Nowości Zysk i S-ka WydawnictwoW Wydawnictwie Zysk i S-ka pojawiły się kolejne nowości. Zapraszam na mały przegląd tytułów.


"Wiejskie gryzmołki Pana Pierdziołki"
Jan Grzegorczyk, Tadeusz Zysk


Stron: 56
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Wydanie: wyd. 1
ISBN: 978-83-7785-712-0
Premiera: 09.11.2015
Sugerowana cena det.: 19,00 zł

Wyprawa na wieś z panem Pierdziołką.
To już czwarta część powtarzanek i rymowanek, znanego wszystkim, pana Pierdziołki!
Tym razem pojedziemy z nim na wieś.
Bo skoro pan Pierdziołka zdecydował, że
nie będzie dzieci swych w mieście chował,
weźmie ich na wieś, tam ich nauczy...,
to nie można się opierać!
Dobre nastroje należy przygotować, w pojazd wsiadać, książkę ze sobą zabierać i wyruszać!
Na wsi zajrzymy do zagrody pełnej zwierząt, które marzą, by być kimś innym,
na pole, gdzie kosa trafiła na kamień,
do sadu, gdzie rośnie piękna jabłonka,
na podwórze, gdzie bardzo spodobało się kurze,
pośmiejemy się z baby, co wpadła do kałuży oraz z chłopa, co wlazł na drzewo...
Przezabawne gryzmołki znów zapadną Wam w pamięć! a może już tam są? Przekonajcie się!
***********


"Wakacje Kajtka"
Monika Madejek

Stron: 176
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Wydanie: wyd. 1
ISBN: 978-83-7785-717-5
Premiera: 09.11.2015
Sugerowana cena det.: 29,90 zł

Ciepła, rodzinna opowieść o tym, jak dorośli i dzieci mogą spełniać swoje marzenia. Wakacyjne przygody Kajtka i jego przyjaciół, znanych z książki „Zeszyt z aniołami”. Rozpoczęły się wakacje. Dla trójki przyjaciół to czas, w którym nie ma miejsca na nudę. Kajtek, wiedziony niezrozumiałą siłą, trafia na kurs tańca. Łatwo nie jest, ale jak zawsze może liczyć na babcię. Spokój Adasia burzy wizyta cioci Matyldy ze stadkiem kotów, które mają dziwne upodobania smakowe. Beti jak zwykle rozpiera energia. Jej kurs karate nie wróży dobrze chłopakom z miasteczka. Niespodziewany wyjazd całej trójki na obóz przetrwania przynosi mnóstwo wrażeń. Kajtek opowiada o tym w kolejnym pamiętniku. Dzięki przepisom kulinarnym zamieszczonym na końcu książki, możemy raczyć się smakołykami razem z bohaterami.
**********


"Podróże po Azji Środkowej. Pamir i Hindukusz"
Bronisław Grąbczewski

Stron: 408
Seria: Podróże Retro
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Wydanie: wyd. 1 w tej edycji
ISBN: 978-83-7785-687-1
Premiera: 09.11.2015
Sugerowana cena det.: 49,00 zł

Dzika i egzotyczna Azja Środkowa widziana oczami wielkiego dziewiętnastowiecznego podróżnika Bronisława Grąbczewskiego Generałowi Bronisławowi Grąbczewskiemu – polskiemu odkrywcy, topografowi, etnografowi w służbie rosyjskiego cara – nauka wiele zawdzięcza. Dzięki swoim podróżom i misjom, a także uczestnictwu w Wielkiej Grze w Azji Środkowej, przyczynił się poznania tego fascynującego regionu. Za dokonania był wielokrotnie nagradzany, między innymi złotym medalem Rosyjskiego Towarzystwa Geograficznego. Ten wnikliwy obserwator i globtroter, łączący pasję badacza ze służbą szpiegowską, zgromadził w swoich książkach relacje z licznych wypraw i niezwykłych przygód. Jako doskonały znawca kultur i języków ludów Azji, z którymi obcował i bratał się na co dzień, z pieczołowitością opisał ich zwyczaje i obyczaje. Z biegiem czasu zapiski Grąbczewskiego stały się bezcennym źródłem informacji o tym, jak dawniej podróżowano i odkrywano nieznane wówczas zakątki świata.
**********


"Łotrzyki"
George R.R. Martin, Gardner Dozois


Stron: 998
Okładka: twarda
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Michał Jakuszewski, Joanna Szczepańska
ISBN: 978-83-7785-777-9
Premiera: 16.11.2015
Sugerowana cena det.: 59,00 zł

Ekscytująca książka, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji. A na koniec rarytas - nowe opowiadanie George’a R. R. Martina ze świata Książę łotrzyk Gry o tron - opowieść o Daemonie Targaryenie. Wszyscy kochają łotrzyków. Motyw przewodni tej znakomitej antologii pozwala na bardzo wiele swobody i jest niezwykle atrakcyjny dla czytelnika. Fałszywe jasnowidzące, międzygalaktyczne kreatury, nowy rodzaj alchemii i przywoływanie pradawnych bogów czy zabójcza moc opowieści o Fafrydzie i Szarym Kocurze to tylko niektóre z pomysłów. Bohaterowie wszystkich opowieści są niebezpieczni i podstępni, a do tego zupełnie nieprzewidywalni. Książka zawiera teksty znanych autorów powieści detektywistycznych oraz thrillerów, a także tych, którzy zasłynęli z science fiction i fantasy. Sam spis treści wystarczy, by wzbudzić zainteresowanie fanów najrozmaitszych gatunków - zawiera bowiem 21 nigdy dotąd niepublikowanych utworów. W tomie znajdziemy m.in. najnowsze opowiadanie Neila Gaimana rozgrywające się w świecie Nigdziebądź, nowelę Patricka Rothfussa opowiadającą o Bast z Kronik królobójcy oraz cechującą się błyskawiczną akcją opowieść Joe Abercrombiego o serii nieustannych kradzieży. I wreszcie na koniec opowiadanie samego mistrza George'a R.R. Martina, relacjonujące skrawek historii świata Gry o tron, opowiadające o pewnym draniu z czasów panowania dynastii Targaryenów.
**********"Piękny gracz"
Christina Lauren

Stron: 456
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Katarzyna Krawczyk
ISBN: 978-83-7785-778-6
Premiera: 16.11.2015
Sugerowana cena det.: 34,90 zł

Kujonka-seksbomba, niepoprawny podrywacz oraz kurs chemii nie dla grzecznych studentek. Po kazaniu nadopiekuńczego brata na temat zaniedbywania życia towarzyskiego i pracoholizmu dwudziestoczteroletnia Hanna Bergstrom postanawia odrobić zadanie domowe: wyjść do ludzi, nawiązywać znajomości i chodzić na randki. A któż lepiej pomoże jej przemienić się w zmysłową seksbombę, niż niezwykle przystojny przyjaciel brata, Will Sumner, biznesmen inwestujący na giełdzie i niepoprawny podrywacz? Will żyje z ryzyka, lecz co do Hanny ma wątpliwości… dopóki pewnej szalonej nocy jego niewinna uczennica nie wciągnie go do łóżka i nie udzieli lekcji o byciu z kobietą. Tej lekcji nie da się zapomnieć. Hanna odkrywa moc własnej seksualności, a Will musi udowodnić, że jest jedynym mężczyzną, o jakim ona marzy. "Książki Christiny Lauren prezentują wszystko to, o czym marzy współczesna kobieta. Myślę, że mit księcia na białym koniu został już jakiś czas temu odłożony do lamusa za sprawą Ryana i Maxa, bohaterów dwóch poprzednich bestsellerowych powieści Christiny Lauren. Teraz dzięki Pięknemu graczowi do tego pełnego testosteronu grona dołącza Will. Drogie panie, ostrzegam! Po lekturze tej powieści wasze nocne fantazje wejdą na wyższy poziom".
Ewa Siwicka
**********


"Stale w ruchu"
Oliver Sacks

Stron: 504
Okładka: twarda z obwolutą
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Jerzy Łoziński
ISBN: 978-83-7785-797-7
Premiera: 16.11.2015
Sugerowana cena det.: 55,00 zł

Autobiografia autora bestsellerów Mężczyzna, który pomylił swoją żonę z kapeluszem i Muzykofilia. Stale w ruchu jest jednym wielkim wyznaniem, w którym elementy czasami aluzyjnie czy skrótowo pojawiające się w poprzednich książkach autora teraz zostają przedstawione z wielką otwartością. Z niezwykłą szczerością i humorem słynny neurolog relacjonuje swoje burzliwe życie, od szalonej młodzieńczej podróży w poprzek Ameryki, przez fascynację narkotykami, po definiujące go aż po kres życia zaangażowanie w odzyskanie zdrowia przez pacjentów. Oliver Sacks występując w różnych rolach — autora, lekarza, naukowca, doradcy duchowego — każdą z nich starał się nasycać swą niepowtarzalną osobowością, dzięki czemu również świat jawił mu się jako uniwersum niepowtarzalnych osobowości, czego świadectwem jego bestsellerowe książki.
**********


"Zmierzch przemocy. Lepsza strona naszej natury"
Steven Pinker

Stron: 984
Okładka: twarda
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Tomasz Bieroń
ISBN: 978-83-7785-774-8
Premiera: 16.11.2015
Sugerowana cena det.: 79,00 zł

Czy żyjemy dzisiaj w najbardziej pokojowej epoce w historii ludzkości Nieustanny zalew informacji o wojnie, przestępczości i terroryzmie sprawia, że świat wydaje się coraz bardziej krwawy. Autor bestsellerów psychologicznych Steven Pinker pokazuje jednak, że natężenie przemocy od wielu stuleci maleje. Jak to się stało? Pinker bada wewnętrzne demony, które skłaniają nas do przemocy, i anioły, które nas od niej odciągają. Następnie pokazuje, jak ideowe i praktyczne zmiany doprowadziły do zwycięstwa lepszej, anielskiej strony naszej natury. Przy okazji autor obala wiele mitów na temat przemocy i przedstawia nowe argumenty na obronę nowoczesności i oświecenia. W książce tej Pinker, za pomocą narzędzi psychologicznych i historycznych, stwarza niezwykły obraz stopniowego zwycięstwa ludzkości nad przemocą. 
„Mistrzowska książka”. „Wall Street Journal”
„Zdumiewająco dobra książka”. Nicholas D. Kristof, „The New York Times”
„Subtelne dzieło z filozofii naturalnej dorównujące największym osiągnięciom myślicieli oświeceniowych… Pinker pisze jak anioł”. „The Econimost”
„Jedna z najważniejszych książek, jakie czytałem - nie tylko w tym roku, ale w całym życiu”. Bill GatesWydawnictwo zaprasza także  na spotkanie autorskie z Piotrem Semką poświęcone jego najnowszej książce
"My reakcja - historia emocji antykomunistów w latach 1944-1956"1 grudnia, godzina 18:00
Cafe Niespodzianka
Ul. Marszałkowska 7, Warszawa
Skusicie się na jakiś tytuł? A może na spotkanie?

30 komentarzy:

 1. myślę, że skuszę się na Łotrzyków, mimo że przeraża mnie trochę objętość. pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Najbardziej mnie zaciekawiły... ksiązki dla dzieci!

  OdpowiedzUsuń
 3. Z pokazanych interesują mnie tylko Łotrzyki, ale pewnie poczekam aż będą w bibliotece niż kupię :) Nie lubię takich antologii :)

  OdpowiedzUsuń
 4. ,,Łotrzyki" to książka, która od razu mnie zainteresowała. Będę się za nią rozglądać. ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Tym razem nic mnie nie zainteresowało ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zmierzch przemocy wydaje się być ciekawy :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Czekam na Pięknego gracza i nie mogę się doczekać :) Pozostałe zapowiedzi średnio do mnie przemawiają, ale kto wie?

  OdpowiedzUsuń
 8. Niestety nie znalazłam nic dla siebie :(.

  OdpowiedzUsuń
 9. Mnie te podróże po Azji skusiły :-)

  OdpowiedzUsuń
 10. Nic mnie (na szczęście nie kusi :) Portfel może odpocząć ;D

  OdpowiedzUsuń
 11. W tym miesiącu nic mnie szczególnie nie zainteresowało właściwie w żadnym wydawnictwie ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Niestety nie znałam nic dla siebie.

  OdpowiedzUsuń
 13. Pozycja pióra Grąbczewskiego wygląda ciekawie

  OdpowiedzUsuń
 14. I jak tu nie kochać wydawnictwa Zysk? :D

  OdpowiedzUsuń
 15. Niestety tym razem nic mnie nie zainteresowało.

  OdpowiedzUsuń
 16. Zdecydowanie z tych pozycji wybrałabym "Pięknego gracza", jestem ciekawa, co takiego może wzniecić kobiecą fantazję :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Ale zazdroszczę tylu fajnych nowości! :-)

  OdpowiedzUsuń
 18. Chętnie poznałabym dwie pierwsze książeczki oraz serię Lauren. :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Na szczęście nic nie wzbudziło mojego szybszego bicia serca, bo w styczniu wychodzi sporo książek, które musimy kupić.

  OdpowiedzUsuń
 20. Bardzo mnie zaintrygowały "Wiejskie gryzmołki Pana Pierdziołki". :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Mnie najbardziej się spodobała książka o Azji :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Pozycje dla dzieci najbardziej mnie zainteresowały.

  OdpowiedzUsuń
 23. O Pierdziołce jest świetna - chyba. Chcę też wreszcie przeczytać Sacksa, którego uwielbia moja koleżanka, i 'Podróże po Azji'

  OdpowiedzUsuń
 24. Tym razem nie widzę nic dla siebie.

  OdpowiedzUsuń
 25. jestem cyba jedyną antyfanką Pana Pierdziołki na świecie. Poszłam za tłumem kupując 3 pozycje z tej serii i powiem szczerze że ich nie czytujemy, bo ich nie lubię....

  OdpowiedzUsuń
 26. "Łotrzyki" już do mnie idą ;) Nie mogę się doczekać!

  OdpowiedzUsuń
 27. Książka o tematyce podróżniczej przemawia do mnie najbardziej :) Azja jest intrygująca, do tego jest o niej już sporo książek, więc jestem ciekawa, czy ta się czymś wyróżnia...

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger