Co kryje twoje imię?

Wczoraj, nakładem Wydawnictwa Bellona miała swoją premierę książka pt. "Co kryje twoje imię?". Zobaczcie:Clara Sánchez
Co kryje twoje imię?

PREMIERA 5.11.2014
cena det. 34,90 zł
oprawa miękka
format 145x205 mm
liczba stron 450
ISBN 9788311134379

Publikacja wydana w ponad 20 krajach świata!


Bohaterami tej sensacyjnej powieści są dwie niezwykłe postaci: spodziewająca się dziecka Sandra oraz mocno starszy Julián. Sandra zamieszkuje w nadmorskiej miejscowości w domku należącym do siostry. Julián przybył niedawno z Argentyny na wezwanie swojego starego przyjaciela, Salvy, jak on sam, byłego więźnia obozu zagłady w Mauthausen. Narracja jest prowadzona naprzemiennie przez Juliána i Sandrę: każde z nich opisuje wydarzenia, własne przeżycia, opinie i uczucia. Dzięki temu widzimy, jak zmienia się Sandra. Poznajemy też zatajane przez Juliána fakty, czujemy coraz mroczniejszą i pełną napięcia atmosferę powieści, historię grozy bez elementów nadprzyrodzonych, gdzie czyhające zło jest coraz groźniejsze. A złem tym są też odsłaniane fakty o ukrywających się zbrodniarzach nazistowskich prowadzących dostatnie życie w najpiękniejszych regionach Hiszpanii dzięki majątkom zrabowanym w podbitej Europie.

Postaci większości starych nazistów, którzy pojawiają się w tej powieści, zostały zainspirowane prawdziwymi osobami. Po II wojnie światowej ludzie ci znaleźli schronienie pod ciepłym i spokojnym niebem Hiszpanii, gdzie mieszkali przez nikogo nie niepokojeni, aż do bardzo późnego wieku. Mało kto z ich sąsiadów wiedział lub domyślał się, kim byli w przeszłości, zresztą mało kogo to obchodziło. Niejeden z nich uczynił wiele dobrego dla lokalnych społeczności. Ale powieściowa postać Ariberta Heima jest prawdziwa. Był on w Mauthausen złowrogim Doktorem Śmiercią. Inne jego przezwisko to Rzeźnik z Mauthausen. A w Hiszpanii był takim miłym i uczynnym człowiekiem….

Clara Sánchez (urodzona w 1955 roku w Guadalajarze), z wykształcenia filolog, jest pisarką i wykładowczynią literatury hiszpańskiej. Jej powieści cieszą się uznaniem krytyków i czytelników na Półwyspie Iberyjskim i w innych krajach świata. Zdobyła liczne nagrody, w tym najbardziej prestiżową, Premio Planeta w 2013 r. za powieść El cielo ha vuelto. Jej książka Skradziona (Entra en mi vida) ukazała się w 2014 roku w Polsce i była na listach bestsellerów przez wiele miesięcy. Powieść Co kryje twoje imię? (Lo que esconde tu nombre) również jest laureatką dwóch nagród: Premio Nadal 2010 (najstarszej nagrody literackiej w Hiszpanii) oraz Premio Mandarache 2013. W swoich powieściach Clara Sánchez porusza kwestie uniwersalne, problemy ważne dla każdego człowieka, sprawy miłości, przyjaźni i wzajemnych odniesień międzyludzkich.Skusicie się? Ja już uległam :)

20 komentarzy:

 1. Niestety ale nie skusze sie. Zupelnie nie mój klimat.

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba tym razem ulegnę pokusie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Poczekam na Twoją recenzję, ale myślę, że się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawa fabuła, pewnie by mi się spodobała ta książka.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zaciekawiłaś mnie, a lista książek do kupienia na ten rok była już zamknięta...;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie mam na razie zadania na temat tej książki, ale temat ciekawy, więc może się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 7. O to może być dobra książka, tym bardziej, że inspirowana prawdziwymi osobami.

  OdpowiedzUsuń
 8. Brzmi bardzo interesująco, choć po okładce pewnie bym książką się nie zainteresowała. Okładka jakoś stylistyką nawiązuje do różnych opowieści o wampirach, tak mi się skojarzyło.

  OdpowiedzUsuń
 9. A ja bym się chętnie skusiła. Może być ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Może być ciekawie;)

  PS.Zapraszam do mnie na wymiankę świąteczną;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Może być ciekawie. Wydaje mi się tylko, że okładka mogłaby być inna... :)

  OdpowiedzUsuń
 12. skuszę się, jeśli przekonasz mnie swoją recenzją ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. naprawdę interesująca pozycja! myślę, że bym się skusiła!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger