Nowości Zysk i S-ka wydawnictwoW wydawnictwie Zysk i S-ka pojawiło się sporo nowości wydawniczych. Zapraszam do ich przejrzenia.


Z gitarą przez Antyle
Jacek Jędrzejak

Format: 145 x 205 mm
Stron: 332
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Seria: Naokoło świata
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Wydanie: wyd. 1
ISBN: 978-83-7785-720-5
Premiera: 28.01.2016
Sugerowana cena det.: 39,00 zł

Podróże przez Antyle z Jackiem Jędrzejakiem – wokalistą i basistą zespołu Big Cyc „to mój dziennik z podróży. Jak powiedział Andersen: kto podróżuje, ten Z gitarą przez Antyle dwa razy żyje. Oto moje drugie życie, w którym wraz z przyjaciółmi dotarłem do lasów tropikalnych Dominiki, Gwadelupy i Martyniki. Atakowałem szczyt wulkanu Mount Pelée i próbowałem nalewki z węża. Chłonąłem miejscową muzykę i lokalne potrawy, zderzałem się z obcą kulturą i zwyczajami. Odwiedzałem destylarnie rumu, próbowałem żylastego marlina, podziwiałem piękne karaibskie dziewczyny. Dowiedziałem się, gdzie rośnie najniebezpieczniejsza roślina na świecie i jak zostać kreolem mówiącym po rosyjsku. Przede wszystkim wtopiłem się w multikulturowe społeczeństwo, opisałem ich codzienne czynności i zwykłe życie”.
Jacek „Dżej Dżej” Jędrzejakaż do DNA
Renata Chaczko

Format: 130 x 195 mm
Stron: 288
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Wydanie: wyd. 1
ISBN: 978-83-7785-829-5
Premiera: 28.01.2016
Sugerowana cena det.: 29,90 zł

Roxi ma 19 lat i jest piękną dziewczyną. Pewną siebie, pozbawioną hamulców i kompleksów. Jej życie to ciąg imprez, używek, seksu z przypadkowymi mężczyznami dającego jej poczucie władzy nad nimi. Do czasu... Roxi poznaje starszego, intrygującego mężczyznę i z zaskoczeniem odkrywa, że życie to nie tylko wieczna balanga, ale też samotność, konieczność wyboru, potrzeba miłości. Czy pod zasłoną imprezowiczki kryje się wrażliwa, łaknąca prawdziwej bliskości dziewczyna? Czy przeżycia kobiet w poprzednim pokoleniu mogą wpływać na jej wybory? Roxi będzie musiała zadecydować, jak dalej pokierować swoim życiem. Jedna z dróg będzie prowadzić do upadku, druga – do ocalenia. Którą z nich wybierze? O tym w jej pamiętniku – tak kontrowersyjnym i tak bardzo osobistym, że najlepiej czytać go w ukryciu...

**********Sekrety mielizn
Erskine Childers

Format: 135 x 205 mm
Stron: 416
Okładka: twarda z obwolutą
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Jerzy Łoziński
Wydanie: wyd. 1
ISBN: 978-83-7785-455-6
Sugerowana cena det.: 45,00 zł

Pierwszy thriller szpiegowski, którego akcja toczy się na morzu Carruthers, znęcony perspektywą polowania na kaczki, dołącza do swego przyjaciela Daviesa, który wybrał się na rejs po Bałtyku. W trakcie lawirowania między zdradzieckimi mieliznami na pokładzie „Dulcibelli” Carruthers powoli dowiaduje się, jaki jest prawdziwy sens ich wyprawy i jak bardzo od jej powodzenia zależy bezpieczeństwo Wielkiej Brytanii. W podróży śladem szpiegowskiej intrygi bohaterowie nieustannie napotykają na nowe niebezpieczeństwa, poznają dziwnych żeglarzy i  angielskich zdrajców, a  przede wszystkim odkrywają flotyllę niemieckich barek desantowych i  okrętów, która gromadzi się w  zatokach Wysp Fryzyjskich i  przygotowuje do inwazji na Morze Północne. Sekrety mielizn to książka uważana za jedną z najlepszych powieści szpiegowskich XX wieku. Miłośników tego gatunku zjednuje sobie bogactwem technicznych szczegółów żeglugi przybrzeżnej, sugestywnymi i  budzącymi sympatię postaciami bohaterów, pasjonującym stylem narracji oraz umiejscowieniem akcji w przededniu wybuchu I wojny światowej.

**********


 Tajemnica lady Audley
Mary Elizabeth Braddon

Format: 140 x 205 mm
Stron: 574
Okładka: twarda z obwolutą
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Mira Czarnecka
Wydanie: wyd. 1
ISBN: 978-83-7785-454-9
Sugerowana cena det.: 49,00 zł


Najsłynniejsza powieść sensacyjna epoki wiktoriańskiej Gdy piękna i młoda Lucy Graham przyjmuje oświadczyny sir Michaela Audleya, jej szczęście i przyszłość wydają się zabezpieczone. Lecz przeszłość lady Audley spowita jest tajemnicą i  bratanka sir Michaela, Roberta, zaczynają dręczyć złe przeczucia. Pewnego dnia znika jego bliski przyjaciel, George Talboys. Robert postanawia go odnaleźć i jest gotów poruszyć ziemię, żeby poznać prawdę o jego losie. Poszukiwania ujawniają zagmatwaną historię oszustw, zbrodni i intryg. Czy podejrzenia Roberta okażą się prawdziwe? Bigamia, morderstwa, szaleństwa namiętności - Tajemnica lady Audley, wydawnicza sensacja swoich czasów, to ekscytująca powieść o zbrodni i nikczemności, która i dziś jest niezwykle atrakcyjna.
**********


Wiedza i władza. Informacyjna teoria kapitalizmu i wywołana przez nią rewolucja
George Gilder

Format: 145 x 205 mm
Stron: 428
Okładka: twarda
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Jacek Lang
Wydanie: wyd. 1
ISBN: 978-83-7785-496-9
Sugerowana cena det.: 55,00 zł

George Gilder, pisarz, którego najczęściej cytował prezydent Ronald Reagan, powraca z nową, przełomową teorią kapitalizmu.
W Wiedzy i władzy Gilder przedstawia nową teorię tłumaczącą wytwarzanie bogactwa w kapitalizmie i opisuje, jak amerykańska gospodarka może odzyskać żywotność i ponownie zacząć się rozwijać. Jego zdaniem nastał czas, aby gospodarka kierowała się zasadami wolnorynkowego kapitalizmu, inaczej zostanie pogrzebana pod kopcem długów. Autor przekonuje, że kryzysy finansowe są nieodłączną cechą kapitalizmu i  podstawą jego sukcesu, stymulując rozwój. Niezmiernie ważne jest to, aby im zaradzać, nie osłabiając samego kapitalizmu. Gilder wywodzi, że wizja dynamicznego i kreatywnego przedsiębiorstwa ma również wymiar moralny. Socjalizm jest reakcyjny, gdyż zakłada stałe systemy i  wyznaczanie wielkości produkcji z góry: wiadomo już wszystko, popyt poprzedza podaż. Socjalizm jest zatem deterministyczny, kapitalizm – altruistyczny, z natury jest dawaniem, gdyż zakłada pewne ryzyko wynikające z niepewności. Gilder podkreśla dobrodziejstwa kreatywności, która zawsze nas zaskakuje. Zaskoczenie zaś jest w  jego opinii istotą kapitalizmu, a  także istotą informacji i  przedsiębiorczości. A ponieważ wiedza jest rozproszona, rozproszona musi być również władza.
„George Gilder […] intelektualny tytan, autentyczny współczesny Prometeusz, heroicznie przynosi ludzkości ogień
wiedzy i… władzy”.

**********


Wewnętrzny świat traumy. Archetypowe obrony jaźni
Donald Kalsched

Format: 150 x 230 mm
Stron: 352
Okładka: twarda z obwolutą
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Małgorzata Kalinowska
Wydanie: wyd. 1
ISBN: 978-83-7785-636-9
Sugerowana cena det.: 55,00 zł

Przełomowa publikacja w zakresie klinicznego podejścia do pracy z doświadczeniem traumatycznym. Prezentując reakcję „drugiej linii obron” psychiki na wczesne doświadczenie traumatyczne Donald Kalsched integruje perspektywę psychologii analitycznej, wywodzącej się z prac C. G. Junga i  psychoanalizy, szczególnie teorii relacji z obiektem. Autor pokazuje, jak psychika reaguje „do wewnątrz” na przygniatające wydarzenia życiowe. Funkcją opisywanego przez niego archetypowego systemu samoochrony psychiki jest zachowanie straumatyzowanego rdzenia osobowości i odizolowanie go od rzeczywistości, co w późniejszym czasie ma daleko idące konsekwencje dla funkcjonowania osoby, tak często obserwowane przez psychoterapeutów w  ich pracy klinicznej. To nie sama trauma stanowi wstrząs dla psychiki według Kalscheda – psychika uczestniczy w  nim, traumatyzując siebie samą w  odpowiedzi na druzgocące wydarzenia i  odcinając od potrzeb i  pragnień psychicznych.
Analizując powstawanie i  działanie archetypowego systemu samoochrony, Donald Kalsched nawiązuje do prac Carla Gustava Junga i  innych praktyków Jungowskich i  psychoanalitycznych, w  tym do Donalda Winnicotta. I ilustruje swą pracę bogatymi przykładami z pracy klinicznej, analizy snów i baśni. Książka godna polecenia zarówno dla klinicystów zajmujących się pracą z traumą jak i  dla wszystkich zainteresowanych psychologią Jungowską, a szczególnie jej wymiarem związanym z rozumieniem doświadczenia traumatycznego.

**********


Rachunkowość finansowa od podstaw. VII wydanie
(ze stanem prawnym na 31.12.2015).

Józef Aleszczyk

Format: 165 x 235 mm
Stron: 428
Okładka: miękka
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Wydanie: wyd. 7
ISBN: 978-83-7785-828-8
Sugerowana cena det.: 59,00 zł

Rachunkowość jest jedną z najstarszych stosowanych dyscyplin ekonomicznych. Dostarcza wszechstronnych i udokumentowanych informacji na temat przebiegu różnorodnych zjawisk gospodarczych, a tym samym umożliwia ocenę działalności podmiotów gospodarczych oraz podejmowanie bieżących i  strategicznych decyzji w  ramach zarządzania tymi podmiotami. Należyte zrozumienie przekazywanych informacji wymaga znajomości przynajmniej podstawowych, niezmiennych od wieków i sprawdzonych zasad i reguł ich tworzenia oraz prezentowania. W tym celu rachunkowość wykształciła całościowy i  zwarty zbiór metod i  reguł postępowania. Nie ogranicza się do rejestracji faktów, ale zaobserwowane zdarzenia gospodarcze odpowiednio przetwarza, dostosowując je do wykorzystania w  procesie zarządzania i  wzbogacając odpowiednią interpretacją, ułatwiającą podejmowanie racjonalnych decyzji. Niniejszy podręcznik obejmuje problematykę z zakresu teoretycznych podstaw rachunkowości oraz rachunkowości finansowej i jest adresowany do studentów uczelni ekonomicznych, słuchaczy studiów podyplomowych, MBA oraz praktyków. Jest to nowe, VII wydanie (ze stanem prawnym na 31.12.2015).


Czas honoru
W.E.B. Griffin, William E.Butterworth.IV

Stron: 492
Seria: WIĘZY HONORU
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Jerzy Łoziński
Wydanie: wyd. 1
ISBN: 978-83-7785-763-2
Premiera: 15.02.2016
Sugerowana cena det.: 39,90 zł

Fascynująca powieść szpiegowska z czasów II wojny światowej, uznawana za najlepszą w  dorobku W.E.B. Griffina.
Chociaż dwudziestoczteroletni Cletus Frade od niedawna służy w  Biurze Służb Strategicznych, to zdążył się już znaleźć w wielu zaskakujących sytuacjach. Żadna jednak z nich nie może się równać z obecną, kiedy staje naprzeciw
niemieckiego podpułkownika Wilhelma Froggera, otoczony gwarem obozu jenieckiego usytuowanego w odludnym rejonie stanu Mississippi. Zadanie, jakie postawiono przed młodym agentem BSS, jest dość nietypowe: musi pomóc uciec Froggerowi, który wcale nie ma na to ochoty…
Rodzice Froggera są więzieni przez BSS w  Argentynie z powodu ich uwikłania w  tajny niemiecki plan, którego celem jest stworzenie w  Ameryce Południowej bezpiecznego powojennego azylu dla nazistowskich dygnitarzy. Ponieważ nie chcą niczego wyjawić, zadaniem Frade’a jest nakłonić młodego Niemca, by pomógł w wydobyciu z nich informacji. Ale jeszcze ważniejsza jest tajemnica tkwiąca w  tajemnicy: przed wzięciem do niewoli w  Afryce Frogger uczestniczył w spisku, którego celem było usunięcie Adolfa Hitlera. Gdyby BSS potrafiło wykorzystać tajne informacje spiskowca, mogłoby się przyczynić do rychłego zakończenia wojny…

**********Zombie.pl
Robert Cichowlas, Łukasz Radecki

Stron: 436
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Wydanie: wyd. 1
ISBN: 978-83-7785-849-3
Premiera: 15.02.2016
Sugerowana cena det.: 34,90 zł

Polskie zombie w natarciu!
Karol Szymkowiak miał wszystko. Pieniądze, piękną żonę, wspaniałego synka. Właśnie otworzył nową restaurację w  Gdańsku i  przypieczętował sukces suto zakrapianą imprezą. Następny ranek przyniósł jednak coś więcej niż tylko potężnego kaca.
Polskę opanowała epidemia zombizmu. Żywe trupy, których przysmakiem jest ludzkie mięso, sieją krwawy terror i  spustoszenie na ulicach Gdańska. Jedyną szansą Karola na przetrwanie jest dołączenie do grupki nielicznych ocalałych, którzy schronili się w kościele parafii Świętego Wojciecha na Zaspie. Czy ktoś z nich pomoże mu dotrzeć do rodziny w  Poznaniu? Czy zaufanie i  pomoc to puste pojęcia w  świecie pogrążonym w  koszmarze, gdzie nie obowiązują już żadne wartości? Podróż do stolicy Wielkopolski stanie się makabryczną szkołą przetrwania i mrożącą krew w żyłach przygodą.

**********


Sezon zamkniętych serc
Wioletta Leśków-Cyrulik

Stron: 312
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Wydanie: wyd. 1
ISBN: 978-83-7785-847-9
Premiera: 15.02.2016
Sugerowana cena det.: 32,90 zł

On kocha ją, a ona jego – tak mogłaby się zacząć historia o miłości.
Jednak gdy w grę wchodzą lęki z przeszłości, może to nie wystarczyć do ułożenia sobie życia, mimo najlepszych nawet chęci i  starań. Agnieszka ma za sobą bolesne doświadczenia. Darek, który wiele lat temu, kierując się odruchem serca, pomógł jej i  wciąż stoi obok, z biegiem czasu czuje, że zaczyna brakować mu sił. Mężczyzna postanawia zorganizować im życie od nowa i  raz na zawsze uzyskać odpowiedź na pytanie, czy ich wspólna przyszłość jest w  ogóle możliwa. Wyjazd na dwuletni kontrakt do Oslo ma im w  tym pomóc, jednak ostatecznie docierają do Vopnafjörður, niewielkiej islandzkiej miejscowości.
W nowym miejscu Agnieszka szybko zaprzyjaźnia się z Hanną, z pochodzenia Słowaczką, którą zastępuje w szkole. Poznaje Rinke i Jóna, właścicieli salonu fryzjerskiego. Nowo poznani ludzie wprowadzą spore zamieszanie w życie bohaterów. Czy jednak to wystarczy, by wymazać z pamięci złe wspomnienia i  pokonać lęk? Czy miłość może uleczyć wszystkie rany?

**********


We troje
Hanna Dikta

Stron: 304
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Wydanie: wyd. 1
ISBN: 978-83-7785-846-2
Premiera: 15.02.2016
Sugerowana cena det.: 32,90 zł

Agata jest kobietą spełnioną. Pensjonat, który prowadzi w Białogórze, daje jej dużo satysfakcji. Jej mąż, starszy o dwadzieścia lat artysta malarz, jest na każde jej zawołanie, czuły i opiekuńczy. Spokój Agaty burzy wizyta u chorej siostry na Śląsku. Tam również po raz pierwszy spotyka swojego szwagra. Choroba Joanny zbliża je do siebie, ale czy na pewno? Siostrzane uczucia zostają wystawione na próbę, a kontrowersyjne decyzje Joanny w  trakcie leczenia wprowadzają dodatkowy zamęt. Pobyt w  rodzinnych Piekarach zmusi Agatę nie tylko do zmierzenia się z przeszłością, ale także postawi przed nowymi, niełatwymi wyborami. Czy miłość i prawo do własnego szczęścia okażą się ważniejsze od innych zobowiązań? "We troje" to opowieść o rodzinnych relacjach, które nie zawsze są takie, jak chcielibyśmy, o trudnych wyborach, które mają wpływ na losy otaczających nas ludzi, a  także o zawiłościach rządzących nami uczuć. To historia skłaniająca do zatrzymania się na chwilę i zmuszająca do przypomnienia sobie o tym, co w życiu jest najważniejsze". Danuta Pytlak, pisarka, autorka "Babiego lata" i "Medalionu szczęścia"

Skusicie się na jakąś książkę?

15 komentarzy:

 1. Ooo coś ciekawego dostrzegłam. We troje może być dla mnie ciekawe :)

  OdpowiedzUsuń
 2. "Wewnetrzny świat traumy" zazycze sobie w prezencie przy najblizszej okazji. Sporo interesujących nowości;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pierwszą, trzecia i dwie ostatnie najbardziej mnie zainteresowały.

  OdpowiedzUsuń
 4. Podoba mi się "aż do dna" :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zoombie w Polsce? Nie przepadam za zoombiakami ale ich wizja w naszym kraju mnie kusi:) Oczywiście tylko w książce:D

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam aż cztery z tych pozycji, w czym dwa już za mną! :3

  OdpowiedzUsuń
 7. "Aż do DNA" i "Sezon zamkniętych serc" chyba nas zaciekawiły :)

  Buziaczki! ♥
  Zapraszamy do nas :)
  rodzinne-czytanie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. "Tajemnica lady Audley" bardzo za mną chodzi, moje klimaty;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Jedynie na co mogę się skusić to "Sezon zamkniętych serc" :)

  OdpowiedzUsuń
 10. " Aż do DNA" i rachunkowość finansowa od podstaw :P to mnie zainteresowało i mogłabym się połakomić na "Tajemnica lady Audley"

  OdpowiedzUsuń
 11. Ooo, niektóre pozycje mogą być całkiem ciekawe ^^

  Miłego wieczoru :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Pierwsze dwie pozycje wydają się być bardzo ciekawe, więc może po którąś z nich sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Kilka tytułów wpadło mi w oko, a szczególnie Cichowlas - uwielbiam pióro autora.

  OdpowiedzUsuń
 14. Oj, wpadło mi parę tytułów w oko, dopiszę je do mojej wydłużającej się listy książek do przeczytania. Dzięki, bo gdyby nie takie blogi jak Twój pewnie nie miałabym pojęcia o istnieniu wielu książek:)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger