V Salon Ciekawej Książki już w ten weekend!
Bogata oferta wydawnictw, nowości książkowe, spotkania z najpopularniejszymi polskimi autorami, kreatywne warsztaty dla dzieci, strefa gier, bookcrossing, spotkania poświęcone historii Łodzi, a nawet rozszerzona rzeczywistość! To atrakcje tegorocznej V edycji Salonu Ciekawej Książki w Łodzi.
Salon Ciekawej Książki odbywa się w dniach 20 – 22 listopada we wnętrzach Centralnego Muzeum Włókiennictwa przy ul. Piotrkowskiej 282 w Łodzi. Wydarzenie jest doskonałą okazją do zapoznania się z bogatą ofertą wydawnictw działających na polskim rynku. Są wśród nich zarówno te największe, proponujące literaturę dziecięcą, piękną, sensacyjną, kryminalną, historyczną, literaturę faktu, beletrystykę i reportaże, jak i mniejsze, często rodzinne firmy, oferujące literaturę dla koneserów. Wydawnictwa, które gościmy przygotowały wiele nowości książkowych, dostępnych w specjalnej ofercie. Swoją ofertę zaprezentują m.in. Czarna Owca, Helion, Znak, Agora, Nasza Księgarnia, Zakamarki, Sonia Draga, Burda Publishing National Geographic, Karakter, Zeszyty Literackie, Media Rodzina, Alegoria, a także Wydawnictwo Galaktyka, Literatura i Księży Młyn.
Salon Ciekawej Książki to ważne wydarzenie o charakterze kulturalnym i edukacyjnym. Na trzech piętrach zabytkowych wnętrz Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, na zwiedzających czekać będzie urozmaicony program imprez towarzyszących. Program współtworzą instytucje kultury Urzędu Miasta Łodzi oraz Samorządu Województwa Łódzkiego. Teatry, muzea, ośrodki kultury i biblioteki przygotowały imprezy towarzyszące dotyczące literatury, książki oraz lokalnej historii i tradycji. Centrum Dialogu im. M. Edelmana zaprasza na spotkania poświęcone „Bałuckiej Literaturze”, a także powieści graficznej pt. „Naród Zatracenia”, prezentującej w nowatorski, popkulturowy sposób życie mieszkańców łódzkiego getta. Całości tematów poświęconych łódzkiej historii dopełnia spotkanie organizowane przez Uniwersytet Łódzki, dotyczące książki pt. „Ostatni Lodzermensch – Robert Geyer. Zmierzch historii rodu Meyerów”.
Gratką dla miłośników dobrej literatury będzie z pewnością możliwość spotkania z doskonałymi, współczesnymi polskimi pisarzami. Wśród gości Salonu są m.in. Katarzyna Bonda, Vincent V. Severski, Jerzy Bralczyk, Jacek Dehnel, Stefan Turschmid, Michał Ogórek czy Krzysztof Beśka. 
Tradycją Salonu Ciekawej Książki są warsztaty edukacyjne, przeznaczone dla dzieci w wieku szkolnym. Przygotowały je instytucje na co dzień zajmujące się wychowaniem i edukacją młodzieży. Zajęcia pobudzają wyobraźnię, mają również inspirować do twórczego myślenia. Ich ideą jest rozwijanie pięknej pasji czytania. Bardzo ciekawie zapowiadają się spektakle Wędrownego Autorskiego Teatru Lalek „Małe Mi” pt. „FINTIKLUSZKI – folkowe okruszki”, w których w sposób zabawny i sugestywny wskrzeszony zostanie świat bajkowych postaci. Narodowe Centrum Kultury przeprowadzi warsztaty z edukacji ekonomicznej, w oparciu o książkę Grzegorza Kasdepke„Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela. Liczby kultury”. „Zaskórniaki” będzie można oglądać również „na żywo” w formie wystawy. Z kolei historię Łodzi najmłodsi będą mogli poznać podczas warsztatów pt. „Moda od Scheiblera”, organizowanych przez MBP Łódź-Górna. Salon Ciekawej Książki to połączenie tradycji z nowoczesnością. Wydawnictwo Galaktyka zaprezentuje nowatorskie wydanie książki pt. „Mały Książę” z rozszerzoną rzeczywistością. Książka wydana w takiej formie zyskuje inny wymiar. Korzystając ze smartfona lub tabletu można zobaczyć więcej niż czytając książkę tradycyjną. Rozszerzona rzeczywistość to doskonały sposób na pobudzenie dziecięcej wyobraźni.
Partnerem Salonu Ciekawej Książki jest Dom Literatury w Łodzi.
V Salon Ciekawej Książki odbędzie się w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi (ul. Piotrkowska 282).
Godziny zwiedzania:
20 listopada (piątek) - od 10:00 do 18:00
21 listopada (sobota) - od 10:00 do 18:00
22 listopada (niedziela) - od 10:00 do 16:00
Wstęp:
Bilet normalny jednorazowy - 6.00 PLN
Bilet ulgowy jednorazowy - 4.00 PLN
Dzieci do lat 10 bezpłatnie - 0.00 PLN
Emeryci i Renciści - 0.00 PLNOczywiście, wzorem lat poprzednich wybieram się na to nasze książkowe, łódzkie święto. Niestety tym razem oferta jest dosyć skromna, dlatego będę obecna jedynie w niedzielę. Mam zamiar bowiem odwiedzić:

Beśka Krzysztof 22.11.201513.00-14.00Trzeci brzeg Styksu, Pozdrowienia z Londynu, Dolina Popiołówstoisko 63Wydawnictwo Rebis
Cygler Hanna 22.11.201512.00-13.00Złodziejki czasustoisko 63Wydawnictwo Rebis
Lusiński Jacek
22.11.201512.00-13.00"Carte blanche"stoisko na stoisku wystawcyAxis Mundi

Szkoda, że w tym roku program jest tak skromny. Wybieracie się na tę imprezę?

27 komentarzy:

 1. Niestety znowu - za daleko ode mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety, jak zawsze mieszkam za daleko :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Przeglądałam jakiś czas temu, ale zauważyłam, że bardzo skromnie, więc nawet nie miałabym kogo o autograf poprosić z tych, których czytam, więc sobie odpuszczamy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja niestety nie, będę w łodzi, ale na spotkaniu blogerek, a niestety godzinę przyjazdu i odjazdu mam tak ustawioną, że nie ma szans na to bym choć na chwilę zajrzała :(

  OdpowiedzUsuń
 5. Nieważne, że skromny ważne, że masz możliwość tam się wybrać chociaż na jeden dzień. Ja do Łodzi się nie wybieram, ale wiem, że dowiem się wszystkiego z Twojej relacji. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Z niecierpliwością czekam na relację :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Niestety mam za daleko do Łodzi żeby przyjechać :/
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie~ Nataliaaa
  happy1forever.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Domagam się jakiegoś wydarzenia literackiego w Rzeszowie :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Niestety nie wybiorę się, bo mam w tym czasie targi motoryzacyjne ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Niestety akurat w tym terminie będę w Poznaniu, więc nie mam szans na odwiedzenie salonu ciekawej książki :(

  OdpowiedzUsuń
 11. Byłam dwa razy i niestety byłam zawiedziona, dlatego w tym roku nie idę. Wolę nastawić się psychicznie na majowe targi w stolicy.

  OdpowiedzUsuń
 12. ja w weekend będe mieć blogerski meeting;D

  OdpowiedzUsuń
 13. szkoda ze jak zwykle z daleko dla mnie :(/K

  OdpowiedzUsuń
 14. Mimo skromnego programu, mam nadzieję, że jednak zamieścisz jakąś relację.

  OdpowiedzUsuń
 15. Choćbym nie wiem jak chciała to praca i tak by mi nie pozwoliła na taki wypad :/

  OdpowiedzUsuń
 16. Kolejne ciekawe wydarzenie, no i po raz kolejny mam za daleko :P.

  OdpowiedzUsuń
 17. Niestety za daleko od mojego miasta, a studencki grafik nie pozwala na wyjazd.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 18. Do Łodzi ode mnie nie tak daleko może się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Szkoda, że Łódź nie organizuje imprezy na miarę Warszawy czy Krakowa, mogliby, mają gdzie, mają jak, a nie mają pomysłu... Nie jadę, choc mam blisko, bo zwyczajnie nie zainteresował mnie program.

  OdpowiedzUsuń
 20. Ja do Łodzi mam kawał drogi ale Tobie życzę wielu wrażeń choć jest tak skromnie ... :).

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger