Złoto templariuszy - Wyniki konkursu!






Złoto templariuszy - gdybym je odnalazła, już do końca życia robiłabym to, co kocham, czyli czytała! Nie musiałabym pracować na etacie, gdyż mój czas zajmowałby antykwariat, dzięki któremu mogłabym promować czytelnictwo. Cóż to byłoby za życie... A jakie są Wasze marzenia? Zapraszam na wyniki konkursu!

Pytanie konkursowe brzmiało:


Na co byś wydał/a złoto templariuszy, gdybyś je odnalazł/a?



Trzy osoby, które otrzymują najnowszą książkę Jolanty Marii Kalety pt."Testament Templariusza" to:


Przyznana przez autorkę nagroda

Większość osób tutaj pisze, że złoto templariuszy przeznaczyła by na zakup książek lub oddała. Nie jestem pewien czy oddali by tak dużo złota gdyby je zobaczyli na własne oczy ale niestety taki jest ten nasz świat skonstruowany, że wszystko kręci się wokół pieniędzy a ludzie są na tym punkcie łasi ... Niektórzy mówią że kupiliby to, kupiliby tamto ale pieniądze szczęścia nie dają . Moim zdaniem lepiej być biedniejszym, żyć skromniej i być szczęśliwym niż mieć wszystko co się chce ale być nieszczęśliwym. Ja osobiście myślę jednak, że złotem tym dzieliłbym się z innymi bo ,,Człowiek jest wiel­ki nie przez to, co po­siada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi''.
p1997atryk@wp.pl

Wybrane przeze mnie odpowiedzi

Miłka Kołakowska 20 października 2015 22:58
A ja wybudowałabym hotel, o którym marzę od dawna. Nie byłby to jednak standardowy moloch, a raczej biblioteczny zakątek dla miłośników poczciwych książek. Każdy pokój to inny styl. Dla wielbicieli kryminałów - pokój urządzony niczym w powieściach Agathy Christie, dla pasjonatów angielskich romansów - pokój rodem z wiktoriańskiej Anglii, dla wielbicieli horrorów - tu nie zabrakłoby imitacji budzących grozę potworów, znalazłby się też pokój dla erotomanów (czerwony pokój z Grey'a?), dla wielbicieli literatury japońskiej, a także aranżacja w stylu iście afrykańskim. Miałabym ogromne pole do popisu, a każdy pokój miałby swoją biblioteczkę, oczywiście adekwatną do wybranego gatunku.
mozaika-literacka@gmail.com


Gdybym miał templariuszy złoto
Poszedłbym do spa na zdrowotne błoto
Szalał na imprezach ranki i wieczory
A i do dalekich podróży byłbym wielce skory
Potem jako mecenas sztuki bym się udzielał
I zasługi dla kultury innym podbierał
A tak poza tym standard i wypasiony dom
W piwnicy przeciwatomowy schron
I inwestycje w naukę hibernacji
By dożyć wszytko mogącej ludzkiej cywilizacji
89supermaster@gmail.com


Wielkie, wielkie gratulacje! Naprawdę trudno było wybrać najciekawsze odpowiedzi spośród tylu Waszych fajnych marzeń.

17 komentarzy:

 1. Wspaniałe prace. To budujące, że wielbicielom książki chce się poświęcić nieco czasu na to, żeby dać coś od siebie. Szkoda, że przeoczyłam informację o konkursie, z pewnością wzięłabym udział. Gratulacje dla laureatów!

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja, po odnalezienia złota, zrobiłabym mniej więcej to co Ty, a na pewno rzuciłabym pracę na etacie - to na bank! Gratuluję zwycięzcom i wygranych, i niebanalnych odpowiedzi. Od razu widać, że muszą dużo książek czytać :-D

  OdpowiedzUsuń
 3. ja bym odpowiedziała tak, jak Ty na początku posta :) w bibliotece mi się tak podoba, że albo założylabym swoją, albo właśnie księgarnię/antykwariat.
  gratulacje dla zwycięzców ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratulacje:) oj marzenia...
  Recenzja książki Terry'ego Pratchett'a & Stephen'a Baxter'a - ''Długa Ziemia'' już na moim blogu :)
  Zaczynam Cię obserwować i zapraszam do mnie:)
  Recenzjonistycznie
  No Longer Nightmare

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie wygrałam, ale spodobały mi się odpowiedzi, które zwyciężyły. Gratuluję.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeszcze niedawno też wciąż czytałam i czytałam ale obecnie w tym temacie odpoczywam. Podglądam- jakieś ciekawe recenzje i książki ale zobaczę co będę jeszcze i spoglądam co będę czytać i kiedy to nastąpi :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Serdecznie gratuluję zwycięzcom ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger