"Ukryty" Cathy Glass - historia chłopca, który pokonał przeciwności losu


W księgarniach pojawiła się książka, która szczególnie mnie zainteresowała. Nie ukrywam, że już na nią czekam. Zobaczcie:
"Ukryty" historia chłopca, który pokonał przeciwności losu

Cathy Glass, pisząca pod pseudonimem niezwykle poczytna, brytyjska autorka, od dwudziestu pięciu lat prowadzi rodzinę zastępczą, a swoją pracę opiekuna łączy z pisarstwem. Jej książki inspirowane wzruszającymi historiami dzieci poruszają serca milionów czytelników na całym świecie. Najnowsza książka Cathy Glass "Ukryty" właśnie ukazała się w księgarniach.

Dziesięcioletni Tayo przybywa do Cathy, doświadczonej opiekunki zastępczej, jedynie z ubraniem, które ma na sobie. Wkrótce staje się jasne, że za początkowym dobrym zachowaniem Taya kryje się wiele tajemnic.

Dopiero kiedy Cathy spostrzega bliznę na przedramieniu chłopca, wstrząsająca historia Taya stopniowo wychodzi na jaw. Został uprowadzony przez matkę alkoholiczkę i odtąd oboje wymykali się władzom, żyjąc "w podziemiu". Taka rozpaczliwa egzystencja przypada niestety w udziale tysiącom ukrytych, "niewidzialnych" dzieci, którym udaje się przetrwać dzięki nielegalnym zarobkom w mrocznym świecie, niezauważenie dla reszty społeczeństwa.

Cathy wie, że Tayo zasługuje na lepsze życie - i zrobi wszystko, co w jej mocy, by mu je zapewnić - ale najpierw musi zdobyć jego zaufanie, by zrozumiał, że nie musi już dłużej kłamać ani się wstydzić.


Cathy Glass to brytyjska pisarka, autorka książek "Mamusiu wróć", "Czekając na anioły", "Zapomniane dziecko". Pracuje w opiece społecznej, tworząc rodzinę zastępczą dla dzieci pokrzywdzonych i potrzebujących. W swoich książkach opowiada o historiach dzieci, którymi kiedyś się opiekowała.
Autor: Cathy Glass
Tytuł: Ukryty
Data premiery: 12 listopad 2014
Wydawnictwo: MUZA SA
Cena: 34,99 złMacie tę książkę w swoich planach? A może już ją przeczytaliście?


31 komentarzy:

 1. wciągająca historia:) ciekawe są historie rozwikłania tajemnicy którą chyba każdy jakąś ma. Dzieci alkoholików to specyficzne osoby, ważne by rozumieć ten problem.
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Co za historia~.., koniecznie chcę przeczytać!

  OdpowiedzUsuń
 3. Cathy Glass pisze książki w specyficzny sposób, używa klasycznych chwytów i szarpie emocje czytelników, mimo to cieszy się sporą popularnością. Jestem ciekawa tej książki, jednak poczekam na Twoją opinię. Będzie miała kluczowe znaczenie w planach czytelniczych ;)
  Pozdrawiam
  Angelika

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja też czekam z niecierpliwością na tę książkę, bo inne dzieła tej autorki zrobiły na mnie piorunujące wrażenie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie czytałam i nie mam w planach chyba, że wpadnie w moje ręce ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja zbyt mocno przeżywam takie książki i od jakiegoś czasu nie podejmuję nawet prób czytania.

  OdpowiedzUsuń
 7. Coś czuję, że będzie to niezła książka i chętnie ją przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie czytałam jeszcze ani jednej książki tej autorki, a bardzo mocno chcę ją poznać! Może dzięki tej książce mi się uda? :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Sam opis mnie nie zachęca, ale rzadko się zdarza, bym pragnęła jakiejś książki po opisie. Jeśli przeczytam recenzję, łatwiej będzie wyrazić mi zainteresowanie.

  OdpowiedzUsuń
 10. Już od jakiegoś czasu mam na nią oko, więc na pewno przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Mam w planach - pewnie, że tak. Książki tej autorki są tak przesiąknięte realizmem, że aż boli. Dzięki prenumeracie mam kilka tytułów już u siebie i mam nadzieję, że ten również ukaże siew serii.

  OdpowiedzUsuń
 12. Boję się sięgać po takie książki, więc raczej sobie oszczędzę kilku dni "doła".

  OdpowiedzUsuń
 13. Autorkę nie kojarzę, ale nie mogę czytać takich historii, za bardzo mnie już wzruszają.

  OdpowiedzUsuń
 14. jeszcze nie słyszałam o tej książce, ale teraz po prostu muszę ją mieć!

  OdpowiedzUsuń
 15. nigdy nie czytałam nic tej autorki, a fabuła mi się bardzo podoba

  OdpowiedzUsuń
 16. Nie słyszałam wcześniej o tej książce ale czuję, że to dobry tytuł. Z chęcią po nią sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 18. Ta historia jest na faktach? Mogłabym przeczytać.


  http://pokolenie-zaczytanych.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 19. Poczekam na Twoją recenzję i potem się bardziej sprecyzuję co do tej pozycji :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Czekam na egzemplarz tej książki, a teraz czytam "Zapomniane dziecko" autorki

  OdpowiedzUsuń
 21. Od dzisiaj mam tą książkę w planach :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Wzruszająca historia, chętnie ją poznam:)

  OdpowiedzUsuń
 23. Przyznam, że nie miałam jej w planach, bo o niej nie wiedziałam. Ale już mam ;)

  OdpowiedzUsuń
 24. Nawet nie wiedziałam, że jest nowa książka Glass. Dzięki za cynk dopisana do listy.

  OdpowiedzUsuń
 25. Czytając, mam wrażenie, że historia nie będzie tylko przerażająco smutna. Dlatego z jednej strony chciałabym poznać jej treść, natomiast z drugiej wolałabym uniknąć spotkania ;(

  OdpowiedzUsuń
 26. I w naszej codzienności wiele takich tragicznych historii dzieci można spotkać, aż czasem dziw bierze, że po takich doświadczenia są one wstanie jakoś funkcjonować. Książki Cathy Glass ciągle przede mną, ale chęć do poznania jej prozy jest we mnie bardzo duża.

  OdpowiedzUsuń
 27. Juz nie mogę się doczekać kiedy ja zdobede. Mam juz większość książek jej autorstwa i polecam je gorąco wszystkim. Są prawdziwe do bólu, a jednocześnie piękne. Dużo mogą nas nauczyć, osobiście nie potrafię czytać ich dłużej niż dwa dni, są zbyt wciagajace. Brak słów na opisanie tego ile cierpienia może przeżyć dziecko i ile miłości włożyła w to wszystko Cathy. Po prostu czytajcie, bez wahania :)

  OdpowiedzUsuń
 28. Polskie dzieci polskie historie polska rzeczywistość z trudem dorownuje brytyjskiej dokladnosci. Zapomniane dziecko to ewenement w tamtejszym systemie opieki u nas wszystkie niemal są takie zapomniane. Jak wiele pozostaje Polsce i systemowi do zrobienia w tej kwestii. Dramat Cathy pisze o latach 90 końcówce a my teraz dopiero zaczynamy.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger