Nowości od Zysk i S-ka

W wydawnictwie Zysk i S-ka pojawiły się ciekawe nowości. Zobaczcie:
Atomowy szpieg. Ryszard Kukliński i wojna wywiadów 
Sławomir Cenckiewicz

Premiera: 13.10.2014 
cena det.: 39,90 zł

Atomowy szpieg. Ryszard Kukliński i wojna wywiadów nie jest kolejnym głosem w jałowej i trwającej bez końca  dyskusji pod hasłem „bohater czy zdrajca”. Choć autorzy z sympatią spoglądają na postać i działalność „Jacka  Stronga”, to ich książka jest przede wszystkim próbą rzetelnego przybliżenia szpiegowskiego rzemiosła, jakim  posługiwał się Kukliński. W oparciu o nieznane i niepublikowane dokumenty z archiwów tajnych służb PRL oraz  bogatej literatury z Rosji i Stanów Zjednoczonych, Sławomir Cenckiewicz i Sebastian Rybarczyk opisują  szpiegowską działalność Kuklińskiego w szerszej, nigdy nie opisanej perspektywie wojny wywiadów pomiędzy KGB  i GRU a CIA. Czy „Jack Strong” był rzeczywiście wyjątkowym i cennych agentem CIA? Co wiedział? Dlaczego  cieszył się tak wielkim zaufaniem Jaruzelskiego, Kiszczaka i „towarzyszy radzieckich”? W jaki sposób ograł  stąpającą mu po piętach WSW? I jak zdołał uciec z Polski? O tej niesamowitej historii przeczytacie w tej książce.
Niebieskie buty 
ALEXANDER MCCALL-SMITH

Premiera: 13.10.2014 
 cena det.: 29,90 zł

W kolejnym odcinku Precious Ramotswe staje przed Kobiecej Agencji Detektywistycznej Nr 1 wieloma wyzwaniami:  kobrą zamkniętą w biurze Tlokweng Road Speedy Motors, trudną do rozwiązania sprawą szantażu i – ku  zaskoczeniu przyjaciół – programem odchudzania się. Deprymuje ją również niezbyt tradycyjne zachowanie jej  asystentki, Grace Makutsi, która stara się sprostać wyobrażeniom o ideale nowoczesnej kobiety, z feministycznymi  poglądami i upodobaniem do modnego obuwia. Niezrażona mma Ramotswe podejmuje te wszystkie wyzwania z  typową dla siebie nieomylną intuicją, cały czas przy tym czerpie otuchę z małych życiowych radości: częstego picia  herbaty, zachwycania się pięknem afrykańskiego krajobrazu i napawania się dumą z kraju, w którym życzliwość  i uprzejmość nadal są w cenie.  

„Językiem równie eleganckim i uprzejmym jak ten konsekwentnie używany przez mmę Ramotswe.Mózg polityczny 
Drew Westen

Premiera: 13.10.2014 
cena det.: 49,90 zł


To przełomowa analiza roli emocji w życiu politycznym. Autor stawia pytania Mózg polityczny rzadko zadawane  przez komentatorów politycznych czy politologów: W jaki sposób kandydaci na urzędy publiczne prowadziliby  swoje kampanie, gdyby kierowali się tym, jak naprawdę działają umysły i mózgi wyborców? Jak formułowaliby  hasła i obietnice wyborcze, gdyby wiedzieli, co i jak ludzie mówią, robią i czują?  Ze współczesnych badań neurobiologicznych, w tym badań rezonansem magnetycznym przeprowadzonych przez  zespół naukowców pod kierunkiem Westena wynika, że w wyborze polityków nie jesteśmy racjonalni. Nie  analizujemy programów i obietnic wyborczych, tylko kierujemy się emocjami i dajemy się uwieść zagrywkom  speców od public relations. Pragnienia, strach i wyznawane wartości to trzy główne motywy podejmowania decyzji  politycznych, a dla każdego z nich kluczową rolę odgrywają emocje. Jeśli ktoś tego nie zrozumie – podkreśla  Westen – przegra wybory.


Powiastki filozoficzne 
François Wolter

Premiera: 13.10.2014 
 cena det.: 39,90 zł


Voltaire, a właściwie François-Marie Arouet, syn notariusza, urodził się w Paryżu 21 XI 1694 r. i — po długim,  burzliwym życiu — zmarł tamże 30 V 1778 r.  Wolter był nie tylko wszechstronnym pisarzem — poetą, dramaturgiem, historykiem, filozofem, publicystą.  Był czołową postacią całego XVIII w., uosobieniem dążeń epoki i zachodzących w niej przemian, jej — by tak rzec —  oświeconym  głosem.  W dziedzinie powiastki filozoficznej pozostał Wolter mistrzem  aż do dziś i do dziś można go czytać z  przyjemnością nie mniejszą od pożytku. Zawarte w niniejszym tomie cztery opowiastki:  Zadig (1747), Tak toczy się  światek (1748), Kandyd (1759) i Prostaczek (1767), należą do najcelniejszych, a Kandyd uchodzi wręcz za arcydzieło.  Z posłowia  Akcja Powiastek filozoficznych toczy się w krajach Wschodu: Babilonii,  Persji, Indiach, Afganistanie lub w krainach  zgoła fantastycznych; bohaterami są Scytowie, Chaldejczycy,  Arabowie, Persowie, Hindusi czy nawet mieszkańcy  planet.  Nietrudno jednak domyślić się, że jest to chwyt literacki umożliwiający Wolterowi, w dobie ostrych prześladowań  postępowych pisarzy przez cenzurę, śmiałą krytykę Francji okresu  rozkładającego się feudalizmu, jej instytucji  i obyczajów.


Czy któraś z  przedstawionych książek zwróciła Waszą szczególną uwagę?


19 komentarzy:

 1. Mnie chyba najbardziej by zainteresowały "Niebieskie buty". :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Akurat z tych raczej nic :) mam u siebie inne nowości Zysku :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Niebieskie buty - fajna okładka i tytuł ciekawy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Chyba na razie średnio mnie interesują te książki, poczekam na coś fajniejszego :)

  OdpowiedzUsuń
 5. tym razem nic nie zwraca mojej uwagi ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Niestety żadna z powyższych pozycji nie przykuła mojej uwagi.

  OdpowiedzUsuń
 7. Tym razem raczej nic dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Tym razem jakoś żadna pozycja nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Tym razem nie widzę tu nic dla siebie. Ale może to dobrze? Bo niemożliwość kupienia tych wszystkich upragnionych książek mnie przeraża.

  OdpowiedzUsuń
 10. Pierwsza książka wydaje się być dość ciekawa :-)

  OdpowiedzUsuń
 11. Niestety, żadna mnie nie zainteresowała :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Atomowy szpieg. Ryszard Kukliński i wojna wywiadów może przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 13. Chętnie przeczytałabym książkę o Wolterze.

  OdpowiedzUsuń
 14. Tym razem jakoś nic mnie szczególnie nie przekonuje.

  OdpowiedzUsuń
 15. Mnie zainteresowała książka "Atomowy szpieg.", wydaje się ciekawa :)

  http://pasion-libros.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 16. Tak tematycznie to troche nie dla mnie, ale nie mowie od razu nie :) Poczekam na recenzje.

  OdpowiedzUsuń
 17. Żadna mnie nie zainteresowała, no może odrobinę "Atomowy szpieg", ale najpierw wolę poczekać na recenzje :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger