Wydawnictwo 2 Kolory prezentuje pierwszą polityczną biografię Prezydenta pt. "Misja"Wielu Polaków wciąż zadaje pytanie kim właściwie jest Andrzej Duda? Nie ulega wątpliwości, że jest to człowiek, który zrobił najbardziej spektakularną karierę polityczną w wolnej Polsce. Jak to możliwe, że nieznany polityk, kreowany przez media głównego nurtu na trzeciorzędnego, „plastikowego” czy „teflonowego”, zdobywa w trakcie niespełna półrocznej kampanii wyborczej zaufanie większości Polaków?Tytuł: Misja. Polityczna Biografia Andrzeja Dudy.
Autor: Marcin Jerzy Moneta.
Premiera książki: 15 września 2015 r.
Wydawnictwo: 2 Kolory.
Cena: 39 zł. 
Do nabycia w dobrych księgarniach oraz sklepie wydawcy: www.2kolory.com

Książka pt. Misja. Polityczna biografia Andrzej Dudy odpowiada na te i inne pytanie. Na każdym etapie politycznej drogi Andrzej Duda podkreśla, że podejmowane wyzwania i jego obecność w polityce zdeterminowane są przez pojęcia: SŁUŻBA, MISJA I POWOŁANIE. Książka prezentuje przebieg kariery Prezydenta od momentu wejścia w skład grupy eksperckiej przygotowującej ustawę lustracyjną, przez samorząd krakowski, Kancelarię Prezydenta Lecha Kaczyńskiego z najdramatyczniejszymi momentami po katastrofie smoleńskiej, po parlament europejski i wreszcie urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

W Misji po raz pierwszy upubliczniono zdjęcia z archiwum rodzinnego, aby ukazać wśród jakich wartości wychowywał się Andrzej Duda, co kształtowało jego dzisiejszą postawę i gotowość do wypełnienia wyznaczonej misji – wobec Boga i Narodu. Andrzej ode mnie słyszał cały czas, że jak ma jeden talent, to ma oddać dwa, a jak dostał pięć, to ma oddać dziesięć – wspomina profesor Jan Duda, ojciec Prezydenta. Taka jest jego rola
i obowiązek. Pan Bóg wskazał na naszego syna. Zrozumieliśmy to jako powołanie do pełnienia pewnej służby. Nasz syn miał obowiązek przyjąć to wskazanie Opatrzności…

Misja jest również odsłoną prywatnej, towarzyskiej twarzy Prezydenta – męża, ojca, kumpla z harcerstwa. Kto rządzi w domu Pierwszej Pary? Jakie są relacje Prezydenta z rodziną i przyjaciółmi? Czy Agata i Andrzej Dudowie to demoniczne małżeństwo państwa Underwood z serialu House of Cards, jak chciały wykreować je prorządowe media? Odpowiedzi możliwe są dzięki uprzejmości osób z bliskiego otoczenia Prezydenta, m.in.: Wojciech Kolarski, Arkadiusza Mularczyka, Adama Kwiatkowskiego, Andrzej Hawranka. Wszyscy oni przyczynili się do powstania pierwszej, obszernej, i wychodzi na to, że nie tylko politycznej, biografii Andrzeja Dudy.

***
Marcin Jerzy Moneta, ur. w 1980 r. w Łańcucie. Ukończył filologię polską oraz kulturoznawstwo na Uniwersytecie Wrocławskim. Dziennikarz, bloger, copywriter. Autor tekstów o tematyce historycznej, kryminalnej, biznesowej. Obserwator życia politycznego i społecznego. Swoje zainteresowania koncentruje na zjawisku propagandy, wpływu mediów na społeczeństwo, historii idei i procesach zmian kulturowych. Współpracuje m.in. z redakcjami: „Świat Wiedzy - Historia” oraz „Focus Historia”.

Wydawnictwo 2 Kolory jest niezależną oficyną wydawniczą. Naszym celem jest przybliżanie czytelnikom najnowszej historii Polski oraz udział w dyskusji nad jej obecną kondycją. Dzięki naszym publikacjom czytelnik odkrywa tematy dotychczas przemilczane i zakazane. W dążeniu do prawdy nie unikamy dzieł kontrowersyjnych. Mamy nadzieję, że znajdą one uznanie wśród wszystkich Polaków, dla których wolna kultura jest fundamentem tożsamości.


Jestem ciekawa, czy ktoś z Was jest zainteresowany przeczytaniem tej publikacji i poznaniem bliżej osoby naszego nowego Prezydenta?

15 komentarzy:

 1. Na pewno przeczytam ,ale raczej jeśli znajdę w bibliotece na kupno się nie zdecyduje.

  OdpowiedzUsuń
 2. Raczej takich książek nie czytam, ale trochę mnie zaciekawiłaś jednak :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj raczej nie. Wiedziałam, że taka książka kiedyś powstanie, ale nie sądziłam, że tak szybko.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja raczej nie jestem zainteresowana tym tytułem.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie nie nie nie nie. Stanowcze nie dla jakichkolwiek publikacji z tematyką polityczną ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie jest to moja bajka ale myślę, że znajdą się osoby bardziej zainteresowane.

  OdpowiedzUsuń
 7. Jednak się nie skuszę. Nie jestem zainteresowana biografią pana Dudy. Wątpię abym znalazła tam coś co mnie wciągnie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Tym razem podziękuje. Jakoś nie ciągnie mnie do czytania biografii naszego aktualnego Prezydenta :)
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie ~Nataliaaa
  http://happy1forever.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie czytam biografii a poza tym...cóż mam swoje zdanie na temat Dudy .

  OdpowiedzUsuń
 10. To raczej nie dla mnie, polityka mnie nie interesuje :)

  OdpowiedzUsuń
 11. To książka o tematyce niestety nie dla mnie. :-)

  OdpowiedzUsuń
 12. O niee, to zupełnie nie moja tematyka. Polityka i ja to zupełnie dwie różne strony, więc na pewno po nią nie sięgnę.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger