Nowości w wydawnictwie Zysk i S-kaW wydawnictwie Zysk i S-ka pojawiły się kolejne nowości. Spójrzcie.


Najpiękniejsze historie biblijne
Walter Wangerin


Stron: 852
Okładka: twarda
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Justyna Grzegorczyk, Jan Grzegorczyk
Wydanie: wyd. 1 w tej edycji
Premiera: 20.04.2015
Sugerowana cena det.: 59,90 zł

O. Jan Góra, dominikanin:
Pochłonąłem Wangerina ze wzruszeniem. Postacie biblijne, przyobleczone w ciało, ożywają. To księga Boga i księga człowieka. Uzmysławia nam, że nic się nie zmieniło od tysięcy lat. Jesteśmy tacy sami jak za czasów Abrahama, Mojżesza, Dawida, apostołów. Choć nie pędzimy swoich stad jak dawni nomadzi, dalej brniemy przez pustynię w poszukiwaniu Ziemi Obiecanej. Ta sama w nas miłość, sprzeczności, głód i niepokój serca. Błądzimy i poszukujemy. Uciekamy przed głosem Boga, by na koniec stwierdzić, że i tak wszystko – nawet nasze upadki – prowadzą do Niego. Obraz Wangerina to doskonała brama do Biblii dla młodego człowieka. Niezrozumiałe niekiedy historie sprzed wieków, stają się dla niego wspaniałą powieścią z wartką akcją i przekonującymi portretami psychologicznymi
bohaterów. Dopełniające tę wizję ilustracje są jak witraże. To lektura na całe życie.
******


Piknik z niedźwiedziami
Bill Bryson

Stron: 360
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Seria: Naokoło świata
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Tomasz Bieroń
Wydanie: wyd. 1
Premiera: 20.04.2015
Sugerowana cena det.: 35,90 zł

Szlak Appalachów to jeden z najdłuższych ciągłych szlaków pieszych na świecie. Przebiega wzdłuż wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych od Georgii po Maine, przez krajobrazy, które należą do najpiękniejszych w Ameryce. Ponad trzy tysiące kilometrów odludnej górskiej dziczy pełnej niedźwiedzi, łosi, rysiów, grzechotników, trujących roślin i psychopatycznych morderców. Wydawałoby się, że to niepokojąca perspektywa dla rozsądnych ludzi. Ale nie dla Billa Brysona! W towarzystwie przyjaciela Stephena Katza autor wyrusza na pieszą wyprawę przez gigantyczną leśną gęstwinę, pragnąc zrealizować swoje największe marzenie – przenocować pod gołym niebem i nie dać się zjeść! to książka, która poprawia humor, zaskakuje obserwacjami i ciekawie Piknik z niedźwiedziami podanymi faktami o eksplorowanych zakątkach. Na jej podstawie powstał film. Premiera już niedługo, a w rolach głównych wystąpią Robert Redford, Nick Nolte i Emma Thompson.
******


Wenecja. Biografia
Peter Ackroyd

Stron: 402
Okładka: twarda
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Tomasz Bieroń
Wydanie: wyd. 1
Premiera: 20.04.2015
Sugerowana cena det.: 59,90 zł

Książka Petera Ackroyda to biografia miasta napisana w równie wspaniałym stylu jak jego chwalony i nagradzany Wenecja. Londyn Kontekst historyczny i kulturowy, nieustannie obecny przy opisie miasta od jego powstania do współczesności, został przez autora wpleciony w niemal powieściową narrację, dzięki czemu książkę czyta się nie jak przewodnik, ale jak awanturniczy romans przygodowy. Relacja pisarza obejmuje fakty i fantazje, wyczarowuje przed czytelnikiem ulotną atmosferę otaczającą kanały, mosty, nasłonecznione place, kościoły i rynki, święta i kwiaty. Ackroyd prowadzi nas przez historię miasta od pierwszych uchodźców przybywających we mgle laguny w IV wieku, przez powstanie wielkiego państwa kupieckiego i imperium handlowego, przez wojny przeciwko Napoleonowi, aż po dzisiejsze najazdy turystów. Mamy tu wszystko: kupców na Rialto i Żydów w getcie, dmuchaczy szkła z Murano, maski karnawałowe i smutne kolonie trędowatych, a także artystów, twórców opery i wybitnych malarzy - Belliniego, Tycjana, Tintoretta, Tiepola. Aura cienistych zakątków i ślepych zaułków Wenecji przemieszana jest z fascynującymi opowieściami o więźniach i karze, wojnach i oblężeniach, skandalach i głośnych wydarzeniach, a nade wszystko o pokusach czyhających na każdym kroku w tym jedynym w swoim rodzaju magicznym „mieście z morza”.
„Nie ma lepszego przewodnika po tym najbardziej wyjątkowym z miast - lektura Wenecji Petera Ackroyda jest
sama w sobie niezapomnianą podróżą!”.
„Guardian”
******


Laur
Jewgienij Wodołazkin

Stron: 364
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Ewa Skórska
Wydanie: wyd. 1
Premiera: 20.04.2015
Sugerowana cena det.: 34,90 zł

Powieść nagrodzona najbardziej cenioną rosyjską nagrodą literacką „Wielka Księga”, w zgodnej opinii krytyków i czytelników stanowi wybitne zjawisko we współczesnej literaturze, swoistą podróż w głąb rosyjskiej duszy. Autor, okrzyknięty przez prasę „rosyjskim Umberto Eco”, cieszący się autorytetem filolog, specjalista w zakresie literatury staroruskiej, napisał powieść, której akcja toczy się wprawdzie w XV wieku w Rosji, jednak jest odbierana w sposób jak najbardziej aktualny. Powieść, umiejętnie łącząca pieczołowicie odwzorowane realia epoki z elementami mistycznymi, by nie powiedzieć magicznymi, pokazuje zamknięty w czterech księgach cykl przemiany bohatera, który pokonuje długą drogę od osieroconego chłopca do uzdrowiciela, potem mnicha-pustelnika, a w końcu – świętego uznanego przez kościół. Przemierzając Rosję, stykając się na jurodiwego co dzień z przemocą i okrucieństwem, z powszechnym wśród ludu lękiem przed Apokalipsą, który potęguje szerząca się zaraza i nieustanne wojny, bohater modli się cały czas w intencji ukochanej kobiety, która zginęła z jego winy, a w rezultacie – modli się za wszystkich ludzi.
„Chciałem opowiedzieć o człowieku zdolnym do ofiary – powiedział autor w jednym z wywiadów. – Nie chodzi o jakąś wielką jednorazową ofiarę, dla której wystarczy jedna chwila ekstazy, lecz o ofiarę składaną każdego dnia, o każdej godzinie, o całe życie oddane w ofierze. Kultowi sukcesu, jaki panuje współcześnie, chciałem przeciwstawić coś innego”. Z kolei w wywiadzie dla „Głosu Rosji" dodał: „Bohater wyrósł z dziesiątków tego rodzaju ludzi, którzy żyli na Rusi. Nie istnieje żaden jeden pierwowzór. To bohater z wielu historii o rosyjskich świętych, z legend i kronik. Wszyscy oni połączyli się w postaci mojego Laura i stali się jego literackimi przodkami”.
******Wydawnictwo zaprasza także na spotkanie z Witoldem Michałowskim autorem książki "Ossendowski. Podróż przez życie". Książka ta to najnowsze spojrzenie na bogatą biografię najbardziej znanego, po Henryku Sienkiewiczu, polskiego pisarza na świecie. Jego dzieła do dziś ukazują się w przekładach na język włoski, angielski, mongolski czy rosyjski.


29 kwietnia
godzina 18:00
Księgarnia Marszałkowska róg Hożej Warszawa
ul. Hoża 29/31

Spotkanie poprowadzi Tomasz Zapert - dziennikarz prasowy i internetowy
Skusicie się na coś? A może wybierzecie się na spotkanie autorskie?

22 komentarze:

 1. Czytalam kilka ksiazek Ossendowskiego,szczegolnie te o Bliskim Wschodzie i Afryce skradly moje serce,wiec z wielka checia przeczytalabym ksiazke o nim.

  OdpowiedzUsuń
 2. Skusiłabym się na "Laur". :) Zdecydowanie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam straszną ochotę na "Wenecję", ale chyba sobie po angielsku kupię, bo mała różnica ceny, a wyrzutów sumienia z powodu takiego wydatku na jedną książkę nie będę mieć :). Może nawet zrobię kiedyś o tej książce filmik na youtube, bo mam sporo nagrań z wycieczki po Wenecji, a mnie booktube strasznie, strasznie, strasznie kusi ostatnio :).

  OdpowiedzUsuń
 4. Przeczytałabym "Wenecję". Bardzo chciałabym kiedyś zobaczyć to miasto :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Najbardziej ciekawi mnie "Wenecja".

  OdpowiedzUsuń
 6. chyba nie moje klimaty książkowe:D

  OdpowiedzUsuń
 7. Chyba nic mnie aż tak nie zainteresowało, ale może Laur... ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Dość specyficzne pozycje, tym razem się nie skuszę...

  OdpowiedzUsuń
 9. ,,Piknik z niedźwiedziami" chciałabym przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 10. a mnie kuszą historie bibilijne..chyba sobie kupię :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Na "Wenecję" już czekam. Skłaniam się też do tego, by sięgnąć po "Laur"...

  OdpowiedzUsuń
 12. Biografia Wenecji może być ciekawa:)

  OdpowiedzUsuń
 13. Tym razem się na nic nie skusiłam, ale może w kolejnym miesiącu :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Niestety nie zaciekawiło mnie nic.

  OdpowiedzUsuń
 15. Pierwsza najbardziej mnie zainteresowała, choć te 852 strony może odstraszać.

  OdpowiedzUsuń
 16. Kuszą mnie "Najpiękniejsze historie biblijne" :)

  OdpowiedzUsuń
 17. ,,Piknik z niedźwiedziami" bardzo mnie zainteresował.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger