Nowości wydawnicze Zysk i S-ka
W wydawnictwie Zysk i S-ka pojawiły się ciekawe nowości. Zapraszam na przegląd.


Danuta Pytlak
Medalion szczęścia

Format: 140 x 205 mm
Stron: 380
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Wydanie: wyd. 1
ISBN: 978-83-7785-700-7
Premiera: 03.08.2015
Sugerowana cena det.: 34,90 zł


Prawdziwe szczęście możesz znaleźć tam, gdzie się go nie spodziewasz. Urszula, kobieta tuż po czterdziestce, wiedzie beztroski żywot nowoczesnej singielki. W spadku po ciotce, której nikt nie lubił i nikt nie odwiedzał, dziedziczy wielki dom na skraju lasu. Rodzinna siedziba jest pełna tajemnic i duchów przeszłości. W jej piwnicy główna bohaterka odkrywa spory zapas wyjątkowej wiśniowej nalewki. Do czego może doprowadzić nadmierne spożycie magicznego trunku, przekonuje się na własnej skórze... Urszula trafia na oddział chirurgii, gdzie poznaje sympatycznego lekarza. Czy mężczyzna okaże się godny jej zaufania? Czy dla nowej miłości warto zaryzykować długoletnią przyjaźń? Czy fascynująca historia kobiet z jej rodziny pomoże
Urszuli poznać prawdę o samej sobie?
**********


Jerzy Pertek
Wielkie dni małej floty

Format: 165 x 230 mm
Stron: 670
Okładka: twarda
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Wydanie: wyd. 1 w tej edycji
ISBN: 978-83-7785-707-6
Premiera: 03.08.2015
Sugerowana cena det.: 49,90 zł


Nowe wydanie najlepszej książki, opisującej zmagania polskiej floty w czasie II wojny światowej to barwny, napisany z kronikarską pasją i dokładnością, obraz działań Wielkie dni małej floty polskiej marynarki wojennej w czasie II wojny światowej – od obrony Westerplatte i Helu w 1939 roku, poprzez udział polskich okrętów wojennych w bitwie o Atlantyk, inwazje na terytoria Afryki, Włoch i Francji, aż po kapitulację Niemiec
w 1945 roku. Autor szczegółowo omawia nie tylko walki polskich okrętów i statków wojennych prowadzone na morzach i oceanach, ale także działania polskich jednostek rzecznych. Wiernym opisom akcji towarzyszą liczne wspomnienia dowódców i bezpośrednich uczestników walk oraz fragmenty dzienników pokładowych, które oddają heroizm służby wojennej. Dzięki tym żywym relacjom niemal uczestniczymy w podejmowaniu bojowych decyzji przez dowódców oraz wypełnianiu ich rozkazów przez marynarzy. Pewnego jesiennego wieczoru, gdy (...) wróciłem z objazdu rozlewisk Odry na tym samym „Batorym”, który przerwał blokadę Helu w roku 1939, i marzyłem o marynarskim śnie „bez snów”, znalazłem na biurku nadesłaną odbitkę Wielkich dni małej floty. Zamiary wzięły w łeb, do świtu pozostaliśmy we troje: ja, fajka i książka...
Włodzimierz Steyer polski kontradmirał, w 1939 roku kierował obroną Półwyspu Helskiego
**********


Knut Hamsun
Głód

Format: 135 x 205 mm
Stron: 215
Okładka: twarda z obwolutą
Seria: Mała klasyka
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Wydanie: wyd. 1
ISBN: 978-83-7785-709-0
Premiera: 03.08.2015
Sugerowana cena det.: 29,90 zł


Wstrząsające studium o głodzie i samotności. Główny bohater – literat, którego imienia czytelnik nie poznaje – przemierza ulice, parki, cmentarze i rozmaite zaułki dziewiętnastowiecznej Christianii. Nie może znaleźć stałej pracy, zalega z czynszem. Nie je od kilku dni, ledwo trzyma się na nogach. Jego cierpienia dodatkowo potęgują wrodzona duma i wstyd. Uwaga Hamsuna koncentruje się przede wszystkim na odczuciu głodu, braku nadziei i wynikających z nich konsekwencji zarówno fizycznych, jak i psychicznych. Fascynujący monolog wewnętrzny z opisami marzeń, urojeń i obsesji doskonale obrazuje odmienny stan świadomości człowieka, którego każdy dzień sprowadza się do wegetacji na granicy życia i śmierci.
„Głód” jest jedną z najwybitniejszych powieści w dorobku laureata Nagrody Nobla Knuta Hamsuna. Ten prekursor modernistycznej powieści psychologicznej zawarł w niej wątki autobiograficzne, nawiązując do swoich niełatwych dziennikarskich początków w stolicy Norwegii. „Głód” jest zapowiedzią literatury nadchodzącego XX wieku.
**********


Gustav Meyrink
Golem

Format: 135 x 205 mm

Stron: 280
Okładka: twarda z obwolutą
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Jerzy Łoziński
Wydanie: wyd. 1 w tej edycji
ISBN: 978-83-7785-562-1
Premiera: 03.08.2015
Sugerowana cena det.: 34,90 złMroczna historia z pogranicza snu, magii i mistyki
Bohaterem powieści jest Athanasius Pernath, konserwator sztuki, jubiler i wycinacz kamei, mieszkający w starej kamienicy w Kogucim Zaułku w praskim getcie. Pewnego dnia odwiedza go tajemnicza postać i przekazuje mu księgę , z prośbą, by naprawił uszkodzony inicjał. Kiedy zaczyna przeglądać księgę, doznaje Ibbur wizji, a słowa w nieznanym języku stają się dla niego zrozumiałe. W niewytłumaczalny sposób Athanasius Pernath trafia pomiędzy dwie rzeczywistości, połączone mityczną postacią Golema. Ten symbol ożywionej materii staje się łącznikiem pomiędzy dwoma światami: realnym i duchowym. Powieść ezoteryczna, oparta na symbolice kabały, tarota, a także legendzie o Golemie, stworzonym rzekomo w XVI wieku przez praskiego alchemika i rabina Jehudę Löw ben Bezalela. Niesamowita, żydowska dzielnica dawnej Pragi, zagadkowe wydarzenia, doskonale poprowadzona intryga i zaskakujące zakończenie. Zasłużone miano klasyka powieści grozy.


Czy jakaś książka wzbudziła Wasze zainteresowanie?


21 komentarzy:

 1. Bardzo chcę przeczytać "Medalion szczęścia" :).

  OdpowiedzUsuń
 2. Tajemnice? Czuję, że "Medalion szczęścia" jest dla mnie idealną lekturą :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Właściwie to wszystkie 4 mnie zainteresowały, najbardziej pierwsze dwie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo chętnie przeczytam "Głód". Wydaje mi się tylko, że ta książka nie jest nowością, a tylko wprowadzono nową okładkę. Ale dobrą :)

  Pozdrawiam serdecznie, Insane z http://przy-goracej-herbacie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. "Głód" Hamsuna - sięgnę na pewno!

  OdpowiedzUsuń
 6. Pozycje wydają się ciekawe - szkoda, ze to nie moje klimaty

  OdpowiedzUsuń
 7. Z tego zestawienia nic mnie jakoś mocno nie interesuje ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Polecam 'Medalion szczęścia''. Cudna powieść!!!

  OdpowiedzUsuń
 9. "Medalion szczęścia" i "Głód" z pewnością niedługo u mnie zawitają :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Myślę, że ja najchętniej sięgnęłabym po "Golema" :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Dwie ostatnie pozycje to coś dla mnie. :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Korci mnie "Głód", już samą okładką :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Najbardziej zainteresował mnie "Głód" :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Książki totalnie różne od tego co czytam na codzień dlatego... wszystkie mnie bardzo zainteresowały! :D Zwłaszcza pierwsza, bo ma taką chyba najlżejszą tematykę.

  OdpowiedzUsuń
 15. Głód jak najbardziej dla mnie!

  OdpowiedzUsuń
 16. "Medalion" chętnie bym przeczytała.

  OdpowiedzUsuń
 17. Mnie najbardziej ciekawi "Medalion szczęścia"

  www.ksiazkoholiczka94.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 18. Zainteresował mnie "Golem" :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger