Nowości Zysk i S-ka Wydawnictwo


W wydawnictwie Zysk i S-ka pojawiły się kolejne nowości. Zapraszam na krótki przegląd.

Oblicze Boga
Roger Scruton

Format: 125 x 195 mm
Stron: 240
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Seria: Antropos
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Justyna Grzegorczyk
Wydanie: wyd. 1
ISBN: 978-83-7785-490-7
Premiera: 06.07.2015
Sugerowana cena det.: 29,90 zł

Roger Scruton bada miejsce Boga w świecie pozbawionym złudzeń. Argumentacja Scrutona jest zarówno odpowiedzią na kulturę ateistyczną, jak i obroną wyjątkowości człowieka. Autor odpiera tezę, że w świecie naturalnym brak sensu i celu. Dowodzi, że sacrum i transcendentalność są „prawdziwymi obecnościami”, poprzez które ludzie poznają siebie i znajdują wolność oraz odkupienie. W twarzy człowieka odbija się paradygmat znaczenia. Na podstawie tego doświadczenia, jak dowodzi Scruton, człowiek buduje oblicze świata i zwraca się do oblicza Boga. Twarz stanowi zarówno dowód naszej wolności, jak i znak samoświadomości. Jedną z motywacji kultury ateistycznej jest ucieczka przed osądzającym wzrokiem. Kryjemy się przed nim, zamazując twarz, a to, jak twierdzi Scruton, jest najbardziej niepokojącym aspektem czasów, w których żyjemy. Autor objaśnia narastające poczucie destrukcji, jakie nam towarzyszy, gdy nawyk szukania przyjemności i konsumpcjonizm oszpeca świat. Jego książka broni świat uświęcony przed nawykiem profanacji i oferuje wizję religijnej drogi życia w czasach próby.
**********


Dlaczego Zachód rządzi – na razie
Ian Morris

Format: 160 x 230 mm
Stron: 864
Okładka: twarda
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Tomasz Bieroń
Wydanie: wyd. 1
ISBN: 978-83-7785-493-8
Premiera: 06.07.2015
Sugerowana cena det.: 59,00 zł

Dlaczego Zachód rządzi? Jak długo trwać będzie jego władza w świetle wzrastającej roli Chin i Indii? W swoim chwalonym przez krytyków bestsellerze wybitny historyk i archeolog Ian Morris udziela prowokacyjnych
odpowiedzi. Morris wyjaśnia, że tylko badając całą cywilizację ludzką, możemy zrozumieć, dlaczego Wschód rozwijał się inaczej niż Zachód. Dopiero kiedy zaznajomimy się z tą opowieścią – przedstawioną tutaj z wyjątkowym rozmachem i fachowością – będziemy mogli przewidzieć wpływ zdumiewających zmian, które nas czekają. Dlaczego Zachód rządzi – na razie to fascynująca i prawdziwie oryginalna historia świata, oparta na najnowszych badaniach z różnych dziedzin nauki od historii starożytnej po neurologię. Książka zyskała już rangę współczesnej klasyki.

„Być może na inteligentniejszy i najrozsądniejszy przewodnik po XXI wieku” – „South China Morning Post”
„Nadzwyczajna książka” – „Economist”
„Pasjonująca powieść oparta na prawdziwych wydarzeniach… Przeczytajcie i połączcie przyjemne z pożytecznym!” – Jared Diamond
„Wielka synteza i przekonujący wywód” – Andrew Marr
„Wielka teoria historii, którą można rozsądnie porównać do dzieł Toynbeego i Marksa” – John Gray, „New Statesman”
„Genialne” – Martin Wolf, „Financial Times”
**********


Charlie Chaplin
Peter Ackroyd

Format: 140 x 205 mm
Stron: 304
Okładka: twarda
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Jerzy Łoziński
Wydanie: wyd. 1
ISBN: 978-83-7785-698-7
Premiera: 06.07.2015
Sugerowana cena det.: 39,90 zł

Wielki artysta, mały tyran - sugestywna biografia Petera Ackroyda oddaje sprawiedliwość osobie Charliego
Chaplina. Był jedną z pierwszych prawdziwych ikon kina oraz legend Hollywoodu. Kim jednak tak naprawdę był ów mężczyzna z wąsikiem? Książka Petera Ackroyda prezentuje najważniejsze momenty w życiu Chaplina, poczynając od jego musicalowych występów aż po honorowego Oscara. Znajdziemy tu wszystko: sukcesy w latach dwudziestych, ponure skandale, wyjazd do Szwajcarii. Pasjonująca opowieść okraszona jest anegdotami, by wspomnieć tylko Chaplina grającego na skrzypcach w nowojorskim hotelu w celu zagłuszenia skwierczenia kotletów smażonych przez Stanleya Laurela. Ta znakomita, zwięzła biografia przynosi nowe, intrygujące informacje o jednej z najbardziej znanych postaci XX wieku.

„Okiem powieściopisarza i biografa śledzi Ackroyd życie człowieka, które stało się kwintesencją kondycji ludzkiej, pełnej niedostatków, wzlotów i śmieszności. Autor umiejętnie ukazuje różnice między kochanym włóczęgą, którego Chaplin portretował na ekranie, a rzeczywistą osobą, którą niełatwo było darzyć miłością”.
„The Independent”
**********


Portret Doriana Graya
Oscar Wilde

Format: 135 x 205 mm
Stron: 240
Okładka: twarda z obwolutą
Seria: Mała klasyka
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Jerzy Łoziński
Wydanie: wyd. 1 w tej edycji
ISBN: 978-83-7785-464-8
VAT: 5%
Premiera: 06.07.2015
Sugerowana cena det.: 29,90 zł

Skandalizująca opowieść o skutkach ulegania złu od ponad wieku fascynuje kolejnych czytelników. Kiedy młody i piękny Dorian Gray ogląda swój portret, wypowiada pochopne życzenie, że oddałby wszystko, aby zachować młodość i urodę, nawet za cenę duszy. W zamian za to twarz na obrazie starzeje się i oszpeca w miarę postępującego zepsucia moralnego bohatera. Pewnego dnia, znużony dotychczasowym rozwiązłym i okrutnym życiem, Dorian Gray postanawia zniszczyć portret... Pierwodruk książki ukazał się w miesięczniku „Lippincott's Monthly Magazine” w 1890 roku. Powieść od razu spotkała się z falą krytyki i została okrzyknięta skandalem. To przyczyniło się do zyskania przez Oscara Wilde'a reputacji pozbawionego moralności dandysa. Wtedy nikt chyba nawet nie podejrzewał, że Portret Doriana Graya stanie się jednym z najważniejszych dzieł literatury angielskiej, na stałe przynależącym do światowego kanonu.
„Książka nie może być moralna lub niemoralna. Jest tylko dobrze lub źle napisana".
Oscar WildePoczta do Nigdy-Nigdy. Reporter w kraju koala i białego człowieka
Lucjan Wolanowski


Format: 145 x 205 mm
Stron: 720
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Seria: Naokoło świata
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Wydanie: wyd. 1 w tej edycji
ISBN: 978-83-7785-556-0
Sugerowana cena det.: 39,90 zł

Fascynująca podróż po mozaice magicznych miejsc, egzotycznych bezdrożach i metropoliach Australii. Lucjan Wolanowski znał receptę na wybitny reportaż. Świadczą o tym jego książki, a jedną z nich jest Poczta do
Nigdy-Nigdy – obraz Australii lat sześćdziesiątych. Autor zwykł mawiać: Australia to kraj z dołu globusa, prawie tak wielki jak cała Europa, który miał być bardziej brytyjski niż Anglia, ale życie pokrzyżowało te plany. Z żartobliwym dystansem zabiera nas w podróż po Czerwonym Lądzie, barwnie opowiadając o porywających przygodach i przytaczając niezwykłe anegdoty.
„Nie twierdzę, że znam Australię. Ale chyba mam prawo twierdzić, że widziałem Australię. To istotna różnica. Ba, może nawet oglądałem to, czego przeciętny Australijczyk nigdy nie zobaczy. Kto ruszy w rejs statkiem obsługującym latarnie morskie na Morzu Koralowym? Kto, idąc o zakład, ‹‹zagubi›› się na pustyni i zostanie ‹‹odnaleziony›› przez czarnego tropiciela śladów? Komu się będzie chciało lecieć na daleką wyspę Norfolk, aby tam rozmawiać z potomkami buntowników z ‹‹Bounty››? Kto rozwoził pocztę świąteczną w Krainie Nigdy-Nigdy i latał z Latającym Doktorem? Inna sprawa, że widziałem też i Australię, która odeszła...”
Lucjan WolanowskiJasny i straszliwy miecz
Anna Kendall

Format: 140 x 205 mm
Stron: 432
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Seria: Kroniki Duszorośli
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Wydanie: wyd. 1
ISBN: 978-83-7785-167-8
Premiera: 13.07.2015
Sugerowana cena det.: 34,90 zł

Będzie musiał uratować świat. Raz jeszcze. Roger mierzył się już z królowymi, barbarzyńcami, duchami, a nawet całymi armiami. Pozostało mu tylko jedno wyzwanie: tajemniczy mieszkańcy Duszorośli i ich niecne plany zdobycia dominacji nad Krainą Umarłych. Duszoroślanie w końcu dokonali odkrycia, nad którym pracowali przez wieki - poznali tajemnicę nieśmiertelności. Okazało się jednak, że jej cena jest straszliwa. Roger musi być gotowy do walki. Niestety, jego przyjaciele są w niewoli, a on nadal nie odkrył swych prawdziwych mocy. Może go tylko uratować legendarny miecz... Jasny i straszliwy miecz - trzeci i ostatni tom Kronik Duszorośli - to cechująca się wartką akcją opowieść, pełna interesujących postaci, emocji i czyhających na bohaterów niebezpieczeństw.


Zainteresowała Was jakaś książka z przedstawionych przeze mnie nowości?

20 komentarzy:

 1. Właśnie dzisiaj dotarła do mnie "Poczta do NIGDY-NIGDY". Obszerrrrna! Zysk jak zawsze może poszczycić się ciekawymi nowościami ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. "Dlaczego Zachód rządzi... na razie" to mnie frapuje ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystkie, a najbardziej Chaplin i 'Oblicza Boga'.

  OdpowiedzUsuń
 4. Niestety nie znalazłam nic dla siebie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Tym razem nie znalazłam nic dla siebie.

  OdpowiedzUsuń
 6. "Oblicze Boga" mnie zaciekawiło :)

  OdpowiedzUsuń
 7. "Charlie Chaplin", "Portret..." i "Poczta...." - te trzy tytuły z chęcią bym widziała u siebie na półce :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Od dawna mam w planach "Portret Doriana Graya". Pozostałe tytuły też niczego sobie. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Cóż, Charlie Chaplin - kiedyś chciałabym ją przeczytać . :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Przyznam, że tym razem nic mnie nie zaciekawiło. Na szczęście :)
  Moje-ukochane-czytadelka

  OdpowiedzUsuń
 11. Ciekawie zapowiada się "Portret Doriana Graya" :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Portret juz jest u mnie i może w sobotę o nim napiszę ☺

  OdpowiedzUsuń
 13. A ja niestety niczego nie upatrzyłem. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Dorian i serce zabiło mi szybciej, uwielbiam:)

  OdpowiedzUsuń
 15. "Poczta do Nigdy-Nigdy. Reporter w kraju koala i białego człowieka" - ewentualnie ten tytuł, choć nie do końca mnie przekonuje ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Chaplin chyba najbardziej do mnie przemawia.

  OdpowiedzUsuń
 17. Ja nie widzę tu niczego, co by się dla mnie nadawało. Trochę zaciekawił mnie Portret Doriana Greya, ale raczej nie przeczytam

  OdpowiedzUsuń
 18. Tym razem chyba nic mnie nie kusi ;) ale to dobrze... ;)

  OdpowiedzUsuń
 19. Najbardziej zainteresowała mnie "Poczta do ...." co prawda ilość stron mnie przeraziła, ale mimo to chętnie bym ją przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger