Spotkanie z Richardem Porterem – twórcą scenariuszy programu Top Gear


„Cześć. Mam na imię Richard i przez 13 lat, 22 sezony i 175 odcinków byłem scenarzystą programu, który zrządzeniem losu stał się najlepszym motoryzacyjnym show na świecie” – tak zaczyna się książka Top Gear od środka Richarda Portera, scenarzysty Top Gear, jednego z najbliższych współpracowników Clarksona, Hammonda i Maya, który spotka się z polskimi fanami programu 2 marca o godz. 18:00 w warszawskim Empiku w centrum handlowym Arkadia (Link do wydarzenia: bit.ly/RichardPorterEmpik).


Książka Portera to lektura obowiązkowa dla wszystkich miłośników Top Gear; jej autor z humorem i swadą dzieli się wieloma zakulisowymi, nigdy dotąd nieopowiedzianymi historiami związanymi z jego pracą w programie; pisze — między innymi — o epizodzie z małpami za kierownicą, o połamanych kościach, latających samochodach, rozzłoszczonych południowcach i pewnym biurku w kwaterze głównej programu. Zdradza, kto wymyślił Stiga, jak pojawił się pomysł psa Top Gear oraz dlaczego Dacia Sandero — choć powinna — nigdy nie została „samochodem za rozsądną cenę”. Ujawnia również tajny pseudonim Clarksona oraz opisuje wszelkie zakulisowe katastrofy, nierzadko śmieszniejsze niż to, co oglądaliśmy na ekranie.

Prezenterzy i autor przy budynku studia przed ujęciami do drugiego odcinka dwudziestego drugiego sezonu, styczeń 2015. Zdjęcie © Iain May.


Teraz nadarza się niepowtarzalna okazja, by o to, co zawsze chcieliśmy wiedzieć o Top Gear, zapytać osobiście człowieka, który zna program i prezenterów od podszewki i ma poczucie humoru, dzięki któremu przez 22 sezony Top Gear pokładaliśmy się ze śmiechu przed telewizorami. 

Link do wydarzenia na facebooku - KLIKZapraszam wszystkich chętnych na spotkanie z Richardem Porterem, o którym sam Clarkson napisał, że "to autor gagów, które tak naprawdę jako jedyne sprawdzały się w Top Gear". Ja niestety nie będę mogła być obecna.


14 komentarzy:

 1. Może być fajnie - spotkanie odpada ale za to książka może być ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tym razem nic dla nie :) żadna ze mnie maniaczka samochodowa

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie moje klimaty i odległość za wielka.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo lubię ten program ale na spotkanie niestety się nie wybiorę :)
  Justyna z livingbooksx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawe wydarzenie i książkę chętnie bym przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kurcze czemu ja nie mieszkam w Wawie :(

  OdpowiedzUsuń
 7. Mój brat uwielbia Top Gear, dlatego na pewno zainteresuje go to wydarzenie :)
  Na szczęście mieszkamy blisko Warszawy :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Rzeczywiście niepowtarzalna okazja dla wszystkich fanów, ale ja raczej się do nich nie zaliczam ;)

  Pozdrawiam i zapraszam do siebie
  Rav http://swiatraven.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie moja tematyka więc się powstrzymam... :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Tematyka idealna dla mojego Adasia :D!

  OdpowiedzUsuń
 11. Ciekawa tematyka. Podobałaby się mojemu tacie. Mnie tak średnio, choć może i posłuchałabym nieco więcej o tym wszystkim. Do Warszawy jednak mam zbyt daleko.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger