Pierwsza edycja Warszawskich Targów Książki Artystycznej już niebawem!


Ponad 40 polskich i zagranicznych wydawców. Setki książek artystycznych oraz publikacji poświęconych sztuce, designowi, fotografii i architekturze. Spotkania, panele dyskusyjne, warsztaty i dwie wystawy. Już w listopadzie odbędzie się pierwsza edycja Warszawskich Targów Książki Artystycznej.

Warszawskie Targi Książki Artystycznej powstały z inicjatywy księgarni Bookoff i rocznika Print Control poświęconego polskiemu projektowaniu drukowanemu. Wydarzenie będzie miało charakter międzynarodowy. Organizatorzy zadbali o to, żeby wśród wystawców znalazły się nie tylko polskie, ale również najważniejsze europejskie i amerykańskie wydawnictwa. Dzięki temu odwiedzający Targi będą mogli zapoznać się z aktualną ofertą brytyjskiego Phaidon, niemieckich Steidl i Gestalten czy amerykańskiego Aperture. Poza publikacjami prestiżowych, rozpoznawalnych wydawnictw, na Targach będzie można znaleźć niszowe książki wydawane tylko w kilku egzemplarzach, a nawet własnoręcznie wykonane ziny.
Warszawskie Targi Książki Artystycznej to też szereg wydarzeń towarzyszących – paneli dyskusyjnych, spotkań z artystami i wydawcami oraz warsztatów dotyczących self-publishingu. W programie Targów znajdą się również dwie wystawy – wystawa Fotograficzna Publikacja Roku 2015 oraz wystawa Print Control No. 4 poświęcona najlepszym polskim projektom drukowanym mijającego roku.
Takie targi odbywają się we wszystkich najważniejszych ośrodkach kulturalnych na świecie. Są ważną platformą współpracy między wydawcami, a jednocześnie świetnym sposobem na promocję wartościowych książek. Bardzo brakowało nam takiego wydarzenia w Warszawie, dlatego postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce – powiedział Paweł Rubkiewicz, współwłaściciel księgarni Bookoff i jeden z organizatorów wydarzenia.
Warszawskie Targi Książki Artystycznej to wydarzenie otwarte i darmowe. Mogą w nim wziąć udział zarówno specjaliści związani na co dzień z branżą wydawniczą, jak i wszyscy miłośnicy oryginalnych, dobrze zaprojektowanych książek, a także osoby chcące poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą sztuki, designu, fotografii czy architektury. Gospodarzem Targów jest Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, które na potrzebę wydarzenia udostępni audytorium popularnego wśród Warszawiaków pawilonu Emilia.


Warszawskie Targi Książki Artystycznej
27-29 listopada 2015
Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, ul. Pańska 3
www.artbookfair.plI znowu żałuję, że nie mieszkam w Warszawie. Wybieracie się na te targi?

20 komentarzy:

 1. Ooo! Brzmi bardzo interesująco. Aż chyba zaczynam się zastanawiać, czy nie pojechać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale super.. tylko do Warszawy tak daleko. :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja niestety mam za daleko do stolicy...

  OdpowiedzUsuń
 4. Przyznam, że mam bliziutko z pracy do ul. Pańskiej, ale niekoniecznie się wybiorę. Gdyby były to ogólne targi książek, to nie wahałabym się ani chwili, ale książki o charakterze artystycznym nie są moimi ulubionymi więc jeszcze zastanowię się nad wizytą. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czemu warszawa jest tak daleko. :<

  OdpowiedzUsuń
 6. Chętnie bym się pojawiła ale do Warszawy mam za daleko :( marzy mi się też w przyszłym roku odwiedzić targi w Krakowie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Planuję wpaść, choć pokrywają się z Warszawskimi Targami Fantastyki, więc nie wiem jak to ogarnę ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Niestety nie mam szans pojawić się na tych targach :(

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetna , niestety jak zwykle zdecydowanie za daleko dla mnie;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Brzmi świetnie, ale Warszawa 6 godzin drogi stąd :(

  OdpowiedzUsuń
 11. Kawałek mam do Warszawy, ale nawet nie mam wolnej chwili, by poświęcić ją i odwiedzić stolicę ;/

  OdpowiedzUsuń
 12. Takie ciekawe spotkania i impezy przedstawiasz Wiolu, a ja nie moge skorzystac, bo za daleko! Moze kiedys mi sie uda...

  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 13. Niestety mam za daleko do Warszawy żeby pojawić się na targach :(
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie~ Nataliaaa
  happy1forever.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 14. Oj też żałuje, że nie mieszkam w Warszawie chętnie bym się wybrała :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Ja niestety wszędzie mam daleko, a poza tym - aktualnie nie jestem zbyt mobilna ze względu na ciążę, a poza tym mam teraz mnóstwo spraw na głowie, więc raczej nie znalazłabym czasu na takie wyprawy. :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Gdybym miała bliżej, z chęcią z ciekawości bym się wybrała.

  OdpowiedzUsuń
 17. Wydarzenie wygląda na interesujące, jednak nie wybieram się, bo odległość nie pozwala. Myślę, że osoby które tam pójdą - nie będą narzekać na nudę :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Takie wydarzenia są interesujące, chętnie bym wzięła udział, ale ODLEGŁOŚĆ!!! Może kiedyś ;).

  OdpowiedzUsuń
 19. Przy okazji ogłoszeń o takich wydarzeniach, bardzo żałuję, że nie mieszkam w stolicy, tam się tyle dzieje, jeśli chodzi o kulturę.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger