Książka "3 Godziny"


Chciałabym Was poinformować o ciekawym projekcie, który warto wesprzeć. Zobaczcie:


Opinie użytkowników FB:

Katarzyna Poczekajewicz Genialnie ujęta historia miłości i jej przeszkody. Myślę, że wiele osób pomyśli: "też tak miałem/mam. Życzę bohaterom książki, aby wszystko się ułożyło po ich myśli.

Edyta Uścińska 100% samej prawdy nie mogę się doczekać całej opowieści

Alicja Brzezińska Nic dziwnego, że dwie tak pozytywne osoby postanowiły napisać razem wartościową książkę! Piękne uśmiechy i życzę Wam takich jak najwięcej.

Katarzyna Kowieska aż się rozmarzyłam i czekam na więcej...i więcej....

Krzysztof Rykiel Czytam wasze fragmenty, właśnie oglądałem filmik na YT i nie mogę się doczekać zobaczenia całości. Te strzępki informacji coraz bardziej mnie zaciekawiają...

Leszek Wesołowski Ciekawy pomysł okładki, podoba mi się, tylko cały czas zastanawia mnie, co symbolizują te 3 godziny?

Wstęp od autorów
W czasie pisania książki, w ciągu zaledwie dwóch miesięcy, odezwało się do nas kilkanaście osób z tych, którym kiedyś pomagaliśmy. Nie wiedziały nic o książce, często dawno się nie widzieliśmy, nie słyszeliśmy, a jednak zadzwoniły lub napisały do nas, dziękując za to, co zrobiliśmy dla nich, czasem po prostu mówiąc, że spotkanie z nami zapoczątkowało w ich życiu zupełnie nowy rozdział. W niektórych wypadkach nie zrobiliśmy nic, ot czasem dobre słowo, czy poklepanie po ramieniu, ale to wystarczyło. Nie ma przypadków.
To nie zbieg okoliczności, to nie chwilowy pomysł. “3 Godziny” to wynik wieloletniej, ciężkiej pracy nad sobą, przy jednoczesnym ogromnym pragnieniu pomagania innym. Z każdą kolejną stroną było coraz bardziej pewne, że książka będzie pełniła wspierającą rolę dla każdego, kto chce wziąć życiowe sprawy w swoje ręce.
Wierzymy, że ta książka, niezwykła historia ludzi po przejściach i wszystkie zawarte w niej porady pomogą Tobie i wielu ludziom nie popełnić niektórych błędów, a gdy to już się stało, wyjść z opresji obronną ręką. Pragniemy podzielić się z Wami doświadczeniami nie tylko swoimi, ale również Laury i Witka, pisząc bez skrępowania nawet o najtrudniejszych sprawach, których wiele osób w ogóle nie porusza.
Złe wiadomości zazwyczaj bardzo szybko się rozchodzą. Chcemy to zmienić i sprawić, by równie szybko lub nawet szybciej rozprzestrzeniały się między ludźmi dobre wieści, dobre wzorce, “smaczne” przepisy na chleb powszedni z własnego ciasta.
 Opis
Książka “3 Godziny” to oparta na faktach historia dwojga ludzi po przejściach, poznanych przez portal randkowy, pisana ich własnymi słowami. Opowieść przeplatana jest autentycznymi mailami, fragmentami rozmów telefonicznych i internetowych. Laura i Witek poznają się dzięki testowi doboru partnerów. Po przeczytaniu jego opisu, Laura nie ma żadnych wątpliwości, że chce poznać właśnie tego mężczyznę. Między dwojgiem dotąd obcych sobie osób w błyskawicznym tempie nawiązuje się bardzo silna i głęboka więź. Obydwoje weszli do gry, każde ze swoją talią kart. Odkrywając je po kolei, przekonują się, że wszystkie karty są identyczne. Okazuje się, że to właśnie podobieństwa się przyciągają, jednak nie wszystko im sprzyja. Zakochani zmagają się nie tylko ze swoimi przyzwyczajeniami, doświadczeniami z poprzednich związków czy obawami przed nową relacją, ale także z realnymi atakami najbliższych.
Autorzy “3 Godzin” poruszają tematy tabu, wyciągają bez skrępowania na światło dzienne wszystkie problemy, z którymi większość z nas boryka się na co dzień, lecz nikt nie ma odwagi o nich mówić. Niezależnie od tego czy jesteś mężczyzną czy kobietą, doświadczasz w swoim życiu bezpośrednio lub pośrednio samotności, odrzucenia, braku zrozumienia, akceptacji, wsparcia, miłości, wolności i braku poczucia bezpieczeństwa. Jeśli w Twoim życiu, bez względu na to, czy masz kilkanaście czy kilkadziesiąt lat znacznie więcej jest decyzji podyktowanych przez utarte schematy i konwenanse niż Twoich własnych, to ta książka z pewnością pokaże Ci, jak można to zmienić.
Ta historia, podyktowana samym życiem, wskazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych. Autorzy dają konkretne wskazówki, jak z determinacją i odwagą pokonać drogę do happy end’u. Każdy rozdział opatrzony jest konkretnymi i praktycznymi komentarzami coachów i psychologów. Czytając “3 godziny” odzyskujesz wiarę w to, że możesz sam, świadomie kierować swoim życiem.
Teraz już nic nie będzie takie samo…

Innymi słowy, książka jest :

- o spojrzeniu na idealną miłość poznaną przez internet okiem kobiety i mężczyzny,
- o obiekcjach starszego pokolenia wobec ludzi poznających się przez internet,
- o wątpliwościach i obawach wejścia w nowy związek po nieudanym małżeństwie,
- o tym, że po rozwodzie można “pozwolić” sobie na szczęśliwe życie, partnerstwo, rodzinę
- o wychowaniu w realiach polskiej rodziny, która pozwala na miłość tylko pod pewnymi warunkami i koniecznie w kolejności: “ucz się, znajdź pracę, potem ślub, dziecko i radźcie sobie sobie sami, w końcu jakoś to będzie”,
- o braku odwagi w mówieniu tego, co najważniejsze i polskim nawyku zamiatania brudów pod dywan,
- o wpajanych w nas przez całe życie schematach, które nie pozbawione swojej siły są powielane z pokolenia na pokolenie i odbierają nam samodzielne myślenie,
- o “trudnych” rozmowach między dorosłymi dziećmi i ich rodzicami,
- o odwadze konfrontacji swoich problemów ze specjalistą,
- o dojrzałości do świadomego, partnerskiego związku i sposobach budowania go,
- o determinacji, odwadze i zaufaniu w to, co nas spotyka,
- o wierze w Boga, wierze w przeznaczenie,
- o istnieniu brakującego “puzzla”, który idealnie pasuje do naszej układanki.


 O autorach
Autorzy książki “3 Godziny” są na co dzień coachami Laury i Witka. Znają niezwykle dobrze historię bohaterów, ich perypetie i problemy, aktywnie ich wspierając w codziennej pracy nad rozwojem osobistym i budowaniem wartościowych relacji. Dzięki temu para ma szansę na naprawdę zgodne partnerstwo w ich związku. Jest to możliwe przede wszystkim dzięki konsekwentnemu i szczeremu zaangażowaniu obu stron.

Laura i Witek nie bez powodu wybrali Ewelinę i Adama, gdyż obie pary łączy podobna historia. Autorzy poznali się w taki sam sposób i są nadal parą. Zatem zainspirowani nie tylko swoimi doświadczeniami pragną przekazać w książce “3 godziny” i na własnych szkoleniach, że tam, gdzie w oczach innych i Twojej własnej świadomości życie się kończy, to faktycznie rozpoczyna się nowa rzeczywistość. Startuje się wtedy z zupełnie innego pułapu i z innym doświadczeniem. Autorzy dają konkretne wskazówki i porady, jak zmienić swoje życie zaczynając od myślenia, a potem konsekwentnie, krok po kroku, realizować drogę do wyznaczonego celu, nie zbaczając z niej i nie zadowalając się substytutami.

Ewelina Jasik - life coach, trener rozwoju osobistego. Emanuje ciepłem i serdecznością, a jednocześnie jest rzetelnym fachowcem, który potrafi pomóc, pokazać, znaleźć najlepsze rozwiązanie. Autorka wielu szkoleń, budzących zapał do życia, szczególnie u pań. Nie uczy tylko teorii, pokazuje również praktyczne podejście, także z własnego doświadczenia.
Adam Jakubiak - trener motywacyjny. Od kilku lat aktywnie wspiera i motywuje osoby, które straciły wiarę w siebie i swoje możliwości, zarówno na gruncie prywatnym, jak i biznesowym. Zaraża optymizmem i nie pozwala wrócić do dawnego schematycznego myślenia, co stanowi świetny początek, dla nowych zmian w życiu każdego, kto korzysta z pomocy Adama.

Więcej o książce dowiecie się na:
https://www.facebook.com/Ksiazka3godziny
https://www.youtube.com/user/Ksiazka3godziny
http://wspieramkulture.pl/projekt/762-Ksiazka-3-Godziny-niezwykla-historia-oparta-na-faktach
(tu można wesprzeć projekt również mniejszymi sumami)

Fragmenty książki, jakie miałam okazję przeczytać, zapowiadają naprawdę interesującą lekturę. Zachęcam Was do zajrzenia na stronę projektu :)

15 komentarzy:

 1. Kolejna ciekawa inicjatywa ;) Mam nadzieję, że wiele osób wesprze ten projekt.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawy projekt. Z chęcią się z nim bliżej zapoznam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Widzę, że pojawia się coraz więcej takich i tym podobnych akcji.

  OdpowiedzUsuń
 4. Brzmi ciekawie. Liczę, że projekt wypali i będziemy mogli poznać historię Laury i Witka :) powodzenia :) Trzymam kciuki :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Rzeczywiście interesujące :d Chętnie przyjrzałabym się temu bliżej :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajna tematyka, zdecydowanie na czasie. Życzę powodzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Trzymam w kciuki za powodzenie projektu, bo historia tej książki jest niezwykle wartościowa, gdyż oparta na faktach,.

  OdpowiedzUsuń
 8. Miałam ostatnio nagranie do TVN Style i dopiero teraz skojarzyłam, że koło mnie na fotelu siedzieli Ewelina i Adam. :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger