Okularnik wjeżdża na ulice polskich miast, czyli akcja promocyjna nowej powieści Katarzyny Bondy!Już 31 maja w trasę wyruszy „Okularnik”. Pojawi się na ulicach polskich miast pod dwoma postaciami – przede wszystkim jako nowa powieść Katarzyny Bondy, ale również jako żywcem wyjęty z niej rekwizyt – Mercedes W210, czyli tak zwany „okularnik”. Samochód odgrywa w powieści ogromnę rolę - jeździ nim główny podejrzany. Mieszkańcy Warszawy, Łodzi, Gdańska, Poznania i Krakowa od godziny 14.30 mogą wypatrywać okularnika w swoim mieście, a od 16.30 do 17.30 mogą stawić się po darmowy egzemplarz powieści wyciągany przez autorkę wprost z bagażnika. Następnie Wydawnictwo MUZA SA zaprasza na spotkania autorskie z Katarzyną Bondą, na którym pisarka wyjaśni, dlaczego to właśnie „Okularnik” jest jej najbardziej osobistą książką. Na spotkanie autorka przyjedzie właśnie okularnikiem. To niezwykła promocja nowej książki królowej polskiego kryminału.Wszystkich zainteresowanych zapraszamy:
Uwaga! Liczba darmowych egzemplarzy ograniczona

31 maja - Warszawa
16.30 – 17.30 – pod Pomnikiem Kopernika – rozdawanie książek z autografem autorki z bagażnika okularnika

1 czerwca – Łódź
16.30 – 17.30 – Plac Wolności - rozdawanie książek z autografem autorki z bagażnika okularnika
18.00 – Empik Manufaktura, ul. Karskiego 5 – spotkanie autorskie

2 czerwca – Gdańsk
16.30 – 17.30 - Targ Węglowy przed Teatrem Wybrzeże - rozdawanie książek z autografem autorki z bagażnika okularnika
18.00 – Empik Galeria Bałtycka, al. Grunwaldzka 141 –spotkanie autorskie

3 czerwca – Poznań
16.30 – 17.30 -Święty Marcin - rozdawanie książek z autografem autorki z bagażnika okularnika
18.00 – Empik Plac Wolności ul Ratajczaka 44 spotkanie autorskie

5 czerwca – Kraków
16.30 – 17.30 – Plac Wszystkich Świętych - rozdawanie książek z autografem autorki z bagażnika okularnika
18.00 – Księgarnia Matras, Rynek Główny 23, spotkanie autorskie

O książce:

Małe miasteczko na skraju Puszczy Białowieskiej skrywa wiele mrocznych tajemnic. Ściera się tu lokalna elita, polscy nacjonaliści oraz przedstawiciele białoruskiej mniejszości narodowej. Sasza Załuska przybywa do Hajnówki, aby spotkać się ze swoim dawnym partnerem i głównym podejrzanym w sprawie o kryptonimie „Czerwony Pająk”. Łukasz Polak obecnie przebywa w prywatniej klinice psychiatrycznej. Na miejscu okazuje się jednak, że został zwolniony i nie wiadomo, gdzie jest obecnie. Próbując się z nim skontaktować, Sasza miesza się w sprawę porwania Iwony, byłej kibolki i nacjonalistki, młodej żony Piotra Bondaruka, właściciela lokalnego tartaku. „Pan młody” znany jest jako lokalny Sinobrody, bo zaginęła mu już trzecia kobieta, jest także zamieszany w ciemne interesy. Właścicielowi mercedesa-okularnika nie zdołano jednak nic udowodnić. Policja podejrzewa, że może mieć coś wspólnego z zaginięciem żony. Ciała jednak nie znaleziono, a skoro nie ma ciała, to nie ma i zbrodni. Czy Saszy uda się rozwiązać sprawę okularnika? Jaki związek ze sprawą ma Polak? Jakie sekrety kryją się w puszczy, w miejscu, gdzie różne narody walczą o swoją historię?


Po doskonale przyjętym „Pochłaniaczu” Bonda powraca z jego kontynuacją. W „Okularniku” wiodącą metodą kryminalną będzie antroposkopia – metoda polegająca na rekonstrukcji twarzy za pomocą znalezionych czaszek. Z dbałością o każdy detal autorka przedstawia tajniki pracy profilerki, która próbuje odnaleźć sprawcę domniemanego morderstwa. Podczas śledztwa powracają dawne tajemnice, ożywają tylko pozornie zapomniane krzywdy, odradzają się konflikty, które z bliskich sąsiadów czynią najzacieklejszych wrogów. Bonda funduje czytelnikom dużą dawkę solidnej kryminalnej intrygi pogłębionej o wątki historyczne – rzeź wsi prawosławnych, historię żołnierzy wyklętych i polsko- białoruskich starć na tle narodowym. Podczas pracy nad książką, autorka odkryła, że sprawa, którą postanowiła opisać, dotyczy bezpośrednio jej rodziny. Czyni to z „Okularnika” książkę wyjątkową – przemyślaną pod względem fabularnym, dopracowaną merytorycznie i niezwykle odważną ze względów osobistych.

Jeśli wszystko się powiedzie, 1 czerwca będę na Placu Wolności w Łodzi i później na spotkaniu w Manufakturze. A Wy, będziecie polować na "Okularnika" w którymś z wymienionych miast?

14 komentarzy:

 1. Z niecierpliwością czekam, aż pojawi się w Krakowie :D.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wybrałbym się do Gdańska, ale będę pracowała w podanych godzinach.

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety nie, a szkoda! Bardzo ciekawi mnie "Okularnik" ze względu na antroposkopię.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mój "Okularnik" idzie do mnie pocztą, więc raczej nie będę polować ;). Ale trzeba przyznać że pomysł na akcję promocyjną, rewelacyjny :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Oczywiście w Toruniu nie będzie. Normalka :(

  OdpowiedzUsuń
 6. Zaciekawila mnie ta ksiażka

  OdpowiedzUsuń
 7. Niestety wszystkie miasta są zbyt odległe :(( Ale skoro mam już "Pochłaniacza" to pewnie "Okularnik" niebawem pojawi się na mojej półce ;)) Swoją drogą ciekawa akcja promocyjna :))

  OdpowiedzUsuń
 8. Jak dotąd nie znam żadnej książki tej pani... :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja niestety nie będę, bo dzień Poznania mi nie pasuje. Mam za to zamiar wybrać się na spotkanie autorskie w Toruniu :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Genialny pomysł na promocję!

  OdpowiedzUsuń
 11. Czytałam o tej akcji i uważam że pomysł REWELACJA. Szkoda ze mieszkam w "odrobinkę" mniejszym mieście niż Gdańsk :-)

  OdpowiedzUsuń
 12. Podoba mi się ta akcja, nic dziwnego, że Bonda podbija serca czytalników :) Ja mam już swój egzemplarz od wydawnictwa, z podpisem i pieczątką autorki. Niestety nie mogłam być na spotkaniu autorskim w swoim mieście, bo byłam we Wrocławiu ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger