Nowości Zysk i S-ka
W wydawnictwie Zysk i S-ka pojawiły się ciekawa nowości wydawnicze. Zobaczcie :)


Opowieści wigilijne
Charles Dickens

Premiera: 24.11.2014

Ekskluzywne wydanie nowego tłumaczenia dwóch przypowieści świątecznych Dickensa, w tym najsłynniejszej opowieści wigilijnej wszech czasów - Kolędy prozą, czyli bożonarodzeniowej opowieści o duchach, z oryginalnymi ilustracjami m.in. Johna Leecha z pierwszych wydań z 1843 i 1848 roku.
Kolęda prozą w formie moralitetu pokazuje głęboką przemianę skąpca Ebenezera Scrooge'a, zachodzącą w czasie nocy wigilijnej. Scrooge jest samotnikiem, mizantropem nielubiącym ludzi, niedbającym o pracowników swojego kantoru, zainteresowanym jedynie pomnażaniem swojego majątku. W noc wigilijną ukazuje mu się najpierw duch Jakuba Marleya – zmarłego partnera w interesach, który w zaświatach cierpi niewymowne męki za grzechy skąpstwa i obojętności na krzywdę bliźnich, które popełnił za życia. Wizyta ducha ma być przestrogą i uchronić Scrooge’a przed podobnym losem. Początkowo nieufny i niedowierzający Ebenezer, zmienia zdanie pod wpływem wizyt kolejnych duchów, które pokazują bohaterowi coraz bardziej przerażające sceny z jego życia przeszłego, teraźniejszego i przyszłego...
Z kolei w Nawiedzonym śledzimy dzieje doświadczonego przez los profesora Redlawa. Wychował się w rodzinie bez miłości, doświadczył zdrady najbliższego przyjaciela, utracił siostrę - jedyną osobę, która była mu naprawdę bliska– i mimo osiągnięcia wysokiej pozycji społecznej jest nieszczęśliwy. Marzy tylko o jednym – chce zapomnieć o wszystkich krzywdach, jakich doznał w życiu, łudząc się, że razem z pamięcią zniknie dręczący go ból. Gdy w noc Bożego Narodzenia uczony zostaje sam, odwiedza go widmo, które proponuje mu osobliwy pakt: Redlaw zapomni o wszystkim, cokolwiek złego go dotąd spotkało, ale w zamian stanie się roznosicielem tego daru - każdy, z kim się zetknie, zostanie dotknięty tą samą wybiórczą amnezją. Niebawem profesor uświadamia sobie, że popełnił straszliwy błąd...

"Opowieści wigilijne" dostępne są także między innymi w katolickiej księgarni internetowej Święty WojciechToromorze
China Mieville

Premiera: 24.11.2014

„Śledząc tę fascynującą opowieść, czytelnik co chwila przypomina sobie nazwiska innych znanych twórców, nie tylko Hermana Melville'a, ale także Franka Herberta, autora ... Miéville ma szczególny Diuny dar nawiązywania do innych książek, jednocześnie przesycając opowieść swoim własnym, niepowtarzalnym stylem".
„Los Angeles Times”
Z pokładu kretownika Medes, Sham Yes ap Soorap obserwuje swoje pierwsze łowy na kretoryje. Olbrzymie krety wynurzające się z ziemi, harpunnicy mierzący do swych ofiar, wielka bitwa zakończona śmiercią jednej i chwałą drugiej strony. A jednak... nieważne, jak bardzo spektakularny jest to widok, Sham nie może się pozbyć wrażenia, że życie nie kończy się tylko na bezkresnych połaciach toromorza, nawet jeśli kapitan Medesa wciąż myśli tylko o wielkim, żółtawym krecie, który wiele lat temu pozbawił ją ręki. Gdy trafiają na wrak rozbitego pociągu, Sham odnajduje w jego szczątkach niezwykłe znalezisko – serię zdjęć przedstawiających coś niemożliwego. Już wkrótce sam staje się celem poszukiwań – ścigają go piraci, kolejarze, potwory i poszukiwacze odzysku i wygląda na to, że ta przygoda na zawsze zmieni nie tylko życie Shama. Może odmienić całe toromorze...

„Miéville ani na chwilę nie daje czytelnikowi odetchnąć: emocjonujące dramaty, szalejące potwory pokroju Godzilli i wartka przygoda, jaką można poczuć tylko wówczas, pędzi się po torach pełną parą”.
„USA Today”

„Fikcyjne społeczności Miéville’a są wprawdzie wytworem fantazji... ale wydają się prawdziwe, jakby były z krwi i kości . . . Cudownie zaraźliwa wizja”.
„Daily Telegraph”Czas egzorcystów
Konrad T. Lewandowski

Premiera: 24.11.2014

Powołanie jest niczym rozkaz

Komisarz Krzysztof Louvain jest człowiekiem pękniętym wewnętrznie – były oficer SB, tropiciel solidarnościowej opozycji, przeżył nagłe i niespodziewane nawrócenie, z którym pomimo upływu lat nie może sobie poradzić. Ukrywa przemianę duchową pod jawnym cynizmem, a ostentacyjne praktyki religijne i znajomości w kręgach kościelnych pomagają mu skutecznie unikać policyjnej emerytury. Nikt nie wie, w co naprawdę wierzy, nawet on sam stara się nad tym nie zastanawiać. I oto nagle zaczynają ginąć pomocnicy znanego warszawskiego egzorcysty, a władze kościelne chcą za wszelką cenę uniknąć skandalu. Komisarz Louvain znajduje się w sytuacji, która wytrąca go z duchowej i profesjonalnej rutyny, prowadząc do dramatycznego kryzysu sumienia.


Wybór pism Tom 1
Roman Dmowski

Premiera: 24.11.2014

Roman Dmowski należy bezsprzecznie do kręgu najwybitniejszych polityków polskich XX wieku. Kształtował losy Polski wraz z takimi osobistościami, jak: Wincenty Witos, Ignacy Paderewski czy Władysław Sikorski, ale też jak jego przeciwnik polityczny — Józef Piłsudski. Był przede wszystkim twórcą obozu narodowo-demokratycznego, kreatorem myśli politycznej, społecznej i idei narodu, czemu wyraz dał w ponadczasowych zebranych w tej książce pismach: Myśli nowoczesnego Polaka, Polityka polska i odbudowanie państwa oraz Kościół, naród i państwo.

„Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie – do tej sławnej formuły Romana Dmowskiego dodałbym, że jednym z obowiązków Polaka, jeśli nie każdego w ogóle, to co najmniej takiego, który chce się mienić wykształconym, jest poznać dorobek myśliciela, któremu Polska zawdzięcza odzyskanie niepodległości. Ta edycja trzech podstawowych dla zrozumienia jego myśli i działalności dzieł jest do tego znakomitą okazją”.
Rafał Ziemkiewicz

„Myśl polityczna Romana Dmowskiego była często krytykowana – z reguły stronniczo. Albowiem wbrew obiegowej opinii pisarstwo Dmowskiego nie ma wcale charakteru wąsko nacjonalistycznego czy szowinistycznego. Wręcz przeciwnie, mało który polski polityk i ideolog był tak krytyczny wobec wad swojego narodu. Myśli nowoczesnego Polaka, w których Dmowski opisał stan polskiego umysłu, czyta się jak dzieło na wskroś współczesne. Podobnie rzecz się ma z takimi dziełami, jak Polityka polska i odbudowanie państwa czyKościół, naród i państwo. To aktualne po dziś dzień swego rodzaju podręczniki realistycznego myślenia o miejscu Polski w Europie. Dmowski chciał, żeby jego książki przyczyniły się do przemiany narodu polskiego, jego mentalności tkwiącej w ideologicznych mieliznach XIX wieku. Nie do końca mu się to udało i choćby dlatego warto jeszcze raz, w nowej rzeczywistości, zapoznać się z nimi ponownie. Okaże się, że jego przestrogi i wskazówki nie straciły wiele na aktualności, zachowując zaskakującą świeżość. Tym właśnie mierzy się wartość wielkiej myśli politycznej”.
Jan EngelgardMartynika i Biała Wyspa
Marek Kochan

Premiera: 24.11.2014

- Jeśli chcesz wylecieć na zewnątrz, naciśnij żółty guzik.
Martynika nacisnęła guzik i nagle poczuła na twarzy lekki powiew świeżego, trochę zimnego powietrza.
- Lewy silnik – gotowy. Prawy silnik – gotowy. Start.
Samolot uniósł się do góry i przez słoneczny korytarz wydostał się na zewnątrz. (...)
Daleko przed nią, na kursie samolotu, pojawiło się coś, co przypominało ogromny, biały tort urodzinowy. Tort przybliżał się, rósł, aż nagle zamienił się w ogromną białą wyspę, spowitą w gęste mgły.
- Zapiąć pasy, przygotować się do lądowania – powiedział tuż obok jej ucha szorstki głos, ten sam, co poprzednio.
Martynika dostaje dużo zabawek, ale naprawdę marzy tylko o tym, aby mieć psa. Dziewczynka wyrusza w tajemniczą podróż do miejsca, gdzie krowy mają kolorowe sny, ludziom zaś żyje się podobno lepiej, niż gdziekolwiek indziej. Ten świat może się wydać zaskakująco znajomy niektórym rodzicom, a na pewno babciom i dziadkom.
Czy Martynika będzie chciała zostać tam na zawsze?
To książka o prawdziwych emocjach i skrywanych pragnieniach. Trzyma w napięciu. Kończy się szczęśliwie.


W wydawnictwie pojawiły się także dodruki książek:


Czy jakiś tytuł Was zainteresował? Mnie kuszą "Opowieści wigilijne". Takie ekskluzywne wydanie widziałabym u siebie na półce.

23 komentarze:

 1. W tym roku nie planuję już większych zakupów, chciałbym doczytać to, co zakupiłem. Ale liczę na jakieś promocje w styczniu ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ładne i kuszące wydanie "Opowieści wigilijnych".

  OdpowiedzUsuń
 3. Życie po życiu to bym poczytała sobie... :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakoś mnie niestety nic nie zainteresowało.

  OdpowiedzUsuń
 5. jakos nic mnie nie zainteresowało

  OdpowiedzUsuń
 6. "Czas egzorcystów" mnie zaciekawił.

  OdpowiedzUsuń
 7. również zainteresowały mnie "Opowieści wigilijne" ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Widzę aż 3 moje ulubione książki i wiele mi dotąd nieznanych! Z pewnością którąś zamówię sobie na święta :-) Pozdrawiam :-*

  OdpowiedzUsuń
 9. Razem ze śniegiem przybył dziś Dickens

  OdpowiedzUsuń
 10. Uważam, że plany wydawnicze na styczeń są wyjątkowo słabe. Nic jakoś jeszcze mnie nie zainteresowało. Planuję kupić zaległe premiery grudniowe i listopadowe, ale dopiero po świętach :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Opowieści wigilijne mnie zainteresowały :)

  OdpowiedzUsuń
 12. O, z pewnością to wydanie Dickensa będzie rarytasem:)

  OdpowiedzUsuń
 13. "Opowieści wigilijne" też z chęcią bym przeczytała :) "Życie po życiu" już znam :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Tym razem nic nie przykuło mojej uwagi na tyle, żebym chciała kupić, może następnym razem :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Jakoś żadne z tych książek nie są dla mnie interesujące. Aktualnie czeka na mnie LALKA B. Prusa :)

  Co do twoje komentarza faktycznie tego kwiatu jest pół świata, jednak na razie nie umiem tak na to patrzeć :(

  OdpowiedzUsuń
 16. Te opowieści wigilijne, muszę znaleźć pod choinką! A potem zanurzyć się w niej.

  OdpowiedzUsuń
 17. Opowieści wigilijne i mnie zainteresowały.

  OdpowiedzUsuń
 18. Z tych nowości, najbardziej zainteresowała mnie książka "Toromorze" China Mieville. To może być klimatyczna książka:)

  OdpowiedzUsuń
 19. Chciałabym mieć szczególnie ,,Opowieści wigilijne" :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Piękne są te opowieści wigilijne <3

  OdpowiedzUsuń
 21. Ciągnie mnie do "Opowieści Wigilijnej" i przeczytałabym również co nieco o Dmowskim, gdyż jestem na tym etapie nauki historii :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Też mnie kusiły "Opowieści wigilijne", tym bardziej, że co roku na święta "Opowieść Wigilijną" czytam i akurat teraz mi się zgubiła. Przyznam, że zamówiłam jednak taką taniutką wersję, bez tych cudnych dodatków. // "Śniadanie z kangurem" mam, ale jeszcze nie czytałam. // "Zaklinacza koni" czytałam niezmiernie dawno, ale wtedy mi się podobał.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger