Konkurs na polską współczesną powieść obyczajową!
Z przyjemnością chciałabym Was poinformować o konkursie na polską współczesną powieść obyczajową, w którym jestem jedną z jurorek. Konkursie organizowanym przez Oficynę Wydawniczą RW 2010 oraz wydawnictwo Sumptibus. To wielka szansa dla wszystkich, którzy marzą o wydaniu własnej książki.Regulamin konkursu 
na polską współczesną powieść obyczajową 
organizowanego przez Oficynę wydawniczą RW2010
i wydawnictwo SUMPTIBUS
Poznań 2015


1. Oficyna wydawnicza RW2010 i wydawnictwo SUMPTIBUS ogłaszają konkurs na polską współczesną powieść obyczajową.
2. Konkurs jest otwarty; mogą wziąć w nim udział wszyscy zainteresowani, po spełnieniu warunków z p. 3.
3. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest nadesłanie do 31 października 2015 roku na adres admin@rw2010.pl utworu spełniającego następujące kryteria:
a) współczesna powieść obyczajowa,
b) objętość minimum 150 stron (240 000 znaków ze spacjami),
c) dostarczona w pliku tekstowym, w jednym spośród czterech formatów: DOC, DOCX, RTF, ODT,
d) wysłana mailem na wskazany adres poczty elektronicznej,
e) z załączonymi w treści maila danymi kontaktowymi Autora, oraz
f) oświadczeniem, że jest to utwór oryginalny, niepublikowany i Autor posiada do niego pełnię materialnych praw majątkowych, i
g) oświadczeniem, że przyjmuje do wiadomości oraz akceptuje regulamin konkursu.
4. Kolegium redakcyjne w dniach od 2 listopada do 31 grudnia 2015 roku dokona wstępnej selekcji nadesłanych utworów, wyróżniając spośród nich te, które przy spełnieniu wymienionych w p. 3 kryteriów gwarantują jednocześnie odpowiedni dla potrzeb publikacji poziom literacki.
5. Wyróżnione utwory zostaną przekazane wszystkim jurorom, którzy wybiorą spośród nich w drodze głosowania trzy najlepsze utwory.
6. Każdy juror będzie mógł przyznać pięć, trzy i jeden punkt odpowiednio najlepszemu, drugiemu z najlepszych i trzeciemu z najlepszych jego zdaniem utworów. Członkowie jury w ciągu 60 dni ocenią utwory i poinformują Organizatora o rezultatach swojego głosowania.
7. W jury konkursu zasiądą wyłącznie blogerzy, którzy zgłosili swój udział do jury na grupie dyskusyjnej w portalu społecznościowym i pozytywnie przeszli etap weryfikacji.
8. Nagrodą dla wyróżnionych w konkursie prac będzie możliwość ich publikacji w Oficynie wydawniczej RW2010, pod warunkiem zaakceptowania przez Autora standardowych warunków umowy wydawniczej. Dodatkowo utwory nagrodzone zostaną w wydawnictwie SUMPTIBUS poddane procesowy kwalifikacji do druku i jeśli przejdą pozytywnie tę procedurę – zostaną skierowane do druku i dystrybucji na ogólnych zasadach.
9. Oficyna wydawnicza RW2010 i wydawnictwo SUMPTIBUS zastrzegają sobie prawo do innego podziału nagród, nieprzyznania nagrody głównej i odwołania konkursu w przypadku braku zainteresowania ze strony uczestników.
10. O wynikach konkursu poinformujemy 1 marca 2016 roku na naszej stronie www.facebook.com/RW2010pl iwww.facebook.com/sumptibus


Aktualna lista jurorów


Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału. Warto!

17 komentarzy:

 1. Wspaniała szansa dla kogoś, kto lubi pisać! Gratuluję także Tobie zasiadania w Jury! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję serdecznie. Też znalazłam się tym zaszczytnym gronie i już nie mogę się doczekać, kiedy zacznę czytać prace konkursowe :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też znalazłam w jury swoje miejsce. I dokładnie jak Ty tupię nóżką i zacieram dłonie w oczekiwaniu na pierwszą książkę.
   Oczywiście gratuluję i Tobie Cyrysiu i Awioli :)

   Usuń
 3. Ciekawa sprawa :) Będziesz jurorką? Brawo!

  OdpowiedzUsuń
 4. Wow, gratuluję!

  OdpowiedzUsuń
 5. Wow! Gratuluję :)

  OdpowiedzUsuń
 6. To niewątpliwy zaszczyt być w jury :) Gratulacje! Może narodzi się jakiś utalentowany powieściopisarz :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Gratuluję zasiadania w jury i życzę powodzenia przyszłym uczestnikom.

  OdpowiedzUsuń
 8. Gratulacje. To ci przygoda! Pewnie będziesz miała masę czytania!

  OdpowiedzUsuń
 9. Do konkursów organizowanych przez malo znane oficyny warto podchodzic nieufnie. Zeby to nie byl zwykły humbuk i nie okazalo się, że ktoś szuka pomysłow na ksiązkę. Co moze zaoferowac debiutantowi wydawca, który sam nie ma przebojów rynkowych? Awiolu, wiem, ze się obrazisz, ale zebys nie była wykorzestana...

  OdpowiedzUsuń
 10. Gratuluję serdecznie :) Ja również będę jurorką w tym konkursie :) Czuję, że to będzie niezwykłe doświadczenie.

  OdpowiedzUsuń
 11. Słyszałam o tym, nawet mnie kusiło pisanie, ale raczej nie dam rady. O, zasiadasz w jury, kolejne ciekawe doświadczenie.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger