IV Salon Ciekawej Książki w Łodzi


Książkomaniacy, zamieszkujący w szczególności województwo łódzkie - już 28 listopada rusza IV edycja Salonu Ciekawej Książki w Łodzi!  Musicie tam być!


IV Salon Ciekawej Książki
 – kulturalna uczta dla koneserów literatury

W ostatni weekend listopada zabytkowe wnętrza Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi gościć będą artystów pisarzy i poetów, przedstawicieli świata literatury oraz miłośników dobrej książki. IV Salon Ciekawej Książki, który odbędzie się w dniach 28 – 30 listopada br., to największa impreza wystawiennicza w regionie łódzkim skierowana do branży wydawniczej i czytelników. Każdego roku bierze w niej udział ok. 7 tysięcy osób.
Przedsięwzięcie umożliwia wydawcom, księgarzom, dystrybutorom i bibliotekarzom nawiązanie kontaktów biznesowych, a wielbicielom czytelnictwa zapoznanie się nowościami rynku wydawniczego. Salon Ciekawej Książki to także ważne wydarzenie o charakterze kulturalnym, edukacyjnym, literackim i rozrywkowym. Podczas 3 dni targowych na zwiedzających czekać będzie bogata oferta wystawiennicza oraz ciekawe imprezy towarzyszące. Odbędą się m.in.: spotkania z autorami oraz gwiazdami telewizji i kina, panele dyskusyjne dla bibliotekarzy, konferencje branżowe, edukacyjne warsztaty dla dzieci, itp. Swój udział w imprezie potwierdziły największe firmy, działające na polskim rynku wydawniczym: Znak, Nasza Księgarnia, Czarna Owca, Agora, Zakamarki, Sonia Draga, Helion, Zeszyty Literackie, Akapit Press, SQN, Azymut – PWN i Burda Publishing National Geographic.
Wystawcy tegorocznej edycji Salonu Ciekawej Książki zaprosili autorów książek i publikacji, które są aktualnie przygotowywane do druku. Na zaproszenie wydawnictwa Znak przyjedzie Marcin Ciszewski. Z kolei Alicja Resich-ModlińskaBarbara Bursztynowicz i Ilona Felicjańska na zaproszenie Burda Media opowiedzą, dlaczego zdecydowały się zająć twórczością pisarską. Instytut Pamięci Narodowej organizuje konferencję poświęconą życiu i twórczości Jana Karskiego. Zagranicznymi gośćmi Salonu będą: Charles Bernstein – amerykański poeta, eseista, redaktor i literaturoznawca oraz Jurij Andruchowycz – ukraiński poeta, prozaik, piosenkarz, eseista i tłumacz.
Wnętrza „Białej Fabryki” to atrakcyjne zarówno dla wystawców i zwiedzających  miejsce prezentacji oferty wydawniczej. Udział cenionych pisarzy i poetów z pewnością ucieszy koneserów literatury i będzie idealną okazją do poznania ich dorobku literackiego oraz zdobycia autografu ulubionego autora. 
Salon Ciekawej Książki 2014 odbędzie się w Centralnym Muzeum Włókiennictwa, Łódź, ul. Piotrkowska 282 - www.muzeumwlokiennictwa.pl 
Godziny zwiedzania
28 listopada (piątek) - od 10:00 do 18:00
29 listopada (sobota) - od 10:00 do 18:00
30 listopada (niedziela) - od 10:00 do 16:00

Więcej informacji znajdziecie pod tym linkiem - KLIK

Jeśli wybieracie się na łódzkie święto książkoholików, dajcie znać. Może zorganizujemy jakieś spotkanie w trakcie trwania imprezy?


16 komentarzy:

 1. Wszelkie tego typu inicjatywy są świetnym sposobem na promowanie czytelnictwa. Ja w weekend wybieram się na Krakwskie Targi Książki:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Niby mam około 100-110 km, ale termin (jak dla mnie) do bani. Chyba się nie wybiorę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeej! Targi w Łodzi - muszę tam być. Wiolu, wiesz może czy jest znana ostateczna lista autorów? :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnego programu jeszcze nie ma. Pewnie niebawem zostanie zamieszczony.

   Wystawcy tegorocznej edycji Salonu Ciekawej Książki zaprosili autorów książek i publikacji, które są aktualnie przygotowywane do druku. Na zaproszenie wydawnictwa Znak przyjedzie Marcin Ciszewski. Z kolei Alicja Resich-Modlińska, Barbara Bursztynowicz i Ilona Felicjańska na zaproszenie Burda Media opowiedzą, dlaczego zdecydowały się zająć twórczością pisarską. Instytut Pamięci Narodowej organizuje konferencję poświęconą życiu i twórczości Jana Karskiego. Zagranicznymi gośćmi Salonu będą: Charles Bernstein – amerykański poeta, eseista, redaktor i literaturoznawca oraz Jurij Andruchowycz – ukraiński poeta, prozaik, piosenkarz, eseista i tłumacz.

   Usuń
 4. ach szkoda, że nie mieszkam w łodzi ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Gdybym była na miejscu, pewnie bym nie odpuściła. Podoba mi się ten zestaw wydawnictw.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja nie mieszkam w Łodzi, ale się wybieram :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Kawał drogi, ale będę miał na uwadze, zdaje się, że w Krakowie też się coś dzieje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, 7 listopada o godz. 18:00 w Stopklatce wernisaż Jacka Klucznika pt. Jej portret! :-) pozdrawiam Bartłomieju

   Usuń
 8. To może być fajne miejsce.... nie jestem koneserem książek, ale chętnie nim zostanę ;-) Trochę mam daleko bo ja z Olsztyna, ale Łódź to stolica materiałów więc może przy okazji :-) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 9. Niestety mimo tego, że do Łodzi mam blisko nie pojawię się. Przypuszczam, że pozbawię się wszystkich funduszy w Krakowie ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Aaaa, cudownie, w końcu coś książkowego w Łodzi!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger