo. Kogóż i  czegóż tu nie ma? Manko, zarobki, procenty, zaskórniaki, hipoteka, waluty, konta… Barwny świat zabawnych opowiastek Grzegorza Kasdepke zamieszkują różne dziwadła, które dzięki ilustracjom Daniela de Latour dokazują na kartach książki, a ich zagadkową naturę wyjaśnia ekonomista Ryszard Petru. Dzięki tej trójce trudne zagadnienia z codziennej ekonomii zostaną oswojone.
„Czy można polubić terminy ekonomiczne, nawet tak straszne jak debet, manko czy bankructwo? Kiedy przeczyta się o nich u Grzegorza Kasdepke i  obejrzy u Daniela de Latour, chciałoby się je wszystkie nawet przygarnąć i przytulić! Okazuje się, że kiedy się je pozna bliżej, nie można się z nimi rozstać. To by się potwierdzało w życiu”.
Michał Ogórek

**********

Droga rzadziej przemierzana
M. Scott Peck

Stron: 360
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Tomasz Bieroń
Wydanie: wyd. 1 w tej edycji
Premiera: 22.02.2016
Sugerowana cena det.: 39,90 zł

Nowa psychologia miłości, wartości tradycyjnych i rozwoju duchowego Droga rzadziej przemierzana od czasu pierwszego wydania przed trzydziestu pięciu laty wciąż zajmuje czołowe miejsca na prestiżowych listach bestsellerów; jest najbardziej poczytną książką o rozwoju duchowym człowieka - sprzedano ponad dwadzieścia milionów egzemplarzy w ponad trzydziestu językach. Książka zmarłego w 2005 roku amerykańskiego psychiatry, myśliciela  i neurologa jest napisana lekko, bez uciekania się do naukowej nowomowy, łatwych recept czy ogólnikowych sformułowań. Stawiając znak równości między rozwojem duchowym a  psychicznym, dr Peck stwierdza, że psychologia i  religia uzupełniają się w  procesie dążenia ku pełni człowieczeństwa. Autor przedstawia metody radzenia sobie z trudnościami codziennego dnia, dzięki którym można je skutecznie pokonywać, a zarazem osiągać coraz wyższe poziomy świadomości.
„Wspaniała książka o samopomocy… Kocham ją, jest moim duchowym schronieniem i  jestem pewien, że każdy znajdzie w jej lekturze inspirację do duchowego przełomu".
Boy George, „Sunday Express”Układ
Elle Kennedy

Tytuł oryginału: The Deal
Przekład: Anna Mackiewicz
Liczba stron: 464
Wydanie: I
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Gatunek: romans\erotyka\młodzieżowa
ISBN: 978-83-7785-859-2
Cena detaliczna: 35,90 zł

Najlepszy romans wg. iBooks Store
JEDNA Z NAJCHĘTNIEJ CZYTANYCH POWIEŚCI 2015 ROKU PRZEZ UŻYTKOWNICZKI NAJWIĘKSZEGO PORTALU LITERACKIEGO GOODREADS 

Ona ma właśnie pójść na pewien układ z niegrzecznym studentem…

Hannah Wells w końcu znalazła chłopaka, który rozbudził jej namiętność. Wydaje się, że ta dziewczyna jest pewna siebie w każdym aspekcie życia… ale jeśli chodzi o seks i uwodzenie okazuje się, że ciągnie za sobą dotkliwy bagaż doświadczeń. Żeby zwrócić uwagę swojego wybranka, będzie musiała porzucić kokon bezpieczeństwa i sprawić, by to on się nią zainteresował. By osiągnąć swój cel, gotowa jest pójść na pewien układ i w zamian za udzielenie korków nieznośnemu, wkurzającemu i zadufanemu w sobie kapitanowi drużyny hokejowej, idzie na fałszywa randkę…

On bez wahania przyjmuje niemoralną propozycję…

Garrett Graham od zawsze marzył o zawodowej karierze hokejowej, ale gdy średnia jego ocen gwałtownie spada, wszystko na co tak ciężko pracował do tej pory, staje pod znakiem zapytania. Decyduje się pomóc pewnej brunetce z ciętym językiem wzbudzić zazdrość w innym chłopaku, bo w zamian za to może zabezpieczyć swoją pozycję w drużynie. Ale jeden nieoczekiwany pocałunek rozpala żar dwojga ciał i Garrett szybko uświadamia sobie, że udawanie nie wchodzi w grę. Musi teraz przekonać Hannah, że mężczyzna jej marzeń wygląda dokładnie tak jak on...

Ponieważ wróciłam
Justyna Wydra

Stron: 320
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Wydanie: wyd. 1
ISBN: 978-83-7785-848-6
Premiera: 14.03.2016
Sugerowana cena det.: 32,90 zł


Po rewelacyjnie przyjętym debiucie autorka Esesmana i Żydówki powraca w nowej odsłonie.
Jak to jest odejść, a potem powrócić z martwych? Otrzymać drugą szansę i anioła stróża, którego można zobaczyć, dotknąć, poczuć… i który przybywa z pomocą zawsze, gdy to konieczne. Dzieli się tym, co sam wie o ludziach i życiu, dobru i złu. Jedyny temat, na jaki milczy, to relacja z jego podopieczną, Magdaleną. Chłodną karierowiczką z wielkiego miasta, która tak naprawdę nie wie, po co ani dla kogo żyje. A przecież to ta sama kobieta, która kiedyś pragnęła umrzeć z miłości!
Historia, którą za moment przeczytasz, utkana została z moich wspomnień. Oczywiście nie poznasz ich w całości. Opowiem ci tylko najważniejsze wydarzenia z mojego życia. Życia z aniołem. Zanim zacznę, muszę cię ostrzec. Przypuszczalnie już jutro nie będziesz pamiętać mojej historii. Nie doszukuj się w tym magii. To normalne.
„Możesz o mnie opowiedzieć innym ludziom, ale to bezcelowe. Niczego nie zapamiętają, nie zrozumieją” – to jego słowa, nie moje. Wierzę mu, ponieważ nigdy mnie nie okłamał. Nie potrafi oszukiwać. Nie posiada też wolnej woli. Ani poczucia humoru. Mimo wszystko liczę na to, że ty zrozumiesz...

**********Moje lato z szablozębnym
Weronika Kurosz

Stron: 100
Okładka: twarda
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Wydanie: wyd. 1
ISBN: 978-83-7785-716-8
Premiera: 14.03.2016
Sugerowana cena det.: 29,90 zł


W tej historii jest wszystko – dzikie bestie, ukryte skarby, tajemnicze kryjówki, pożary. Ale na pewno nie ma nudy! Czy wyobrażacie sobie, co by się stało, gdyby ktoś nagle odciął dopływ prądu? Telewizor nie działa, komórka i komputer padły... Czy potrafilibyście się dobrze bawić? A gdyby nagle trzeba było się zmierzyć z tygrysem szablozębnym i plagą insektów? Myślicie, że przeszlibyście ten test?
Antek, Karol, Nela i Ula – przyjaciele na dobre i na złe – zapraszają Was na niezapomniane wakacje. Gdy rodzice i dziadkowie Antka i Uli wyjeżdżają, a opiekę nad dziećmi przejmuje ciotka Larysa, rodzeństwo razem ze swoimi sąsiadami postanawiają przetrwać ten trudny czas i zakładają Sztab Kryzysowy. Cała czwórka dołoży wszelkich starań, aby pomimo klęsk i nieprzewidzianych wydarzeń to lato było wystrzałowe.


Blake
Peter Ackroyd

Stron: 546
Okładka: twarda z obwolutą
Seria: BIOGRAFIE
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Ewa Kraskowska
Wydanie: wyd. 1 w tej edycji
ISBN: 978-83-7785-765-6
Premiera: 14.03.2016
Sugerowana cena det.: 55,00 zł


Biografia, która ujawnia prawdziwe związki między sztuką Williama Blake'a a jego poezją Blake, genialny osiemnastowieczny poeta, malarz i rytownik, był głęboko przeświadczony, iż duchowemu światu, który jest wiekuisty, najbardziej zagrażają szydercy zaślepieni wiarą w naukowy racjonalizm. Wbrew nim pozostał wierny własnej wizji rzeczywistości – wizji, którą w niezwykły sposób dokumentują wszystkie jego dzieła. Ackroyd z wyjątkowym talentem narracyjnym ukazuje artystę jako wizjonera, przedstawiciela londyńskich rzemieślników i kupców, wreszcie jako proroka. Snując tę opowieść, w sobie tylko właściwy i niezrównany sposób dokonuje błyskotliwej rekonstrukcji życia w osiemnastowiecznym Londynie.


Zainteresowała was jakaś książka?

15 komentarzy:

 1. Układ i Ponieważ wróciłam wydają się mocno interesujące. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakoś ostatnio nie widzę w ofercie Zysku nic dla siebie. Szkoda trochę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Droga rzadziej przemierzana to coś dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Chyba tym razem nie widzę nic, co by mnie zainteresowało

  Bookeaterreality

  OdpowiedzUsuń
 5. Taaak! Czekam na "Układ" <3 Mam nadzieję, że uda mi się tę książkę, wcześniej czy później, przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mnie droga - chyba ją z tych wszytskich bym wybrała :) Jak będzie na nią konkurs to pewnie od razu biorę udział !

  OdpowiedzUsuń
 7. "Układ" i "Ponieważ wróciłam" :)

  OdpowiedzUsuń
 8. najciekawszy z tych propozycji wydaje się Układ. pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Najbardziej Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela. 50 opowiastek z ekonomią w tle (plus jedna).

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja to czatuję na "Układ" <3


  www.zksiazkadolozka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Mnie zainteresowały dwie pozycje, "Układ" i "Ponieważ wróciłam" :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Tym razem nic dla mnie. ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Dwie pierwsze pozycje wydają mi się najciekawsze:)

  OdpowiedzUsuń
 14. Blake! Reedycja biografii! Kurczę, a miejsca na półkach brak...

  OdpowiedzUsuń
 15. Mogłabym się skusić na "Układ", aby zobaczyć czy podobny jest do książek o podobnej tematyce, które już przeczytałam. Sięgnęłabym również po ten dziennik z czasów wiktoriańskich, bo brzmi intrygująco! :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger