English Matters nr 50 - styczeń/luty 2015

Języka angielskiego nie uczę się już regularnie od dawna, jednak dzięki magazynom English Matters, mam cały czas styczność z angielskim słownictwem.

50 numer magazynu English Matters zamiast tradycyjnego rozdziału "This and That" rozpoczyna listem pt. "From the Editor". Redakcja przygotowała także swoiste zestawienie tematów, jakie były poruszane na łamach wszystkich numerów.

Bieżący numer to jedenaście artykułów zawierających się w sześciu działach. Zapraszam do krótkiego przeglądu.


People and Lifestyle

Nie bez przyczyny na okładce magazynu można zobaczyć członków brytyjskiej rodziny królewskiej. Pierwszy z trzech artykułów w tym dziale ukazuje bowiem Williama, Kate i ich syna. Przyznam, że nie za bardzo rozumiem polskie, tak wielkie zainteresowanie tymi ludźmi, jednak porównanie ich sytuacji do znanej wszystkim księżnej Diany, było ciekawą warstwą tego tekstu


Kolejny artykuł przedstawia wywiad z Adele Ruppe, która naświetla czytelnikom amerykańską politykę dyplomatyczną. Trzeci tekst, najbardziej ciekawy i dużo wnoszący to ukazanie sposobów na skuteczną naukę. Poznacie ciekawe wskazówki i porady, a także urządzenia, które pomagają przyswoić wiedzę.

Culture

Przed nami premiera filmu "Pięćdziesiąt twarzy Greya", nie dziwię się więc, że redakcja poruszyła temat popularności tej książki. To przecież wielki, światowy sukces pomimo szerokiej rzeszy krytyków. Wybieram się oczywiście na film, jak chyba większość osób, które przeczytały książkę :)


W środku magazynu znajdziecie także przydatny dodatek pt. "Phrasal verbs", który można wyjąć z numeru i powiesić sobie na ścianie.

W artykule "University with a Soul" dowiecie się wielu ciekawych rzeczy o najstarszych uniwersytetach w Szkocji, Walii czy Irlandii. Dział ten kończy analiza piosenki "American Pie" Dona McLeana.

Language 

Jeśli nie znacie pochodzenia angielskich powiedzonek i idiomów to musicie koniecznie zajrzeć do tekstu "What's in a Name?". Z pewnością pozwoli on uniknąć pewnych nieścisłości, jeśli będziecie rozmawiać z prawdziwymi Anglikami.

Travel

Coffee shopy i dzielnica czerwonych latarni - tym razem magazyn zabiera nas w ekscytującą podróż po Amsterdamie. Pod wpływem tego artykułu nabrałam ochoty na prawdziwą podróż do tego miejsca.


Conversation Matters

Jeden z moich ulubionych działów. Tym razem macie możliwość podejrzeć trzy konwersacje, które na pewno przydadzą się, gdy będziecie poszukiwać hotelu w Waszej zimowej podróży, czy chociażby poczujecie potrzebę wypożyczenia nart. Przydatne słownictwo i zwroty to wielka zaleta tych dialogów.


Leisure

"Annual Celebrations" to jak sama nazwa wskazuje tekst poświęcony różnego rodzaju rocznicom.Okrągłe wydanie magazynu "English Matters" to mnóstwo różniących się tematycznie artykułów, które na pewno zainteresują szerokie grono czytelników. W tym numerze znalazłam nieco mniej ciekawych dla mnie tekstów, jednak cały magazyn przeczytałam z wielką przyjemnością. Zachęcam do zajrzenia!


Za możliwość przeczytania magazynu dziękuję Wydawnictwu Colorful Media

17 komentarzy:

 1. Z językami u mnie na bakier.
  A wiersz u siebie, sama naskrobałam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten numer podobał mi się o wiele bardziej, niż poprzedni :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Cenię ten magazyn właśnie przez różnorodność artykułów. Każdy zawsze znajdzie coś dla siebie ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Moją opinię już znasz, więc nie będe się powtarzał :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Z angielskiego niewiele rozumiem, ale zainteresowały mnie sposoby na skuteczną naukę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Czytałam :) początkowe artykuły były super

  OdpowiedzUsuń
 7. U mnie już niebawem post o tym (trochę późno, ale dopiero co przeczytałam). :)

  OdpowiedzUsuń
 8. JA nie czytam magazynów :)

  Kochana mam prośbę... Poklikałabyś w linki w tym poście : http://rzetelne-recenzje.blogspot.com/2015/02/sheinside-co-mnie-urzeko.html
  Bardzo proszę i z góry ślicznie dziękuję :*

  OdpowiedzUsuń
 9. takie pomoce naukowe to rewelacyjna sprawa!

  OdpowiedzUsuń
 10. Zanim nie wyjechałam do Anglii to czytałam "English Matters" :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie czytam magazynów - ale lubię obcojęzyczne książki :]

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo lubię, często artykuły podrzucam uczniom. :-)

  OdpowiedzUsuń
 13. Chyba w końcu zapoznam się z English matters, bo bardzo dużo osób sobie ten magazyn chwali, a ja jeszcze nie miałam okazji go czytać. :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Wszystko, co pozwala na naukę języka jest warte uwagi. Myślę, że magazyn jest ciekawym urozmaiceniem tradycyjnej nauki.

  OdpowiedzUsuń
 15. Te ciasteczka najbardziej przekonują mnie do angielskiego. Najlepiej z herbatką :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Cokolwiek to jest na tym talerzu, wygląda znakomicie!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger