Nowości wydawnicze Zysk i S-ka

W wydawnictwie Zysk i S-ka pojawiły się nowości wydawnicze. Zapraszam na krótki przegląd.


Anna Nejman
Migdałowy aromat

Stron: 504
Wydanie: I
Gatunek: powieść obyczajowa/literatura kobieca
ISBN: 978-83-7785-770-0
Cena detaliczna: 39,00 zł
Nigdy nie mów nigdy

W pewien ciepły, wrześniowy wieczór Eliza wysiada z samolotu na lotnisku w Filadelfii. Celem jej podróży jest „Ustronie” - uroczy zakątek powiatu Sussex w stanie Delaware, gdzie do niedawna mieszkała czwórka przyjaciół, którzy u schyłku życia zawiązali niecodzienny pakt. Niezwykłą historię tego miejsca Eliza planuje opisać i opublikować po powrocie do Polski. Wszystko zdaje się wskazywać na to, że nadchodzące tygodnie spędzi sama przy pracy nad książką.
Pozorną ciszę i monotonię „Ustronia” niespodziewanie zakłócają jednak dramatyczne wydarzenia, intrygujący sprzedawca antyków i... migdałowy aromat. Plany Elizy zostają wywrócone do góry nogami, a ona sama stanie przed nie lada dylematem.
Polska dla Polaków!
Kim byli i są polscy narodowcy

Liczba stron: 560, w tym wkładka zdjęciowa
Oprawa twarda
Gatunek: historia
ISBN 978-83-7785-747-2 
Cena 49 zł

Co decyduje o przynależności do narodowej wspólnoty, o byciu Polakiem? Jakie są podstawy i korzenie polskiego nacjonalizmu?
Polski obóz narodowy nie stanowił jednolitej, zwartej struktury politycznej. Był to powstający żywiołowo we wszystkich zaborach potężny ruch społeczny – fenomen, którego analogią jest ruch „Solidarności” z lat 1980–1981. Tworzyły go organizacje społeczne, związki zawodowe, stowarzyszenia gospodarcze, kobiece i młodzieżowe oraz stronnictwa polityczne. Był to także skupiający elity intelektualne prąd kulturalny, literacki i naukowy. Miał charakter pozaklasowy, łączył ludzi wokół idei solidaryzmu narodowego i pracy dla Ojczyzny, niezależnie od ich pochodzenia oraz statusu majątkowego. Głównym celem polskiego obozu narodowego u jego zarania była walka o odbudowę niepodległej i zjednoczonej Rzeczypospolitej. Endecy odrzucali teorie o podziale narodu na klasy społeczne, gdyż w ich przekonaniu prowadził on do rozerwania więzi narodowej. Podkreślali, że mimo zaborczych kordonów i rodzących się separatyzmów dzielnicowych wszystkie ziemie polskie stanowią całość, zaś zamieszkujący je Polacy są niepodzielnym organizmem narodowym.


Patrick O’Brian
Salwa honorowa

Tytuł oryginału: The Thirteen-Gun Salute
Przekład: Krzysztof Bednarek
Stron: 456
Wydanie: I
Seria: Aubrey & Maturin
Gatunek: powieść historyczna\przygodowa
ISBN: 978-83-7785-742-7
Cena detaliczna: 39,90

Aubrey i Maturin podczas niebezpiecznej misji na malajskim dworze niweczą sekretne plany Napoleona Kapitan Jack Aubrey żaglowcem „Diane” wyrusza na Morze Południowochińskie. Otrzymuje zadanie przewiezienia na drugą półkulę swojego przyjaciela, lekarza okrętowego i agenta wywiadu, Stephena Maturina. Agent płynie z misją niedopuszczenia do sojuszu Francji z malajskim sułtanatem – sojusz ten zagraża angielskim statkom handlowym. Wyprawa „Diane” obfituje w rozliczne przygody - Maturin pokonuje ścieżkę nazywaną Tysiąc Schodów, aż do szczytu świętego krateru, w którego wnętrzu żyją orangutany; śmiercionośny tajfun dopada Aubreya i jego załogę, gdy okręt nadziewa się na rafę, a na dworze w Pulo Prabang, gdzie panują barbarzyńskie zwyczaje, rozgrywa się klasyczny pojedynek wywiadowczy z wysłannikami francuskiego cesarza. Raczyłem się łapczywie arcydziełem Patricka O’Briana, jak gdyby była to niezliczona ilość łyków jamajskiego grogu.

Christopher Hitchens, autor Śmiertelności

**********


Jessica Sorensen
Ocalenie Callie i Kaydena

Tytuł oryginału: Redemption of Callie and Kayden
Przekład: Ewa Helińska
Stron: 384
Wydanie: I
Gatunek: młodzieżowa\romans\przygodowa
ISBN: 978-83-7785-760-1
Cena detaliczna: 34,90 zł

Wzruszająca historia dwóch przepełnionych smutkiem dusz, które łączy uczucie bezgranicznej miłości. Mroczny sekret, od lat skrywany przez Kaydena w końcu wyszedł na jaw. Co gorsza, chłopak stoi w obliczu groźby oskarżenia przed sądem o pobicie. Jedynym sposobem, by mógł oczyścić swoje imię jest zdradzenie przez Callie jej tajemnicy. Ale Kayden nigdy jej o to nie poprosi. Zamiast tego zrobi wszystko, co w jego mocy, by ją chronić. Nawet jeśli oznacza to opuszczenie przez niego jedynej dziewczyny, którą kiedykolwiek pokochał. Callie wie, że Kayden pogrąża się w ciemności i rozpaczliwie pragnie go ocalić. Lecz uda jej się to jedynie wtedy, gdy stawi czoła swojemu największemu lękowi i wyzna wszystkim własne bolesne tajemnice. Pomysł przerwania milczenia wzbudza u niej trwogę, ale nie tak wielką, jak myśl o utracie Kaydena.
Kontynuacja bestsellera Przypadki Callie i Kaydena.

**********


Deepak Lal
Ubóstwo a postęp
Ubóstwo na świecie – fakty i mity
(ze wstępem Leszka Balcerowicza)

Tytuł oryginału: Poverty and Progress
Tłumacz: Jacek Lang
Liczba stron: 320
Wydanie I
Gatunek: ekonomia
ISBN 978-83-7785-491-4
Cena 49 zł


Ubodzy na całym świecie szybko doganiają zamożnych pod względem zdrowia, wykształcenia i długości życia. Deepak Lal stawia tezę o redukcji masowego ubóstwa.
Na podstawie badań prowadzonych w wielu regionach świata Deepak Lal obala przekonania co do postępu gospodarczego. Autor odrzuca między innymi obliczenia Banku Światowego wyolbrzymiające skalę ubóstwa i opisuje rzeczywistość państw rozwijających się. Przestrzega przed wskrzeszaniem zdyskredytowanych teorii, np. koncepcji błędnego koła ubóstwa, a także przeciwstawia się przekonaniu o konieczności ogromnej pomocy dla ocalenia Afryki. Ekspansja państwa socjalnego w biedniejszych krajach, wypierająca mechanizmy prywatnej pomocy i samopomocy, przyczynia się – w jego przekonaniu – do stworzenia antyrozwojowej pułapki. Lal omawia ponadto zachodnie inicjatywy przeciwdziałania zmianom klimatu, konkludując, że mogą stworzyć ogromne zagrożenie dla ubogich świata. Jego zdaniem tylko klasyczna liberalna polityka gospodarcza może stać się motorem postępu w krajach rozwijającym się.
„Gorąco polecam książkę Deepaka Lala wszystkim, którzy chcą się więcej dowiedzieć o ważnych problemach współczesnego świata i zarazem uodpornić na rozmaite populistyczne przekazy”. z wprowadzenia Leszka Balcerowicza


Deepak Lal – urodzony w Indiach ekonomista specjalizujący się w problematyce rozwoju. Wykładał na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles oraz w Oksfordzie. Pracował w indyjskiej służbie dyplomatycznej (1963–1966), a następnie był doradcą Indyjskiej Komisji Planowania, Banku Światowego, Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD), rozmaitych agencji ONZ oraz rządów Korei Południowej i Sri Lanki. Autor licznych książek o tematyce związanej z postępem ekonomicznym.


**********


Thomas Merton
Siedmiopiętrowa góra

Tytuł oryginału: Seven storey mountain
Tłumacz: Maria Morstin-Górska
Stron: 470
Wydanie: 1
Gatunek: religia
ISBN: 978-83-7785-729-8
Cena detaliczna: 39,90 zł

Siedmiopiętrowa góra Thomasa Mertona jest jedną z najsłynniejszych książek, jakie kiedykolwiek napisano o poszukiwaniu wiary i pokoju. Jest to niepowtarzalny dokument duchowy człowieka, który odszedł od świata dopiero wówczas, gdy całkowicie się w nim zanurzył. „Miałem – pisze Merton – postawić stopę na brzegu podnóża wąskiej, siedmiopiętrowej góry czyśćca, bardziej stromej i ciężkiej do pokonania, niż mogłem sobie wyobrazić, a nie zdawałem sobie wcale sprawy z trudu wspinania się, jaki stał przede mną”.
„Siedmiopiętrowa góra to dosłownie i w przenośni odyseja duszy... Ma w sobie żar i zapał następców świętego Augustyna”.
„Saturday Review of Literature”

„Żarliwość drogi Mertona do klasztoru trapistów porusza głęboko. Wielu przyjmie tę opowieść z podziwem i szacunkiem”.
„New York Herald Tribune Books”


Wydawnictwo zaprasza także na spotkanie autorskie z Elżbietą Cherezińską promujące jej najnowszą książkę "Turniej cieni".

25 października 
godz. 16:00
Empik Bonarka ul. Kamieńskiego 11 
KrakówZainteresowała Was jakaś książka? A może wybierzecie się na spotkanie?

30 komentarzy:

 1. Migdałowy aromat widziałabym mile u siebie :)

  Kochana mogłabyś poklikać u mnie w linki w najnowszym poście ? :)
  http://rzetelne-recenzje.blogspot.com/2015/10/okrycia-wierzchnie-zamowienie-z-romwe-i.html
  Z góry dziękuję za pomoc :*

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Osobiście polecam Ocalenie Callie i Kaydena - cudna powieść.

  OdpowiedzUsuń
 4. Podoba mi się "Migdałowy aromat" ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Podoba mi się "Migdałowy aromat" ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Podobai się "Migdałowy aromat"

  OdpowiedzUsuń
 7. Migdałowy Aromat mnie zainteresował, chętnie przygarnęłabym tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Migdałowy aromat najbardziej do mnie przemawia.

  OdpowiedzUsuń
 9. Takie cudowności *.*
  Chciałabym być tego dnia w Krakowie... :(

  OdpowiedzUsuń
 10. Chętnie przeczytałabym Ocalenie Callie i Kaydena chociaż najpierw muszę sięgnąć po wcześniejszą część. :-)

  OdpowiedzUsuń
 11. Tylko 2 ksiązki mnie zainteresowały.

  OdpowiedzUsuń
 12. Skusiłabym się na "Salwę honorową";)
  A Cherezińskiej czytałam jedną ksiązkę, ale chętnie sięgnę po więcej :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Jestem ciekawa kontynuacji Sorensen ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Hasło Polska dla polaków jest bardzo na czasie. Może się skusze na tą pozycję.

  OdpowiedzUsuń
 15. Dużo dobrego naczytałam się o "Ocaleniu Callie i Caydena"

  OdpowiedzUsuń
 16. Nic dla mnie. Choć znam to wydawnictwo, to ani jednej książki nie kupiłam ani nie wypożyczyłam. Po prostu nie mieli w ofercie tego, co by mnie zainteresowało. Moi ulubieni wydawcy to Fabryka Słów i Insignis, ale też lubię wydawnictwo Erica czy Rebis.

  OdpowiedzUsuń
 17. "Migdałowy aromat" to książka która mnie zainteresowała.

  OdpowiedzUsuń
 18. Jakos tym razem nic dla mnie nie ma. Choc wiele osob chwali historie Callie i Caydena, to mnie nie porwala i juz pierwszy tom porzucialam w trakcie.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 19. Migdałowy aromat od razu zwrócił moją uwagę :3 bardzo chcę...

  OdpowiedzUsuń
 20. Chyba ta pierwsza książka najbardziej mnie zainteresowała :)

  OdpowiedzUsuń
 21. ,,Salwa honorowa,, mnie zainteresowała:)

  OdpowiedzUsuń
 22. Startuję w konkursie o 'Migdałowy aromat'. Zrobiłam filmik, więc może?

  Książki ciekawe.

  OdpowiedzUsuń
 23. kilka z tych nowości chętnie bym przeczytała ;)

  OdpowiedzUsuń
 24. Siedmiopiętrpwa góra moze być czymś dla mnie :>
  http://kruczegniazdo94.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 25. No i mam problem. Nie do końca jakaś z tych pozycji mnie przekonała, jednak bez wątpienia "Migdałowy aromat" ma wspaniałą okładkę i kompletnie się w niej zatraciłam! :)

  OdpowiedzUsuń
 26. 1,3 i 4 książka może być ciekawa ;) nie znam tej autorki...
  healthybeautylifestyle

  OdpowiedzUsuń
 27. Nie widzę nic dla siebie na ten moment, raczej poczekam na recenzje i wtedy się przekonam :)

  OdpowiedzUsuń
 28. "Migdałowy aromat" z pewnością trafi niebawem w moje ręce;) Co do innych propozycji jeszcze się zastanowię, ale nie wykluczone, że skusze się również na "Siedmopiętrową górę".

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger