Myślozbrodnia Kłopotowskiego | Stawka większa niż kłamstwo, czyli nowości od FrondyW wydawnictwie Fronda pojawiły się nowości. Może skusicie się na jakiś tytuł?
„GENIUSZ ŻYDÓW NA POLSKI ROZUM” – Krzysztof Kłopotowski [2.09.2015 r. - premiera]

 • Żydzi stanowią 2 promile ludności świata.
 • Jedna czwarta 50 najbogatszych ludzi na świecie jest pochodzenia żydowskiego.
 • Żydzi zdobyli 23% nagród Nobla.
 • W sześciu głównych nagrodach za badania informatyczne żydowskie pochodzenie ma od 32 do 56% laureatów.
 • Żydami są twórcy dwóch największych portali świata: Facebooka – Mark Zuckerberg oraz Google’a – Siergiej Brin i Larry Page.
 • Żydem jest Steven Ballmer – były dyrektor generalny Microsoftu.
 • Larry Ellison, założyciel korporacji Oracle, jest najbogatszym Żydem globu (56 miliardów dolarów).
 • Żydowskie pochodzenie ma 139 z 400 najbogatszych Amerykanów na liście magazynu Forbes.
Jak to się dzieje? Jak powielić ich sukces?
Ostra i niepoprawna politycznie książka Kłopotowskiego.
Jeśli ktoś będzie twierdził, że jest antysemicka, to albo jej nie czytał, albo – jest głupcem. Nie tylko na polski rozum.


„Książka – myślozbrodnia. Autor stawia najtrudniejsze pytania o stosunki polsko-żydowskie, o ich przyszłość. Chce tę przyszłość uwolnić od kompleksów. Czy się na to odważymy?”
Prof. Andrzej Nowak, historyk i publicysta
 
„Krzysztof Kłopotowski radzi twórczo korzystać z obcych wynalazków. Nikomu się nie kłania, zaś cudze idee łapie w lot i kieruje w stronę swej nieco wstydliwej miłości - Polski. W tej książce pokazuje, które wynalazki narodu żydowskiego warto wykorzystać, by nasza miłość do kraju wstydu się pozbyła.”
Prof. Andrzej Zybertowicz, socjolog i publicysta

„Żydzi – jak dowodzi Krzysztof Kłopotowski, specjalista od zadawania niewłaściwych pytań – są nie tylko ofiarami Holocaustu. To również naród, który potrafi skutecznie mobilizować elity dla swych celów. Autor sądzi, że Żydzi jako patrioci prowadzący twardą walkę o własne potrzeby odsuwają na bok wątpliwości intelektualne, czy etyczne. Świat słucha tych, którzy wytrwale i energicznie dbają o swe interesy. Kłopotowski domaga się tego samego od Polaków.”
Prof. Jan Żaryn, historyk i publicysta
--------------------------------------------------------------
STAWKA WIĘKSZA NIŻ KŁAMSTWO” - Maciej Replewicz [3.09.2015 r. - premiera]
Pierwsza w Polsce książka odsłaniająca kulisy serialu wszechczasów polskiej telewizjiGeibel, Lohse, Staedtke i von Vormann istnieli naprawdę, a Brunner był numerem 1 na liście najbardziej poszukiwanych zbrodniarzy hitlerowskich.

Maciej Replewicz odsłania nieznane fakty gwiazd serialu, skrywane tajemnice scenarzystów oraz realizatorów, a także prawdziwe losy bohaterów „Stawki większej niż życie”.

Który z twórców filmu pisał donosy do komunistycznej bezpieki? Do czego Kloss był potrzebny PRLowskiej propagandzie? Kogo miał wynieść do władzy, a kogo zohydzić? Ile brawurowych życiorysów asów wywiadu złożyło się na sylwetkę kapitana Klossa?

Dziennikarskie śledztwo wraca do roku 1966, kiedy powstawał scenariusz, sięga też po dokumenty odtajnione po roku 1989. Przedzierając się przez gąszcz przeinaczeń i dezinformacji, odsłania prawdziwe kulisy wydarzeń i wskazuje dla kogo, przy nagrywaniu serialu, stawka była „większa niż życie”.
 
Chyba bardzo często podkreślaliśmy, że przygody Klossa są bajką, że są one nieprawdopodobne, a tymczasem to wszystko, co widzimy w poszczególnych odcinkach, jest oparte na elementach autentycznych – powiedział scenarzysta Zbigniew Safjan podczas kolaudacji „Stawki większej niż życie”.

Jestem ciekawa, czy któraś z tych dwóch książek Was zainteresowała? Mnie na pewno zaintrygowała publikacja o serialu "Stawka większa niż życie".

12 komentarzy:

 1. Tym razem chyba nie znalazłam nic dla siebie ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety nie przepadam za tą tematyką...

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja właśnie czekam na dostawę obu lektur :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mnie druga książka bardzo zainteresowała. Postaram się ją dorwać w bibliotece :D

  OdpowiedzUsuń
 5. To nie do końca tematyka dla mnie, ale brzmi ciekawie. :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Żydzi od wieków stawiali na naukę i mieli smykałkę do interesów, więc wcale nie dziwią mnie przytoczone przez Ciebie dane statystyczne. Kiedyś jako licealistka brałam udział w konkursie historycznym o żydach polskich, dlatego chętnie się zapoznam z pierwszą pozycją.

  OdpowiedzUsuń
 7. Pierwszą bym przeczytała z ciekawości :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Książka zdecydowanie nie w moich klimatach :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Niestety żadna z powyższych pozycji nie przykuła mojej uwagi.

  OdpowiedzUsuń
 10. Stawka większa niż kłamstwo zdecydowanie mnie zainteresowała.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger