Poznajcie książkę "Witelo Mag"


Na rynku wydawniczym, nakładem Wydawnictwa Oskar, pojawił się ciekawy tytuł, którym Chciałabym Was zainteresować. Poznajcie książkę "Witelo Mag" wydaną 27 listopada 2014 r.Średniowiecze. XIII wiek. Polska, pogrążona w rozbiciu dzielnicowym, szuka swojego miejsca na mapie Europy. Potrzebni są wizjonerzy, ludzie, którzy swym umysłem wyprzedzą epokę i pozwolą odbudować kraj. To moment, kiedy na arenę dziejów wkracza Witelo – pierwszy polski uczony, który zdobył międzynarodową sławę. Fizyk, matematyk, optyk, filozof – człowiek renesansu w epoce średniowiecza. Znajomy najtęższych głów ówczesnej Europy, z Tomaszem z Akwinu na czele. Absolwent Sorbony i wychowawca niedoszłego króla Polski – Henryka Probusa. Z jego prac korzystał sam Kopernik, a główne dzieło - dziesięciotomowa Optyka - sprawiła, że do dziś jeden z kraterów na Księżycu nosi jego imię. Zapomniany przez historię, pamiętany przez naukę – teraz czas wrócić do tej postaci. 

Witelo Mag (Wydawnictwo Oskar) – to historia jego życia, od udziału w bitwie pod Legnicą po służbę na wrocławskim dworze. Z jednej strony, studia w Paryżu i Bolonii, obcowanie z najświetniejszymi umysłami Starego Kontynentu. Z drugiej, walka z zacofaniem, przeciwstawienie się świeckiej i duchownej władzy, w tym inkwizycji. W tle burzliwe dzieje Polski, spustoszonej najazdem tatarskim i podzielonej między Piastów. 

Link do książki - KLIK
Andrzej Nowakowski – urodzony w Gostkowie na Kaszubach, ale za swoje miejsce na ziemi uznaje Gdańsk. Absolwent Wydziału Humanistycznego na Uniwersytecie Gdańskim, od wielu lat nauczyciel języka polskiego. Debiutował opowiadaniami publikowanymi na łamach tygodnika „Litery”. Fragmenty jego powieści ukazywały się w miesięczniku „Punkt” i kwartalniku „Migotania”. Autor wielu książek dla dzieci i opowiadań fantastyczno-naukowych. Witelo Mag to jego druga książka fabularna o średniowiecznej Europie, po Krwi Królów – powieści o życiu Henryka Probusa.

Jeśli jeszcze Was nie przekonałam, zajrzyjcie za kilka godzin na moją stronę. Czekać bowiem będzie na Was wywiad z autorem, przeprowadzony przez Tomasza Czaplę.

15 komentarzy:

 1. Brzmi całkiem ciekawie, lubię takie książki ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Hm.. Na razie spasuję, bo nie wiem, czy jednak przeczytam. Obecnie mam mieszane uczucia.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czuje się przekonana, ale wywiad z przyjemnością przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Hmm... Mogłoby być ciekawe. Zależy od wykonania pewnie. Okładka odświeżająco minimalistyczna :).

  OdpowiedzUsuń
 5. Na razie mnie nie przekonuje, ale przeczytam wywiad - może to się zmieni.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zapowiada się interesująco :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Pierwsze dwa zdania przypomniały mi "Koronę śniegu i krwi", którą niedawno przeczytałam i byłam zachwycona. Jednak ta książka będzie chyba pod innym kątem patrzeć na nasze dzieje :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Chyba taka wersja historii niezbyt mnie interesuje.

  OdpowiedzUsuń
 9. Zapisałam sobie tytuł tej książki. Warto czytać o średniowiecznej Polsce, nawet fikcję.

  OdpowiedzUsuń
 10. Nigdy nie interesowałam się tego typu literaturą, ale kto wie. Może zacznę;) Jestem ciekawa wywiadu.

  OdpowiedzUsuń
 11. Mnie przekonuje, pewnie dlatego, że odkąd nie muszę się uczyć historii od kilku lat, to okazuje się ona bardzo interesująca. :) Pod warunkiem, że jest podana w czymś innym, niż szkolnym podręczniku... ^^

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger