Nowości Zysk i S-ka







W wydawnictwie Zysk i S-ka pojawiły się nowości. Zobaczcie:


Christina Lauren
Piękny drań

Międzynarodowy bestseller, który porwał serca czytelników w Stanach Zjednoczonych, we Francji i wielu innych krajach!
Wymagający, bezwzględny ... i absolutnie nie do odparcia! Piękny drań… Chloe Mills, uzdolniona i pracowita studentka MBA ma tylko jeden problem: swojego szefa, Ryana Bennetta. Jest wymagający, nie przebiera w słowach i nie liczy się z uczuciami innych – ale nie sposób mu się oprzeć.  Bennett Ryan wrócił z Francji do Chicago, aby podjąć znaczące stanowisko w wielkiej firmie rodzinnej. Nawet nie przyszło mu do głowy, że asystentka współpracująca z nim na odległość przed jego przyjazdem, to wystrzałowa,  niewinnie prowokacyjna i wyjątkowo irytująca istota, którą teraz będzie widywał codziennie. Pomimo plotek nigdy nie romansował w pracy, Chloe jest jednak pokusą, której trudno się oprzeć…  Jednak gdy ich wspólne pragnienie dochodzi do granic wytrzymałości, Bennett i Chloe będą musieli zdecydować, co  są gotowi poświęcić dla siebie nawzajem…
„Piękny drań to książka pełna serca, seksu i zdrowej porcji złośliwości. Czytelników doceniających ciekawą fabułę  czeka zaskakująca i pełna namiętności uczta!”
Myra McEntire, autorka Hourglass
“Przecudowna! Pełna humoru, fajnych dialogów, ciętych ripost i przede wszystkim namiętności i pożądania!  Oczywiście znajdą się też momenty żalu, wątpliwości oraz zaskoczenia - ale bez tego książka nie miałaby tyle uroku. Opisana historia jest oryginalna i świeża, zaskakuje z każdą kolejną stroną. Nic w niej nie jest oczywiste i przewidywalne... Polecam!
Joanna Wudniak, lubimyczytac.pl


Anna Kendall
Nadejście mrocznej mgły
Kroniki Duszorośli tom II

Czasami wybór między życiem a śmiercią nie jest żadnym wyborem… Roger niegdyś poprowadził armię Umarłych.  Uratował swoją ojczyznę i przyjaciół, ale w inwazji dzikich stracił miłość swojego życia oraz swój dar przenikania do krainy Umarłych. A przynajmniej tak mu się wydaje.  Teraz, kiedy na tronie zasiada młoda księżniczka Stephanie, Roger wreszcie zaznaje spokoju. Razem z Maggie i Jee od dwóch lat prowadzą małą, położoną na uboczu gospodę i powodzi się im coraz lepiej. To proste, wypełnione ciężką pracą życie nagle się jednak kończy. Kraj ponownie nawiedzają zastępy barbarzyńców - syn lorda Soleka przybywa na czele armii po swą małoletnią narzeczoną. Ale dzicy przybyli tu nie tylko po księżniczkę, której rękę im obiecano, lecz również po zemstę - szukają młodego czarownika, tego, który poprowadził armię magicznych iluzji przeciwko lordowi Solekowi. Szukają Rogera. Jedynym ratunkiem jest ucieczka… Anna Kendall to pseudonim wielokrotnie nagradzanej amerykańskiej autorki książek science fiction i fantasy Nancy Kress. to druga część trylogii zapoczątkowanej powieścią Nadejście mrocznej mgły Na drugą stronę, świetnie przyjętą przez młodego odbiorcę. Dramatyczne losy bohatera oraz oryginalna wizja życia po śmierci to główne atuty cyklu, stanowiącego mroczne fantasy i powieść o dojrzewaniu w jednym. Nie sposób się od niego oderwać!



Peter Ackroyd
Londyn podziemny

NIEZNANY LONDYN POD STOPAMI 
Peter Ackroyd powraca do Londynu, tym razem w fascynującej podroży po podziemnym świecie, gdzie fikcja łączy się z rzeczywistością, pełnym szczurów, węgorzy, potworów i duchów. Książka odkrywa przed czytelnikiem zupełnie nowy Londyn, pradawnych źródeł, strumieni, rzymskich amfiteatrów i kryjówek gangów. Autor jest zainteresowany nie tylko ukrytymi śladami londyńskiej przeszłości, ale również tym, co te ślady - a także sama idea  podziemia - znaczą dla kultury. W jego ujęciu podziemny świat Londynu to replika miasta. to jednak nie tylko historia ruin i pozostałości minionych wieków, ale również Londyn podziemny miejsca pełnego  tajemnic, żyjącego pod stopami współczesnych mieszkańców. To podróż po sercu stolicy Anglii. W końcu Londyn zbudowany jest na ciemności…  „Nadzwyczaj ciekawa mitologia miejska, od wykopanych przez archeologów rzymskich galer do podziemnych  pomieszczeń brytyjskiego gabinetu wojennego”. 
„Daily News” 

„Ackroyd jak zawsze pisze po ekspercku, z rozmachem i przekonująco. Każde zdanie brzmi jak oświadczenie  wyroczni. Po raz kolejny dzieli się z czytelnikami swoją wizją mistycznego miasta, którego większość z nas nie dostrzega”. 
"Time Out”



Krzysztof Kąkolewski
Diament odnaleziony w popiele
Wznowienie - UZUPEŁNIONE!

Prawdziwa historia Stanisława Kosickiego (ps. „Bohun”) W książce Krzysztof Kąkolewski ujawnia perfidną, jadowitą propagandę Diament odnaleziony w popiele antypolską oraz losy pokoleń, które padły jej ofiarą. Bezlitośnie obnaża kulisy powstania Popiołu i diamentu, książki Jerzego Andrzejewskiego, który został poddany manipulacji UB, a także filmu Andrzeja Wajdy będącego ekranizacją powieści. „Nagromadzenie, spiętrzenie bohaterstwa, nieszczęść i szlachetności po stronie komunistów, podłości, tchórzostwa i zbrodni po stronie niekomunistów dochodzi w książce Andrzejewskiego do swoistej kumulacji”. Główny bohater powieści, Maciek Chełmicki, grany w filmie przez Zbigniewa Cybulskiego, to w rzeczywistości Stanisław Kosicki, harcerz Szarych Szeregów i żołnierz Kedywu AK. Aresztowany przez komunistyczne władze, został osądzony i skazany na karę śmierci za zabicie w przypadkowej potyczce funkcjonariusza „bezpieki”, Jana Foremniaka, wojewody kieleckiego. W tym czasie na Kielecczyźnie działał mjr Antoni Heda „Szary”, który wraz ze swoim oddziałem przeprowadził atak na więzienie w Kielcach i uwolnił kilkuset partyzantów, wśród nich 
Kosickiego. Kiedy „Bohun” opuścił celę, nasilające się represje miały go zabić. Dalsze losy Kosickiego to „agonia na śmietniku. Śmietnik to PRL, agonia rozłożona na 50 lat”.



Mateusz Gralewski
Kaukaz. Wspomnienia z dwunastoletniej niewoli
„Mateusz Gralewski to postać arcyciekawa, choć niemal nieznana dzisiejszemu pokoleniu Polaków. Wielka szkoda, ponieważ to najwyższej klasy prekursor polskich reportaży. Znakomity poprzednik Wojciecha Jagielskiego czy Wojciecha Góreckiego.

Autor zapłacił wysoką cenę za walkę o niepodległość Ojczyzny. Swą działalność konspiracyjną okupił zesłaniem w głąb Kaukazu. Opisywane przez Gralewskiego społeczności kaukaskie toczyły w tym czasie nierówną walkę z Imperium Rosyjskim o zachowanie niezależności. Dzięki tej książce można zgłębić i lepiej zrozumieć wagę ówczesnych wydarzeń oraz ich dramatyczny kontekst. Z kolei urzekające opisy Dagestanu, Czeczenii, Osetii czy Gruzji obudziły do życia dawny, niedostępny majestat i czar regionu oraz jego egzotycznej ludności.

Na pierwszy rzut oka książka wydaje się lekturą dla specjalistów. Według mnie to wyśmienita pozycja dla czytelników ciekawych świata, odrębności kulturowych, szukających w literaturze prawdziwych, a nie zmyślonych sensacji i przygód. Osób lubiących ten rodzaj pobudzającej intelektualnie literatury”. 
prof. Wojciech Materski, historyk, politolog



Weronika Kurosz
Skarby leśnych braci

Bazyli i Marcepan, jak każde rodzeństwo, uwielbiają sobie dokuczać. Jednak kiedy zajdzie taka potrzeba, jeden za drugim pójdzie w ogień. A ponieważ mieszkają na skraju tajemniczej puszczy, gdzie dzieją się rzeczy niezwykłe,  pomocna dłoń zawsze się przyda.
Leśni bracia, żywiołowi i rezolutni, dostarczą Wam wielu emocji i niemało powodów do śmiechu. Dzięki nim dowiecie się między innymi, kto z rodzeństwa ma gorzej - starszy czy młodszy? Kim są obrzydliwe ryjczaki? Czy prawdziwy skarb Osetnika leży na dnie podziemnego jeziora? I co jest najważniejsze w życiu. „Te historie pobudzą Wasz apetyt na przygody. Drodzy Czytelnicy, nie wahajcie się zatem i ruszajcie w podróż z leśnymi braćmi!”
Do lektury zaprasza Małgorzata Janina Berwid — Ciotka Książkula — autorka programów TV dla dzieci „Moliki Książkowe”, „mama chrzestna” Kulfona i Moniki oraz Budzika, wyróżniona przez dzieci Orderem Uśmiechu.



Artur Oppman.Or-Ot
Abecadło wolnych dzieci

W 1926 roku Artur Franciszek Oppman (ps. Or-Ot), polski poeta okresu Młodej Polski, znany ze słynnych bajek i legend warszawskich, o Kocie w butach, Bazyliszku, Złotej Kaczce, napisał wierszowaną historię Polski. przybliży dzieciom dzieje naszego kraju, a dorosłym przypomni fakty Abecadło wolnych dzieci z przeszłości. Dowiemy się o naszych narodowych bohaterach, m.in. o królu Władysławie Łokietku, o wspaniałych ułanach walczących pod Grochowem, o tym, jak Tadeusz Kościuszko zwyciężył Moskali pod Racławicami, a Jan Henryk Dąbrowski utworzył walczące o niepodległość Legiony Polskie we Włoszech. O tym, że melodia hejnału mariackiego towarzyszyła Polakom w ważnych historycznych wydarzeniach „wszystkim, co bronić szli Ojczyzny"…


Jacek Tittenbrun
Kolonizacja nauki i świata przez kapitał

Idea napisania niniejszej książki narodziła się w wyniku obserwacji dwóch paralelnych, jak się wydaje, procesów - stąd w podtytule znalazło się określenie „teoria światów równoległych”. Z jednej strony jako czynny socjolog i naukowiec społeczny obserwuję narastającą od dłuższego czasu bardzo szkodliwą, moim zdaniem, modę na wprowadzanie do języka naukowego opisu i wyjaśniania życia społecznego terminów i pojęć naznaczonych swym niedającym się zatrzeć rodowodem ekonomicznym - mowa tu o niezliczonych „kapitałach”: ludzkim, społecznym, kulturowym itd. Z punktu widzenia socjologii wiedzy i nauki rodzi to palące pytanie: skąd ta inwazja ekonomicznych czy ekonomizujących pojęć na teren dotąd broniący się przed podbojami ekonomistów? Otóż wydaje się, że tendencja ta ma nie tylko wewnątrz naukowe źródła, co czyniłoby ją interesującą jedynie dla specjalistów. Świadczą o tym analogiczne procesy zachodzące w świecie rzeczywistym, gdzie obserwujemy dokonującą się z reguły pod neoliberalnymi sztandarami ekspansję tym razem realnego kapitału, obejmującą czy też wchłaniającą coraz to nowe sfery życia społecznego i indywidualnego. Procesy te można sprowadzić do dwóch zasadniczych form: komodyfikacji, czyli utowarowienia, oraz prywatyzacji. Przeprowadzona w książce analiza swym zakresem odpowiada zasięgowi owych dwóch trendów. Ukazuje najróżniejsze przejawy tak pojętej kolonizacji świata życia, by skorzystać z wyrażenia niemieckiego myśliciela Jürgena Habermasa. W końcowym rozdziale podejmuje się próbę objaśnienia na gruncie socjologii wiedzy tych zaskakująco bliskich sobie, choć zachodzących w odrębnych światach potężnych procesów, których działanie już zdążyło zmienić nie do poznania oblicze zarówno nauk społecznych, jak i życia zbiorowego i prywatnego ludzi żyjących w naszej epoce. Jest oczywiste, że autorowi przyświecała chęć wzniecenia alarmu lub przynajmniej zwrócenia uwagi na realność obu tych procesów, które rządzą tak różnymi, a jednak podobnymi światami: idei oraz faktycznego życia zbiorowości 
i jednostek.


Skusicie się na jakąś książkę?

27 komentarzy:

  1. Mam chęć na pięknego drania! :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Druga pozycja może byc interesująca :) Ale najpierw musze pierwszą część przeczytać :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Z wymienionych książek zainteresował mnie "Piękny drań: :)

    OdpowiedzUsuń
  4. Kaukaz. Wspomnienia z dwunastoletniej niewoli bardzo chętnie przeczytam, lubię taką tematykę.

    OdpowiedzUsuń
  5. Skarby leśnych braci i ta o Kaukazie mnie zainteresowały, ale na razie na pewno nie kupię.

    OdpowiedzUsuń
  6. Nic mnie niestety nie zaciekawiło.

    OdpowiedzUsuń
  7. Pierwszy tytuł jedynie mnie zainteresował.

    OdpowiedzUsuń
  8. Wybrałabym chyba "Diament...".

    OdpowiedzUsuń
  9. Również myślę, że Piękny drań na mnie by podziałał ;)

    OdpowiedzUsuń
  10. Dużo dobrego czytałam o "Pięknym draniu" :)

    OdpowiedzUsuń
  11. Widzę kilka ciekawych tytułów ;)

    OdpowiedzUsuń
  12. "Piękny drań" zapowiada się ciekawie :)

    OdpowiedzUsuń
  13. Jedynie Pięknym draniem jestem zainteresowana :)

    OdpowiedzUsuń
  14. Piękny Drań może i by mnie skusił ;)

    OdpowiedzUsuń
  15. Piękny drań już za mną i serdecznie polecam, relaks gwarantowany ;)

    OdpowiedzUsuń
  16. Nie skuszę się, bo nie kupuję książek :))

    OdpowiedzUsuń
  17. "Londyn podziemny" najbardziej przypadł mi do gustu, choć pewnie zaczekam aż kiedyś tam pojawi się w bibliotece :)

    OdpowiedzUsuń
  18. Ja się nie skuszę na nic. ;)

    OdpowiedzUsuń
  19. Może na "Londyn podziemny" :)

    OdpowiedzUsuń
  20. Z pewnością skuszę się na "Pięknego drania". :)

    OdpowiedzUsuń
  21. czytam od dawna
    Jak zwykle super!!!
    Zapraszam do siebie:
    http://monde-livres.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger