Spotkanie prasowe wokół serii "Poczytajki Pomagajki"

Dla wszystkich osób mieszkających w Warszawie, mam ciekawą propozycję spotkania.
9 września o godz. 13:00 w księgarnio-kawiarni Formy Kolory (ul. Hoża 19) odbędzie się spotkanie prasowe związane z premierą książek dla dzieci z cyklu "Poczytajki Pomagajki". To nowa seria Wydawnictwa MUZA SA, której celem jest wsparcie dzieci, szczególnie w przełomowych dla nich momentach: kiedy sytuacja w rodzinie jest napięta, gdy z domowego zacisza trafiają do środowisk szkolnych lub przedszkolnych oraz gdy spotykają rówieśników, którzy różnią się od nich i których zachowania czasem trudno zaakceptować.Każda książka została napisana i zilustrowana przez inny duet autorsko-ilustratorski. Do współpracy zaproszeni zostali cenieni polscy twórcy książek dla dzieci, ale także ci, którzy dopiero zaczynają przygodę z pisaniem dla najmłodszych. Każdy tom to również historia innego dziecięcego bohatera.

Gośćmi spotkania będą autorzy czterech pierwszych książek: Grzegorz Kasdepke, Sylwia Chutnik, Joanna Olech i Agnieszka Kaluga.  

Sylwia Chutnik - kulturoznawczyni, feministka, działaczka społeczna, uznana pisarka, laureatka Paszportu Polityki w kategorii Literatura za rok 2008. Stoi na czele fundacji MaMa zajmującej się prawami matek. W 2009 r. została laureatką Społecznego Nobla Ashoki. Autorka "Nieśmiałka". 

Grzegorz Kasdepke - autor książek dla dzieci i młodzieży, z wykształcenia dziennikarz, wieloletni redaktor naczelny magazynu dla dzieci Świerszczyk, laureat wielu nagród dla autorów książek dla dzieci. Autor "Samej. Listy z piwnicy". 

Agnieszka Kaluga - autorka bloga Zorkownia, pisarka, polonistka z wykształcenia; pracuje jako wolontariuszka w hospicjum, gdzie pomaga nie tylko pacjentom, ale także osobom próbującym poradzić sobie ze stratą bliskich. Autorka ChoroWitka. 

Joanna Olech - z wykształcenia graficzka, autorka książek dla dzieci i młodzieży. O literaturze dziecięcej pisze m.in. dla Tygodnika Powszechnego, Rzeczpospolitej i Gazety Wyborczej. Laureatka wielu nagród dla autorów książek dla dzieci, współautorka podręczników do języka polskiego, ekspertka Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Autorka ArcyBolka. 

Spotkanie prasowe:
9 września 2014 r., wtorek, g. 13:00
Kawiarnio-księgarnia: Formy Kolory, ul. Hoża 19, Warszawa
Czy ktoś z Was się skusi?

13 komentarzy:

 1. Szkoda, że do Warszawy mam około 400 km :/

  OdpowiedzUsuń
 2. Znakomity pomysł, niestety do Warszawy mam kawał drogi, ale w Kruszwicy w następny piątek rozpoczyna się spotkanie literackie, na którym na pewno będę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Do warszawy mam niestety daleko :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Gdyby było w Krakowie z pewnością bym poszła. Świetny pomysł i ciekawi autorzy. Bardzo lubię spotkania oko w oko z pisarzami.

  OdpowiedzUsuń
 5. Pomysł fajny, tylko miasto nie to. ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Szkoda, że dla mnie to drugi koniec Polski ;<

  OdpowiedzUsuń
 7. Niestety za daleko mam do stolicy, więc podziękuje.

  OdpowiedzUsuń
 8. Jaka fajna inicjatywa. Na spotkanie nie pojadę, ale książeczki kupię :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Strasznie dużo ciekawych spotkań człowieka omija, jak mieszka na końcu świata prawie że;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Słyszałam o tym. Bardzo fajne spotkanie, ale niestety nie uda mi się w nim uczestniczyć. Niemniej jednak będę rozglądać się za książeczkami.

  OdpowiedzUsuń
 11. Takie fantastyczne spotkania zawsze daleko ode mnie!

  OdpowiedzUsuń
 12. Gdybym mieszkała w Warszawie na pewno bym się skusiła!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger