Targi Książki Kulinarnej po raz trzeci!

Kulinarne doświadczenie zdobywamy gotując, rozmawiając o jedzeniu, spotykając się z ludźmi, siadając do posiłku. W dużej mierze czerpiemy je też z książek kulinarnych. Organizuję Targi Książki Kulinarnej, by umożliwić wymianę wiedzy między miłośnikami kuchni i zainspirować ich do twórczych poszukiwań – mówi Marta Gessler inicjatorka wydarzenia. Odbywające się już po raz trzeci Targi Książki Kulinarnej rozpoczną się 24 lipca 2015 r. i tradycyjnie potrwają trzy dni. Na dziedzińcu Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski pojawią się wydawnictwa oferujące najróżniejsze książki związane z gotowaniem i jedzeniem. Tegoroczna edycja Targów skoncentrowana będzie wokół idei DOŚWIADCZENIA – rozumianego nie tylko jako mozolnie zdobywane wiedza i umiejętności, które pozwalają uzyskać miano kulinarnego eksperta, ale również doświadczenia jako eksperymentu i nowego doznania związanego z jedzeniem. Swoim doświadczeniem z publicznością podzielą się najpopularniejsze postacie ze świata gastronomii – eksperci i pasjonaci, szefowie kuchni i restauratorzy, autorzy kulinarnych blogów, magazynów i książek.

Podczas Targów Książki Kulinarnej odbędzie się również wyjątkowa wystawa magazynów o jedzeniu z całego świata. Będzie można zobaczyć najciekawsze pod względem formy i treści pisma m.in. z Libanu, Japonii, Norwegii, czy USA. Wystawa pozwoli skonfrontować myślenie o jedzeniu z różnych krajów, przyjrzeć się smakowemu obrazowaniu w czasem bardzo odległych od siebie kulturach i poszukać ponadnarodowej wspólnoty kuchennych doświadczeń. Wystawa stanie się także przyczynkiem do dyskusji o kulinarnej prawdzie, podczas której spróbujemy dowiedzieć się, kto dziś odpowiada za to, co jemy, kto kreuje żywnościowe trendy, kto decyduje o prawdziwości kulinarnego doświadczania – szefowie kuchni, blogerzy czy właśnie redaktorzy pism o jedzeniu.

Targi Książki Kulinarnej organizowane przez Martę Gessler, właścicielkę restauracji Qchnia Artystyczna i autorskiej kwiaciarni Warsztat Woni, to jedyne w Polsce wydarzenie łączące książki i gotowanie.

III Targi Książki Kulinarnej, 24-26 lipca 2015, Qchnia Artystyczna, www.targiksiazkikulinarnej.comWybieracie się na te targi? Ja przyznam, że to kompletnie nie moja bajka...

20 komentarzy:

 1. Chętnie wybrałabym się na takie targi :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Podziwiam osoby, które potrafią gotować i pisać o tym:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kurczę szkoda, że nie mogę jechać...chętnie wzięłabym udział w spotkaniach.

  OdpowiedzUsuń
 4. oooo skiazk kulinarne to coś dla mnie ! szkoda tylko, że mnie w Polsce nie ma :<

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajne te targi szkoda ze mam daleko:(

  OdpowiedzUsuń
 6. Pierwsze słyszę o czymś takim! ;) Ale nie nie, nie jestem dobra w kuchni ;D

  OdpowiedzUsuń
 7. Z Japonii? :D Brzmi interesująco, może ktoś się skusi :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Szkoda że wszystkie targi odbywają się tak daleko.

  OdpowiedzUsuń
 9. Wybierać się nie wybieram, ale... lubię od czasu do czsu poeksperymentować w kuchni :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Moja też zupełnie nie. Nie znoszę gotować, choć książki kulinarna lubię oglądać, ale tylko oglądać, z wcielaniem w życie przepisów już różowo nie jest;)

  OdpowiedzUsuń
 11. U mnie tak samo. Nie moja bajka więc nawet nie brałam pod uwagę aby się tam udać. Ale jak to kogoś kręci;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja się zastanawiam czy się nie wybrać, daleko nie mam :)

  OdpowiedzUsuń
 13. To może być ciekawe wydarzenie, chyba się wybiorę :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Impreza bardzo kusi, ale jednak odległość odstrasza...

  OdpowiedzUsuń
 15. To raczej też nie moja bajka, choć książek kulinarnych mamy w domu sporo.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger