Wszystko o Marcinie Wolskim | Kulisty tajnej Operacji "Most", czyli nowości Frondy!
W wydawnictwie Fronda pojawiły się kolejne nowości. Może coś Was zainteresuje.

Wczoraj miała swoją premierę książka STRIPTIZ NADREDAKTORA - wywiad rzeka Ryszarda Makowskiego z Marcinem Wolskim.Z wykształcenia historyk, z powołania satyryk i dziennikarz. Inicjator znakomitego trójkowego programu „60 minut na godzinę”. Drugiego pod względem słuchalności, zaraz po Mszy Świętej. Znienawidzonego przez ówczesną władzę, ulubionego przez społeczeństwo. Autor telewizyjnego programu „Polskie ZOO”, realizowanego wspólnie z Jerzym Kryszakiem i Andrzejem Zaorskim.

Kochał naukę mimo że powtarzał dziewiątą klasę. Na wagarach czytał encyklopedię, a matematykę, fizykę i chemię kompletnie ignorował. Jak stwierdziło UB - mól książkowy zakochany w historii. Ulubieniec i wróg wielu polityków. Antyautoretytami są dla niego Jerzy Urban i Janusz Palikot. Poznał m.in. Wisławę Szymborską, Czesława Miłosza, Lecha Wałęsę, a z Miss Świata nawet zatańczył.

Z „przesłuchania” udało się jeszcze ustalić: gdzie podróżował, jakie są jego ulubione książki, kogo ośmieszał, co wywróżyła mu cyganka, a także na czyje życie wpłynął. Książka wzbogacona jest prywatnymi zdjęciami bohatera. 

Fragment książki dostępny jest na stronie wydawnictwa.
MOST. TAJNA OPERACJA PRZERZUTU ŻYDÓW [premiera 13 maja 2014 roku]Dariusz Wilczak odkrywa kulisy Operacji „Most” – tajnej oraz niesamowicie fascynującej akcji przerzutu prawie 100 000 Żydów na trasie Moskwa – Warszawa – Izrael w latach 1990 – 1992, współfinansowanej przez polską firmę Art-B. Poszukując informacji na tematOperacji rozmawia z jej szarymi eminencjami. Udaje się nawet w podróż do Izraela.

Mimo pięćdziesięciu lat klauzuli milczenia Andrzej Gąsiorowski oraz Bogusław Bagsik (założyciele Art-B) opowiadają o genezie, kulisach i przebiegu tajnej akcji komandosów przyszłego GROM-u.

Na czym wzbogaciła się firma Art-B? Dlaczego jej właściciele byli poszukiwani listem gończym? Skąd wzięli się w Izraelu? Dlaczego zdecydowali się na współfinansowanie Operacji?
 
Fragment książki dostępny jest na stronie wydawnictwa.Wydawnictwo Fronda cały czas mnie zaskakuje. Skusicie się na jakiś tytuł?

10 komentarzy:

 1. Ten pan nie należy do moich faworytów :)
  Szukam tła z jasnym fragmentem, na którym będzie można ładnie pokazać Twojego logo... :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Opis mnie zainteresował pomyśle aby się znalazła w mojej bibloteczce

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie mój typ. Ale blog fajny :)

  OdpowiedzUsuń
 4. niestety nie moje klimaty :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Tym razem chyba zrezygnuję :-) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie widzę nic dla siebie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja także, ale książki na pewno znajdą zwolenników

   Usuń
  2. i mnie jakoś do tych książek nie ciągnie

   Usuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger