"Bezwzględny i wyjątkowo okrutny. Jednocześnie czarujący, inteligentny, dbający o swoją przyszłość, z pozoru poukładany" czyli o "Procesie diabła" w dniu premiery książki Adriana Bednarka!


To już dzisiaj! Dzisiaj pojawiła się w księgarniach książka, która zawładnie Waszym umysłem. "Proces diabła wydany pod moim patronatem medialnym zniewala i nie każe o sobie zapomnieć. Zanim jednak pobiegniecie do księgarni, zanim znajdziecie ją na stronie Waszego ulubionego sklepu internetowego, przeczytajcie krótki wywiad z autorem odnoszący się do jego najnowszego dzieła. A wieczorem zajrzyjcie do mnie, będę bowiem miała dla Was także niespodziankę :)


Morderca zwany Rzeźnikiem Niewiniątek kilka lat temu siał terror na ulicach Krakowa. Sprawił, że ulice opustoszały, a dziewczyny bały się zostawać same w domach. Rozpętał chaos, który uczynił go sławnym na całą Polskę. Ujęty przez policję i skazany na dożywocie, został zabity przez współwięźnia. Teraz jest tylko miejską legendą, mrocznym wspomnieniem, opowieścią służącą ku przestrodze dla nieostrożnych młodych kobiet. Tak uważają wszyscy oprócz mnie…

Tylko ja wiem, że Rzeźnik Niewiniątek nigdy nie został złapany, żyje i ma się całkiem dobrze. Widzę jego twarz za każdym razem, gdy spojrzę w lustro. Od kilku lat moja niezwykła potrzeba przegrywa ze strachem przed popełnieniem błędu. Żeby uciszyć mroczne myśli,  skupiam się na budowaniu adwokackiej kariery. W Krakowie i okolicach dochodzi do serii rytualnych mordów na prostytutkach. Policja po długich poszukiwaniach w końcu aresztuje podejrzanego. Jestem coraz lepszym prawnikiem, dlatego wkrótce będę miał okazję poznać osobiście Rozpruwacza z Krakowa jako jego obrońca. Wraz z nim w moje życie wpisze się Ona, wywołując mroczną arię pobudzającą najskrytsze pragnienia.

Wejdź do mojego świata, spróbuj zrozumieć żądze, które każą mi zabijać i przekonaj się, że prawdziwe zło ma tylko jedno oblicze… Ludzkie.Rozmowa z Adrianem Bednarkiem:Wioleta Sadowska (awiola): Rzeźnik Niewiniątek powrócił w wielkim stylu. Czy kończąc "Pamiętnik diabła" klarowała się w Pana umyśle już fabuła dalszych losów Kuby Sobańskiego?
Adrian Bednarek: Przyznam szczerze, że nie. Oczywiście wiedziałem, że chcę napisać kolejną część, ale nie miałem pojęcia, co się w niej wydarzy. Zresztą „Pamiętnik Diabła” był pierwszą historią, do której pisania podchodziłem na poważnie, dlatego po jego zakończeniu starałem się nie skupiać na dalszych losach Kuby, tylko na walce o publikację. Zacząłem też pisać zupełnie inną książkę, ale po jakimś miesiącu poczułem impuls no i straszną chęć powrotu do przygód Kuby, odłożyłem tamtą historię na później i napisałem „Proces Diabła”.
Wioleta Sadowska (awiola): Jak dobrze, że pojawił się ten impuls. Skąd pomysł na genialny motyw procesu, w którym uczestniczy dwóch seryjnych morderców?
Adrian Bednarek: Pomysł przyszedł mi do głowy spontanicznie (zresztą nie tylko ten). Na to, żeby Kuba bronił seryjnego mordercę wpadłem podczas porannego joggingu w pochmurny, jesienny poranek. To było zanim zacząłem pisać „Proces Diabła”.
Adrian Bednarek
Wioleta Sadowska (awiola): Według mnie to genialna myśl. Czy gdyby miał Pan taką możliwość to zezwoliłby na resocjalizację Kuby, czy jednak skazał bohatera na spędzenie reszty swojego życia w więzieniu?
Adrian Bednarek: Hmm. Skomplikowane pytanie, co bym zrobił gdybym miał taką władzę... Z jednej strony człowiek, który dla czystej przyjemności zabił kilka kobiet powinien dostać kulkę w głowę zamiast dożywocia, ale z drugiej chęć poznania umysłu psychopaty tak przebiegłego, że nie daje się złapać byłaby bardzo kusząca. Na pewno nie wierzę w resocjalizację Kuby. Jemu zabijanie sprawie przyjemność, ciężko byłoby mu wmówić, że jest inaczej. No chyba, że sam by tego chciał. Ale nałóg to nałóg, można go tylko kontrolować nie wyleczyć całkowicie.
Wioleta Sadowska (awiola): Byłam bardzo ciekawa Pana odpowiedzi. Jak w krótkich słowach opisałby Pan Rzeźnika Niewiniątek, by zachęcić czytelników do zgłębiania jego nieodgadnionej psychiki?
Adrian Bednarek: Bezwzględny, wyrachowany, działający z niezwykłą precyzją, przygotowujący polowanie na ofiarę z dbałością o najdrobniejszy szczegół. Świadom czynów jakie popełnia. Bezwzględny i wyjątkowo okrutny. Jednocześnie czarujący, inteligentny, dbający o swoją przyszłość, z pozoru poukładany. Wymarzony kandydat na męża dla każdej ze swoich ofiar. W skrócie najgroźniejszy typ zabójcy.
Wioleta Sadowska (awiola): Czyli morderca doskonały. Ciekawi mnie, ile trwało napisanie i doszlifowanie "Procesu diabła"?
Adrian Bednarek: „Proces” zacząłem pisać w październiku 2013, skończyłem wiosną 2014, na przełomie marca i kwietnia. Później naniosłem poprawki i po kilku kolejnych tygodniach tekst był gotowy. Osobną sprawą jest redakcja, którą trwała około dwóch miesięcy. Oczywiście miała miejsce wiosną tego roku po podpisaniu umowy z wydawcą.
Wioleta Sadowska (awiola): Czy długo szukał Pan wydawcy drugiej książki, będącej swoistą kontynuacją pierwszego tomu?
Adrian Bednarek: Tekst zdecydowałem się wysłać jako propozycję wydawniczą pod koniec października zeszłego roku. Odpowiedź z wydawnictwa Zysk i S-ka przyszła w drugiej połowie stycznia. Ciężko mi oszacować, czy jest to długi czas oczekiwania. Wydaje mi się, że jak na autora wciąż budującego swoją rozpoznawalność trwało to dość szybko.
Wioleta Sadowska (awiola): Na szczęście książkę udało się wydać w renomowanym wydawnictwie. Zakończenie "Procesu diabła" nie pozostawia wątpliwości – musi być kolejna część. Kiedy możemy się jej spodziewać?
Adrian Bednarek: Na chwilę obecną ciężko mi mówić o dalszych planach wydawniczych. Oczywiście pewne plany już są, ale jest za wcześnie żeby podać jakiekolwiek konkrety. Nie ulega wątpliwości, że ewentualny sukces „Procesu Diabła” będzie w tej kwestii decydujący. Liczę, że za kilka miesięcy będę mógł powiedzieć coś więcej.

Moją recenzję "Procesu diabła" możecie przeczytać wchodząc w ten link - KLIK. Ja już jestem po lekturze, a Wy musicie po prostu jak najszybciej przeczytać tę książkę. Zapraszam Was również na wieczorny konkurs, w którym dzięki uprzejmości wydawnictwa Zysk i S-ka, czekają dla Was cieplutkie, świeżutkie egzemplarze książki Adriana Bednarka.

20 komentarzy:

 1. Książkę mam w planach. Właśnie na nią czekam - bardzo niecierpliwie. Mam nadzieję, że jutro do mnie dotrze.
  Ciekawy wywiad ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo chcę ją przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. W takim razie zabieram się za czytanie recenzji :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Strasznie mnie ciekawi ta książka, od kiedy przeczytałam jej zapowiedź, więc muszę po nią jak najszybciej sięgnąć:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Pomyślę nad udziałem w konkursie, gdyż książką już jakiś czas temu mnie zainteresowałaś.

  OdpowiedzUsuń
 6. Od tego wydawnictwa na ten miesiąc chcę złapać Agendę 21, ww mnie nie interesuje :)
  Pozdrawiam serdecznie ;*
  ravenstarkbooks.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Zdecydowanie chętnie bym przeczytała! :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Och, brzmi to szalenie interesująco! Świetny rozmówca.

  OdpowiedzUsuń
 9. Kiedyś sceptycznie podchodziłam do polskich powieści tego gatunku, ale kolejne publikacje przekonują mnie, że moje sądy były tylko uprzedzeniami, nie mającymi odzwierciedlenia w rzeczywistości. Myślę, że ta powieść będzie kolejnym dowodem na to, że nie mamy się czego wstydzić - już sama rozmowa z pisarzem jest wciągająca!

  OdpowiedzUsuń
 10. Koniecznie po nią sięgnę.Spodobało mi się przedstawienie ::)

  OdpowiedzUsuń
 11. Oj, ciekawa jestem tej powieści!

  OdpowiedzUsuń
 12. w co drugiej książce morderca zyskuje przydomek rzeźnika- czytam teraz 'telefon od anioła', gdzie też historia toczy się wokół mordercy i gwałciciela o takim przezwisku

  OdpowiedzUsuń
 13. Jestem bardzo ciekawa tej książki, jednak najpierw musiałabym przeczytać jej pierwszą część, której trochę się boję ze względu na pewną historię związaną z wydawcą tejże pozycji...

  OdpowiedzUsuń
 14. Świetny wywiad i czekam aż książka wpadnie w moje łapy

  OdpowiedzUsuń
 15. Jestem zdecydowanie zachęcona do przeczytania tej książki. Jeśli przeprowadzałaś ten wywiad osobiście, to zazdroszczę. Ten pan jest bardzo przystojny :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Moja tematyka, a wywiad fajnie poprowadzony ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger