Projekt "Maślana - Czas pokoju"
Drodzy Czytelnicy, pod moim patronatem medialnym właśnie ruszył projekt Michała Krupy - autora dwóch książek, które przedstawiałam Wam całkiem niedawno: "Cześć, mam na imię Michał" oraz "Łosoś norwesko-chiński". Aby projekt wypalił, potrzebna Wasza pomoc :)

Wejdź w nieznany, mroczny i psychodeliczny wymiar, który dla jednych jest czymś normalnym a dla innych nocnym koszmarem.Poznaj świat Maślany - pierwszego, polskiego zabójcy władającego lepiej mieczem niż ojczystą mową.Książka, a raczej cykl przedstawia przygody polskiego, płatnego zabójcy. Jest on typowym samotnikiem. Nie posiada przyjaciół ani nawet znajomych. Jest jednak znanym i cenionym mieczem dla którego honor i doprowadzenie zlecenia do końca, jest najważniejsze. Maślana to może nie najbardziej trafne przezwisko dla kogoś takiego jak on, ale tak to już jest, gdy powie się coś nieprzemyślanego. Tylko raz powiedział zdanie "Pójdzie jak po maśle" do jednego ze swoich klientów i masz babo placek.

Maślana, mimo swojego przezwiska, ma wysoką renomę i znany jest z tego, że nie wtyka nosa w nie swoje sprawy. "Życie jest proste i nie należy go sobie komplikować". Między innymi tak brzmi jedno z jego praw życiowych. Niestety, przyjmując zlecenie od mafiozy, które brzmiało "Pilnuj tej drogi leśnej i każdego kto się na niej pojawi zabij", życie Maślany komplikuje się do granić absurdu. Miecz wsparty bagnetem oraz niespodziankami ukrytymi w wielkim, skórzanym płaszczu, będzie miał wiele pracy walcząc najpierw z potworami-ludźmi, zmienionymi pod wpływem pewnego specyfiku, potem samymi ludźmi Wiciewskiego-owego mafiozy.

Na to wszystko wchodzą inwestorzy z Izraela ze swoimi Żydami ninja, policjanci posiadającymi ogromną siłę rażenia i... Magdalena. To dla niej Maślana z pozoru zimny człowiek, rzuci się w wir walki. To dla niej poświęci pieniądze i wolność oraz zaryzykuje własne życie. Czyżby lód w sercu zatwardziałego mordercy zaczął kruszeć? Czy jest możliwe by Maślana - stary kawaler i samotnik, mógł zakochać się w Pani naukowiec, odpowiadającej za stworzenie ów potwornych ludzi, mordujących w dzikim szale wszystkich dookoła siebie?

Poznaj świat w którym życie ludzkie warte jest tyle, ile ktoś za nie zapłaci. Wejdź w nieznany, mroczny i psychodeliczny wymiar, który dla jednych jest czymś normalnym, a dla innych nocnym koszmarem. Poznaj świat Maślany - pierwszego, polskiego zabójcy władającego lepiej mieczem niż ojczystą mową.


Skontaktuj się ze mną:

krupamichal@hotmail.com 

lub odwiedzając mój blog

michal-krupa.blog.pl 


Odpowiem na każde pytanie dotyczące projektu i nie tylko

NA CO ZBIERAM FUNDUSZE?Nawiązałem kontakt z wydawnictwem Psychoskok, które skłonne jest pokryć połowę kosztów związanych z wydaniem książki. Całość to 5850 zł. Moja część, na którą zbieram fundusze, pokryje:

 • korekta i redakcja techniczna 
 • skład i łamanie 
 • okładka 
 • druk 

Razem 2 925 zł brutto (Prowizja portalu, operatora płatności oraz doliczony podatek dochodowy wynoszą dodatkowo 904,72 zł)
CO W ZAMIAN?
Każdy kto zasili projekt, niezależnie od kwoty otrzyma podziękowania drogą meilową oraz pojawi się na liście darczyńców ogłoszonej na profilu na Facebook oraz blogu autorskim.

 • Przy wpłacie od 30 do 50 zł - książka w formacie PDF
 • Egzemplarz książki z dedykacją autora otrzyma osoba której wpłata wyniesie od 50 do 100 zł
 • Osoby/firmy wpłacające od 100 do 500 zł, mogą być pewne, że ich nazwisko/ nazwa firmy, pojawią się na okładce książki.
 • Dla osób/firm wspierających projekt kwotą 500 zł i większą, przeznaczone będzie specjalne miejsce na okładce na ich nazwisko, lub logo firmy.
 • Dodatkowo informacja o mecenasach sztuki dotrze do portali społecznościowych wraz z wydaniem książki.

UWAGA!


Przewidziałem dwa specjalne, niecodzienne prezenty dla osób/firm, które wesprą mój projekt najwyższą kwotą.

1. Prawdziwe nazwisko Maślany- głównego bohatera książki, pojawia się tylko jeden raz w tej odsłonie jego historii. Jest to w pewnym sensie tajemnica, którą uważny czytelnik będzie chciał rozwiązać. Wyróżniony przeze mnie darczyńca, będzie mógł wybrać jego prawdziwe imię i nazwisko. Oczywiście może to być prawdziwe imię darczyńcy.

2. A teraz uwaga! Osoba/firma, która wesprze mój projekt najwyższą kwotą, pojawi się w jednym z dodatkowych opowiadań o przygodach Maślany. Oczywiście jako postać pozytywna, może nawet ratująca Maślanę z poważnych kłopotów. Opowiadanie zostanie opublikowane, oraz z biegiem czasu, wydane jako dodatek do głównego cyklu o Maślanie.


Więcej informacji o projekcie znajdziecie klikając w link - KLIKZachęcam Was do wsparcia projektu Michała Krupy. I jeśli możecie to udostępnijcie tę informację dalej :)14 komentarzy:

 1. Ciekawy projekt, muszę się mu bliżej przyjrzeć. Ale przy tej okazji naszła mnie inna refleksja, nieco smutna, Przykre jest to, że dziś autor w Polsce aby wydać książkę musi ogłaszać publiczne zbiórki, a gnioty sygnowane nazwiskami celebrytów wydawcy wypuszczają na rynek bez mrugnięcia okiem. Choć z drugiej strony... skoro się to sprzedaje....trudno winić kogokolwiek.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakie prawdziwe jest to co napisała moja przedmówczyni. A ja dodam jeszcze tylko - co z tą Polską się dzieje?

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawy projekt, ale moim zdaniem ciężko będzie go w pełni zrealizować, bo wiem jakie są nasze polskie realia. Ale mam nadzieję, że się mylę.

  OdpowiedzUsuń
 4. wow, nie myślałam, że wydanie książki tyle kosztuje...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego ci u wiem to czasami kosztuje o wiele więcej....

   Usuń
 5. Szkoda, że wydanie książki tyle kosztuje. Mam nadzieję, że ktoś wesprze projekt autora.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawy projekt! Myślałam, że wydanie książki jest trochę tańsze, chociaż jak popatrzymy na cenę jednej książki, to chyba nie jma co się dziwić...
  http://pasion-libros.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Cena książki nie ma NIC wspólnego z tym ile kosztuje jej wydanie. Według projektu jest to połowa sumy, która stara się zebrać autor. Według mnie jest mocno zawyżona. Reszta to wielka niewiadoma... Oczywiście jest w tym i zysk wydawnictwa i o to w tym wszystkim chodzi.

  OdpowiedzUsuń
 8. A ja dałem piątaka! Trzeba sobie pomagać.

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie wiem czemu, ale fabuła tej książki skojarzyła mi się troszeczkę z filmem "Leon Zawodowiec". Oczywiście są ogromne różnice między filmem a książką, jednak to skojarzenie bardzo nachalnie mi się nasuwa.

  http://ksiazkowy-swiat-niki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger