Książka, która ma moc!

5 grudnia ruszyła na dobre ogólnopolska akcja charytatywna Zwierzaki pocieszaki mająca na celu pomoc podopiecznym Fundacji „Kawałek Nieba”, czyli dzieciom chorym, dotkniętych chorobą i w trudnej sytuacji życiowej z całego kraju, poprzez sprzedaż stworzonej specjalnie dla fundacji książeczki. Zwierzaki pocieszaki to zbiór dziesięciu bajek napisanych przez mamy blogerki z całego kraju.


Zwierzaki pocieszaki to książka cegiełka, którą można kupić przez internet (szczegóły niżej). Całkowity dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na rzecz fundacji z Rumi. Pomysł na zorganizowanie i przeprowadzenie od A do Z non profit projektu zrodził się tuż po spotkaniu blogerek parentingowych [rodzinnych – przyp. red.] w Kościelisku. Książka powstała dzięki charytatywnej pracy wszystkich osób zaangażowanych w projekt oraz dzięki wsparciu finansowemu głównego sponsora (Pensjonatu Reymontówka, w którym odbyło się wspomniane spotkanie), który w całości pokrył koszty druku pierwszego nakładu w wysokości 1000 egzemplarzy.
Od samego początku celem akcji było niesienie pomocy chorym i potrzebującym dzieciom. To właśnie z myślą o nich powstała nazwa Zwierzaki pocieszaki, bo sama akcja ma zapewnić uśmiech i radość dzieciom, które na co dzień walczą z chorobą, biedą lub głodem. Niełatwo było wybrać spośród wszystkich fundacji w Polsce, które w jednakowym stopniu starają się nieść pomoc. Wybór był ciężki, ale ostatecznie podjęto decyzję, że pieniądze powędrują do Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba” z Rumi, która wspiera dzieci z całego kraju i niesie pomoc w leczeniu i ratowaniu życia oraz zdrowia dzieci chorych i niepełnosprawnych oraz pomaga dzieciom cierpiącym z powodu niedożywienia, biedy, trudnej sytuacji życiowej.
Sama akcja ma przede wszystkim na celu zebranie pieniędzy na rzecz podopiecznych fundacji, ale również ma pokazać, jaką siłę ma blogosfera oraz znajomości zawarte głównie wirtualnie i udowodnić, że łącząc się we wspólnym działaniu, można zrobić coś naprawdę wielkiego i pożytecznego. Okres świąteczny jest idealnym czasem, by sprawić odrobinę przyjemności drugiej osobie… a ten projekt uszczęśliwi wielu potrzebujących.

Zwierzaki pocieszaki powstały więc jako zbiór dziesięciu rymowanych bajek opowiadających o zwierzątkach taki jak, np. ślimaczek Nieboraczek, lisek Hipisek, fretka Alfredka. Każdy wierszyk w zabawny i przystępny sposób przekazuje prawdy, z którymi niejednokrotnie zetknie się wchodzący dopiero w Zycie młody czytelnik. Ich autorkami jest dziesięć kobiet, blogerek, a przede wszystkim mam, połączonych pasją i chęcią niesienia pomocy potrzebującym. Każda z nich wybrała zwierzaka, nadała mu przydomek i stworzyła rymowaną historyjkę.

Praca nad książką była nie tylko sporym wyczynem logistycznym i organizacyjnym – ze względu na to, że praca odbywała się zdalnie i brały w niej udział osoby z różnych zakątków Polski, ale także przyniosła mnóstwo przyjemności osobom zaangażowanym w realizację pomysłu. Warto wspomnieć, że cały proces wydawniczy – od pomysłu do przesłania książki do druku – zajął jednie… niecałe dwa tygodnie! Ten sukces można zawdzięczać zapałowi, chęci pracy na rzecz innych i pomysłowości uczestników projektu. Wszystkie bajki wzbogacone zostały o kolorowe ilustracje autorstwa Anny Laurman. Tak wiersze, jak i ilustracje tworzą jedną, zgrabną całość, przy której żadne dziecko na pewno nie będzie się nudziło. W prosty i zabawny sposób autorki bajek przekazują prawdy, które powinien znać każdy mały, dopiero uczący się życia odbiorca.

W pracy nad książką niezwykle pomogła agencja wydawnicza PressToRead, która za darmo przygotowała okładkę książki na podstawie ilustracji Anny Laurman i Joanny Kani. Zwierzaki pocieszaki to nie tylko książka, to również prowadzenie strony fanowskiej na facebooku i stworzenie oraz prowadzenie strony internetowej, za co odpowiedzialna jest Magdalena Makowiec.
Praca w zawrotnym tempie, z osobami z olbrzymim zapałem przyniosła pierwszy sukces w postaci wydrukowanych książeczek. Kolejny będzie można ogłosić, gdy sprzeda się cały nakład książek, dając wymierną pomoc dzieciom w wysokości ok. 30 tys. złotych (książka jest cegiełką o minimalnej wartości 29,99 zł).
Jak pomóc?
Jeśli chcesz pomóc dzieciom potrzebującym? Książkę można kupić przez stronę http://zwierzakipocieszaki.pl. Tam otrzymasz dane do przelewu na konto fundacji. Koszt ksiązki to 29,9 zł (dodatkowo należy [pokryć koszty przesyłki). Każda złotówka (poza kosztami przesyłki) zostanie przeznaczona na pomoc dzieciom potrzebującym. Zapraszamy również do obserwowania strony pocieszaków na facebooku -https://www.facebook.com/zwierzakipocieszaki. Tam znajdziecie aktualne informacje o postępach w sprzedaży, mediach, które wspomniały o akcji oraz wiele ciekawostek.
Książkę stworzyli:
Jestem ciekawa co sądzicie o takiej inicjatywie? Pomożecie nagłośnić akcję?

13 komentarzy:

 1. Jasne, że pomogę! Sama bym chętnie sprezentowała sobie ta bajkę, żeby dzieciakom pomóc!

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna inicjatywa. Też postaram się jakoś pomóc.

  OdpowiedzUsuń
 3. Sporo o tej książeczce, kupujesz? Ja się zastanawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie zastanawiaj się, bo jest pięknie wydana. Franio pokochał ją od pierwszej bajki! :)

   Usuń
 4. Dobrze, że piszesz o takich inicjatywach. Myślę, że znajdzie się wielu ludzi dobrego serca, którzy będą chcieli wesprzeć przed świętami dzieci.
  Ja ten pomysł kupuję i też postaram się przekazać innym w wirtualnej przestrzeni :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Pomysł naprawdę świetny. Ostatnio też z blogerami przygotowaliśmy e-booka o kobiecie dla jednej z fundacji. To niesamowite, jaka moc jest w blogosferze. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Udostępnię u siebie Twój post, gdyż akcja jest niezwykle wartościowa. Mam nadzieję, że akcja przyniesie korzyści dla dzieci. :)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetna akcja. Nie wezmę w niej udziału, ponieważ w podobny sposób wspieram jeden z warszawskich domów dziecka i to temu całkowicie chcę się poświęcić, ale spróbuję przekonać do niej znajomych.

  OdpowiedzUsuń
 8. Jestem Ci bardzo wdzięczna za pomoc w szerzeniu informacji o naszej akcji!:) Pozdrawiam serdecznie!:)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger