Nowości Wydawnictwa Zysk i S-ka


W wydawnictwie Zysk i S-ka pojawiły się kolejne nowości wydawnicze. Zapraszam na krótki przegląd.


Narcyz Spętany
Laurell K.Hamilton
Stron: 908
Tłumaczenie: Robert P.Lipski
Wydanie: wyd. 1
ISBN: 978-83-7785-708-3
Premiera: 26.10.2015
Sugerowana cena det.: 45,00 zł

Przecież obiecałam, że go zastrzelę... Powinien był mi uwierzyć. Anita Blake, zabójczyni wampirów, wraca po traumatycznych przeżyciach w Nowym Meksyku, by poukładać swoje życie i  odzyskać utraconą miłość. W świecie, w  którym słabi są jedynie mięsem, niepotrafiący o siebie walczyć proszą o pomoc Anitę. Gdy życie jednego z lampartołaków jest zagrożone, Anita rusza na pomoc, wprawiając w  ruch spiralę zdarzeń, które wszystko odmienią. Zwłaszcza że w  mieście pojawia się król lampartołaków, skrywający mroczną tajemnicę. Jean-Claude trafia do aresztu pod zarzutem zabójstwa, a wilkołak Richard zostaje zmuszony przez stado do wybrania dla siebie nowej lupy, nie zdając sobie sprawy, że jest manipulowany przez swojego przybocznego, który ma chrapkę na wilczy tron. Czy Anita zdoła poznać sekret nimir raja, ocalić swoich facetów i uratować resztki człowieczeństwa?
WIĘCEJ NIŻ HORROR!

**********


Rzeka zbrodni
Jarosław Jakubowski
Stron: 396
Wydanie: wyd. 1
ISBN: 978-83-7785-756-4
Premiera: 26.10.2015
Sugerowana cena det.: 34,90 zł

Śmierć nadeszła nocą...
Cztery ofiary połączone więzami krwi...
Styczeń 1920 roku to dla Bydgoszczy gorący czas. Na mocy traktatu wersalskiego miasto ma przejść w  ręce polskie.  Niemiecka administracja stopniowo przekazuje władzę, wojsko wycofuje się na zachód. Cały czas dochodzi jednak do różnych napięć między Niemcami i Polakami. W tej atmosferze, na krótko przed oficjalnym przekazaniem Polakom kluczy do miasta, dochodzi do strasznej zbrodni. Zamordowana zostaje rodzina Blochów z barki „Annelise”. Ciała ułożone na wzór fontanny „Potop”, napis krwią na ścianie kajuty stanowią zagadkę, którą usiłują rozwiązać bydgoscy policjanci. Dla komisarza Leona Gajewskiego to pierwsza poważna sprawa kryminalna. Śledczy muszą się ścigać z czasem – od szybkiego zakończenia dochodzenia zależy uspokojenie nastrojów w mieście. Czy im się uda? Weź głęboki oddech. Daj się ponieść ciemnej rzece…


**********


Honor mi nie pozwala
Wacław Holewiński
Stron: 328
Wydanie: wyd. 1
ISBN: 978-83-7785-715-1
Premiera: 26.10.2015
Sugerowana cena det.: 39,00 zł

W styczniu 1945 r. Stanisław Ostwind-Zuzga, major Narodowych Sił Zbrojnych, zostaje aresztowany. Urząd Bezpieczeństwa przewozi go do aresztu w Otwocku i tam torturami próbuje zmusić do współpracy z Sowietami. Major nie daje się złamać. Miesiąc później zostaje zamordowany. Stanisław Ostwind to postać wyjątkowa na kartach polskiej historii. I dla wielu niewygodna. Żyd, legionista, policjant, żołnierz oskarżanych o faszyzm Narodowych Sił Zbrojnych. Patriota. Honor mi nie pozwala jest zapisem historii majora –  Żołnierza Wyklętego. Autor nadał jej formę listów, jakie bohater – Ostwind – pisze do ukochanej żony. Listy te są wyznaniem miłości, a  zarazem spowiedzią człowieka, który spogląda wstecz na swoje życie, szukając odpowiedzi na dręczące go pytania. Czym jest polskość i patriotyzm? Co to znaczy być Żydem i Polakiem jednocześnie? Czym wreszcie jest honor?


**********


Wańko z Lisowa
Antoni Ferdynand Ossendowski
Stron: 320
Wydanie: wyd. 1 w tej edycji
ISBN: 978-83-7785-757-1
Premiera: 26.10.2015
Sugerowana cena det.: 45,00 zł

Powieść historyczna osadzona w realiach XIII wieku jednego z najpopularniejszych polskich podróżników Na północy Polski panoszą się Krzyżacy sprowadzeni do kraju przez Konrada Mazowieckiego. Po krwawym przejęciu Rusi Kijowskiej bezpieczeństwu w całej Europie zagraża horda mongolska. Na nic więzi sojusznicze. W tej sytuacji dla niepokornego, zuchwałego i szaleńczo odważnego Wacława Lisa, wychowanego w rycerskim gnieździe Lisów, najważniejsze są ojczyzna i  honor. W misji, którą powierzył mu arcybiskup gnieźnieński, zmierzy się z krzyżackim komturem i  z… niedźwiedziem. Nie obawia się zdradzieckiego Konrada Mazowieckiego ani jego podstępnego sługi. Na słowie Wacława można polegać – dotrzyma go nawet wtedy, gdy będzie musiał zaryzykować własne życie.My, reakcja – historia emocji antykomunistów w latach 1944-1956


Opowieść o świecie ludzi, którzy odrzucili powojenny komunizm.

To książka skierowana do czytelnika, który chciałby zrozumieć, przed jakimi dylematami stali Polacy wierni idei niepodległości, utożsamiający się z Kościołem katolickim i przeciwstawiający się dominacji przywiezionego z Moskwy marksizmu. To książka dla tych, którzy podjęli kult „żołnierzy wyklętych”. Piotr Semka prezentuje jednak znacznie szerszą panoramę społecznego oporu niż tylko oddziały zbrojne. Oprócz konspiratorów z AK, WiN, NSZ i NSW ukazuje działaczy PSL, ludzi wiernych Kościołowi, przedstawicieli przedwojennych elit, ziemian, ludzi prywatnej inicjatywy i konserwatywnych pozytywistów. Podejmuje polemikę z książkami „rewizjonistów”, odrzucających tradycje powstania warszawskiego i negujących wybory Polaków w czasie II wojny światowej.
Autor przyjął wizję inną niż ukazywanie lat stalinowskich poprzez kolejne etapy działań PZPR, zetempowskich pochodów, a potem rozliczeń pomiędzy byłymi marksistami. W książce głos mają nie tylko dokumenty i wydobyte z archiwów wspomnienia, lecz przede wszystkim żywi ludzie. Do niektórych Piotr Semka dotarł w ostatniej chwili.

Pierwsza tak szeroka panorama losów Polaków zmagających się z komunizmem w latach 1944-1956

To opis dramatu niepodległościowej elity – ich marzenia o wolnej Polsce pozostają dla nas zobowiązaniem do dziś.
Prof. Jan Żaryn

Znakomita, bo utkana z faktów i relacji epopeja „reakcjonistów” – ludzi wymazywanych z kart historii wspólnym wysiłkiem komunistów i „salonu”.
Rafał Ziemkiewicz

Tylko Piotr Semka umie tak sprawnie łączyć opowieść historyczną i analizę socjologiczną z obserwacją psychologii społecznej.
Jacek Karnowski

Obok tomików Herberta, analiz prof. Pawełczyńskiej można teraz postawić książkę Semki: wielki hołd złożony ludziom prawym, którzy musieli żyć „prawem wilka”. Historia o nich już głucho nie milczy.
Prof. Andrzej Nowak

Dzięki takim książkom zaczynamy wreszcie odzyskiwać zbiorową pamięć.
Bronisław Wildstein
Skusicie się na jakąś książkę?

17 komentarzy:

 1. Kupować żadnej nie zamierzamy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba nie moje klimaty, ale czekam na recenzję

  OdpowiedzUsuń
 3. Na razie nie widzę nic dla siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Na razie nie skuszę się na żadną z powyższych książek, bo mam za dużo innych zaległości.

  OdpowiedzUsuń
 5. przeczytalabym tego narcyza :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Znak przesadził z 45 zł za Anitę Blake.

  OdpowiedzUsuń
 7. Pierwsza propozycja wpadła mi w oko ;p

  OdpowiedzUsuń
 8. "Narcyz Spętany" mają niezłą ilość stron. Prawie 1000. "Rzeka zbrodni" ma fajną okładkę. Na razie mam w planach kupno innych książek oraz pilniejszych wydatków, aby kupić, ale jak już to może tego "Narcyza Spętanego" bym przeczytała.

  OdpowiedzUsuń
 9. Tym razem chyba nic dla mnie. Chyba, że mnie do czegoś zachęcisz :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Portfel odetchnął z ulgą. Tym razem nie widzę nic dla siebie. :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Hmm to nie do końca moje klimaty chociaż pewnie są bardzo dobre. :-)

  OdpowiedzUsuń
 12. Kilka pozycji brzmi całkiem nieźle i gdyby nie nauka oraz moje czyteniczezaległości byc może bym się skusiła, ale póki co nie.
  http://kruczegniazdo94.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 13. Najbardziej ciekawią mnie "psy Egiptu".

  OdpowiedzUsuń
 14. Z serii o Anicie Blake przeczytałam cały jeden tom i na razie tyle mi wystarczy... :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Ja może na "Psy Egiptu" się skuszę, choć nie jest to jeszcze przesądzone :) Ta czerń rzeki może mnie przekona... :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Jakoś nic do mnie tym razem nie przemawia z wyżej wymienionych..

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger