Felix, Net i Nika jadą do Wielkiej Brytanii!

"Klątwa Domu McKillianów" najnowszy tom z serii Felix, Net i Nika już do kupienia w księgarniach.


Ukazał się trzynasty tom bestsellerowej serii dla młodzieży Felix, Net i Nika, która sprzedała się w Polsce w nakładzie 650 tys. egzemplarzy. Rafał Kosik, w powieści Klątwa Domu McKillianów, wyprawia ulubionych bohaterów polskich nastolatków do Wielkiej Brytanii. Rozwiązują tam zagadkę sprzed ponad wieku, przeżywają przygody rodem z horroru i popadają w tarapaty, które wystawiają ich przyjaźń na próbę.

Klątwa Domu McKillianów, trzynasty tom z cyklu Felix, Net i Nika, w większości rozgrywa się w deszczowej i tajemniczej Szkocji oraz zamglonym Londynie. Książka, jak wcześniejsze tomy, jest pełna wartkiej akcji i charakterystycznego humoru, którym Rafał Kosik zawdzięcza w dużej mierze fenomenalną popularność swojej serii. Najnowszy tom nawiązuje do powieści detektywistycznej i opowieści grozy, a także epoki wiktoriańskiej i steampunku. Autor przyzwyczaił czytelników, że pod rozrywkową warstwą swoich książek umieszcza głębsze przesłanie. Klątwa Domu McKillianów opowiada o tym, jak przezwyciężyć złość i poważne różnice zdań, aby móc wspólnie znaleźć wyjście z opresji.

Klątwa Domu McKillianów okazała się dla pisarza jednym z najbardziej wymagających tomów w całej serii. Powieść rozgrywa się w obcym kraju, co wymagało od autora długich przygotowań nim napisał pierwsze zdanie. – Żeby wiarygodnie oddać realia miejsca, w którym toczy się akcja powieści, musiałem kilka razy odwiedzić Wielką Brytanię – mówi Rafał Kosik, autor serii Felixa, Net i Nika. – W trakcie tych podróży poznałem lepiej mentalność Brytyjczyków, ale odkryłem też wiele fascynujących, mało znanych miejsc, które wykorzystałem w książce. Jedna z ważniejszych scen powieści rozgrywa się w niedostępnej do swobodnego zwiedzania części londyńskiego cmentarza Highgate. Dziś, ta pochodząca z czasów wiktoriańskich nekropolia, jest w wielu miejscach całkowicie porośnięta bujną roślinnością, niczym dżungla. Innym okryciem, które zainspirowało autora Klątwy Domu McKillianów stało się zamknięte od lat londyńskie metro pocztowe, które w czasach swojej świetności przewoziło 4 mln listów dziennie.
Wydawcą serii Felix, Net i Nika jest warszawskie wydawnictwo Powergraph. Nowy tom w wersji tradycyjnej oraz na czytniki jest dostępny pod adresem sklep.powergraph.pl.

* * *

Felix, Net i Nika” Rafała Kosika to seria powieści dla młodzieży, która odniosła w Polsce ogromny sukces czytelniczy. Sprzedała się w nakładzie 650 tys. egzemplarzy i zgromadziła grono wiernych fanów. Fenomenalną popularność zawdzięcza wartkiej akcji, ironicznemu humorowi i pełnym fantazji pomysłom fabularnym. Felix, Net i Nika rozwiązują zagadki, podróżują w czasie, posługują się sztuczną inteligencją i spotykają duchy. Autor odważnie podejmuje też problemy, z którymi styka się współczesna młodzież. Bohaterowie walczą sprytem ze szkolnym gangiem wyłudzającym pieniądze, próbują pomóc uczniom, którzy mają problem z narkotykami i alkoholem, a także przeżywają pierwsze młodzieńcze uczucia. Jak zauważyli krytycy literaccy, Rafał Kosik z wdziękiem unika dydaktyzmu, kiedy wplata w akcję swoich powieści wiedzę, promuje więzi rodzinne i odwołuje się do takich wartości jak przyjaźń, odpowiedzialność i przyzwoitość.

Drugi tom serii, pt. Teoretycznie Możliwa Katastrofa został zekranizowany w roku 2013. Obecnie trwają przygotowania do filmu pełnometrażowego na podstawie książki Trzecia Kuzynka w reżyserii Bodo Koxa.

Rafał Kosik, autor serii
Powieści z serii Felix, Net i Nika:

01. Gang Niewidzialnych Ludzi (2004)
02. Teoretycznie Możliwa Katastrofa (2005)
03. Pałac Snów (2006)
04. Pułapka Nieśmiertelności (2007)
05. Orbitalny Spisek (2008)
06. Orbitalny Spisek 2. Mała armia (2009)
07. Trzecia Kuzynka (2009)
08. Bunt Maszyn (2011)
09. Świat Zero (2011)
10. Świat Zero 2. Alternauci (2012)
11. Nadprogramowe Historie (2013)
12. Sekret czerwonej Hańczy (2013)
13. Klątwa Domu McKillianów (2014)


Czytaliście poprzednie części? Skusicie się na najnowszą?28 komentarzy:

 1. Nie znałam wcześniej tej serii, muszę się z nią zapoznać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam wszystkie, ostatnią MUSZĘ kupić, ale liczę po cichu na Mikołaja :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja ostatnio przypominałam sobie serię i jestem obecnie na 7. tomie :) jak przeczytam wszystkie poprzednie części to na pewno zabiorę się za ten najnowszy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeszcze nie miałam przyjemności poznać tej sagi :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam Felix, Net i Nika, a trzynasta część już do mnie zmierza:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawa jestem tej serii i zamierzam przeczytać "Klątwę domu McKillianów" - zresztą książka już czeka na stosie. Jeśli będzie interesująca, mam nadzieję, że uda mi się namówić kilkoro nastolatków do lektury.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie znam tej serii i nawet nigdy wcześniej o niej nie słyszałam.

  OdpowiedzUsuń
 8. O serii słyszałem wiele, a mimo to nadal się z nią nie zapoznałem. Muszę, jak najszybciej odrobić straty :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Oj za dużo już tych tomów wyszło... nie będę kolejnej serii zaczynać :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Czytałam jedną z tych części i chyba nawet fajna była :P

  OdpowiedzUsuń
 11. Myślę, że mojej młodszej kuzynce na pewno by się ta seria spodobała :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie wiem czemu, ale nie ciągnie mnie to tej serii. Mam jakoś skojarzenia z popularną bajką Scooby Doo...

  OdpowiedzUsuń
 13. Czytałem pierwszą część jakieś trzy, może cztery lata temu. Całkiem fajnie byłoby powrócić do tych bohaterów!

  OdpowiedzUsuń
 14. Uwielbiam tę serię :) nie mam jednak żadnej częsci na własnosc a gdybym kupiła tę, chciałabym i resztę, więc wolę chronić swoją kieszen. Zaczekam, aż ukaze sie w bibliotece :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Czytałam "Trzecią Kuzynkę" i naprawdę miło wspominam, dlatego nie wykluczam, że w wolnej chwili i po inne tytuły z tej serii sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Czytałam wszystkie części i jak dotąd to najlepsze książki jakie dane mi było poznać. Uznałam jednak, że tej nie będę kupować. Pewnie już niedługo znajdę ją w mojej bibliotece, a pieniądze wolę wydać na książki, których tam nie ma :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Lubię poczytać książki młodzieżowe a tej serii jeszcze nie czytałam, chyba się na nią skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Seria Feliks, Net i Nika jest zdecydowanie lepsza niż Siostry Wampirki F. Gehem, którymi bardzo się zawiodłam. Kosik nie tylko rozwiązuje pewne sprawy w ambitniejszy sposób, ale momentami potrafi zbudować nastrój grozy.

  OdpowiedzUsuń
 19. Chciałabym przeczytać całą serię Felixa :D

  PS.
  Zapraszam Cię (i wszystkich tych, którzy czytają ten komentarz) do wzięcia udziału w moim konkursie urodzinowym, w którym można wygrać książkowe nagrody!
  http://wymarzona-ksiazka.blogspot.com/2014/12/alez-ten-czas-leci-niebawem-dwa-latka.html

  Jestem pewna, że książki przydadzą się na nowy rok!!! :D

  OdpowiedzUsuń
 20. Ja czytałam jedną książkę, a raczej czytała nam ją pani w podstawówce na języku polskim, miło wspominam :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Wiem, że ta seria zdobywa świetne opinie, myślę jednak że to lektura dla młodych czytelników. Dla mojego brata byłaby w sam raz.

  OdpowiedzUsuń
 22. Nie czytałam żadnego tomu, aczkolwiek chcę to zmienić.

  OdpowiedzUsuń
 23. Podobno to świetna seria dla młodzieży. Raczej nie będę miała okazji tego sprawdzić, ale recenzje są wyłącznie pozytywne.

  OdpowiedzUsuń
 24. Mam w domu 2 części serii, ale jeszcze żadnej nie czytałam. Może zabiorę się za ie w najbliższym czasie.

  OdpowiedzUsuń
 25. Pamiętam, że kiedyś przeczytałam parę pierwszych książek z tej serii i bardzo przypadły mi do gustu. Może powinnam nadrobić zaległości (a widzę, że mam dosyć spore) ;).

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger